Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon elítélendő, ha nem...

Nagyon elítélendő, ha nem érzek magamban már elég erőt, hogy anyósomat is ápoljam?

Figyelt kérdés

Sajnos ilyen szempontból nagyon kijutott nekünk. 14 éves korom óta mindig ápolunk valakit, sőt úgy néz ki, az egyik gyermekünk is támogatásra szorul majd. Most, hogy legalább már dereng némi remény, hogy ismét munkába álljak a gyerekek mellett, anyósom robbant le. Egyenlőre még csak az merült föl, hogy napi váltásban ránézzünk sógornőmmel, de sógoromék és sógornőm már mondogatják, hogy milyen jó, hogy nekem ilyen nagy gyakorlatom van benne, sokkal könnyebben fog menni, mintha csak most találkoznék a problémákkal, feladatokkal.


Szemét vagyok, ha azt mondom, hogy ez nem fog menni a részemről? Az a baj, hogy otthonra se igazán jutna pénz és úgy tűnik más megoldás nem nagyon marad, de nem akarom.



2021. júl. 27. 17:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos amit utolsó írt, azt én is érzékelem, és igazságtalannak tartom. Mondjuk vannak dolgok amiben célszerű azonos neműnek segíteni.
2021. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
97%
Én nem hiszem, hogy ez a te dolgod lenne. Besegítesz persze, de nem a te kötelességed ezt csinálni.
2021. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
20%

Van igazad benne, meg nincs is....

Mert ha Te nem segítesz, szíved joga, de akkor más megoldás után kell nézni , az esetleges ápoló, vagy otthon díja ( a párodra eső része minimum) a ti családi kasszátokból menne. Mérlegelj. Bár ha otthonra nem jutna pénz, ahogy írtad akkor mégis az marad, hogy Ti ápoljátok.



Voltam ilyen helyzetben, nem évekig “csak” 8 hónapig kellett párom anyukáját ápolni, párom ráadásul egyke. De mérlegeltünk, hiába az ő anyukája, nem teheti meg , hogy otthagyja az állását mivel épp 3szor annyit keresett mint én..... akkora kiesés nem fért volna bele , így elfogadtam a dolgot.

2021. júl. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
96%
Nem elitélendő.
2021. júl. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
27%

Aki lepontoz, mert racionális szempontból irtam megindokolná??!

Az miért jobb ha a férj marad otthon, és esetleg az így kieső kereset miatt a család , a gyerekek szívják meg?!!

Ha szép dolog, ha nem,mindenki pénzből él!!!


Vagy aki lepontozott mit hisz? Komolyan.....

2021. júl. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
87%

15 ,az a baj ezzel hogy a ferfiak fizetese meg mindig tobb atlagban mint a nőke. Főleg ilyen csaladokban a no karrierje (ami ugye tobb penzt hozna ha felfele ivelne) nem szamit , mert az osszes rokont neki kell pesztralni. A gyerekekkel is minden a nyakaban van. Altalaban olyan munka ami engedekenyebb a gyerek es az apolando rokonok miatt kevesebbet is fizet, az ilyeneknel meg fel sem merul h a pasi is valthazna munkat, es talan kiegyenlitodne a helyzet. Így tobbsegeben marad az a helyzet hogy a nore harul a sajat csaladja teljesen plusz a ferj csaladja is. Ami baromi megterhelo, fizikailag es mentalisan is. Nalad 8 honap volt, de ebbol tobb ev is lehet.

Ugyhogy kerdezo most húzz határokat.Ne vallald.

2021. júl. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
96%

Nem, nem - ne vállald. Első a gyereked, a párod és saját magad. Ha vállalod, akkor bűntudat fog kísérni, mert a saját családodra nem fog jutni idő. Menj vissza dolgozni és legyél feleség, anya.

Rengeteg lehetőség van segítséget kérni, szociális munkások alapítványokon keresztül - talán 2-3 ezer/ hónap ha heti 2-3szor megy a dolgozó. Max annyi, hogy megmutatod a sógoroknak, hogy mit hogyan kell és mond meg nekik kerek perec, hogy te nem érsz rá/nem tudsz ennyi felé szakadni. Hidd el, rosszabb megbánni, hogy nem dolgoztál és nem a gyerekeddel és férjeddel voltál, mint hogy nem segítesz, mikor van elegendő segítség. Hamar beletanulnak majd.

2021. júl. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
94%
Ne vállald. Vannak gyerekei. Ők oldják meg. Mindenki a saját anyjáról gondoskodjon, ne akassza a másik nyakába.
2021. júl. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


3 fia és 1 lánya van. A sógornőm még tanul és most várják az első babájukat.

Azt anyósom pedig nem hagyja, hogy a fiai ápolják, mert nem akarja, hogy ők fürdessék vagy töröljék a fenekét. Azt sem tudom, hogy ők mennyire akarnák egyáltalán csinálni.

A testvérek közül csak a férjemnek van munkája, mi pedig még az én 4 órás béremmel sem tudnánk ápolót vagy otthont fizetni. Az étkezését most is mi fizetjük, de ennél több nem fog menni.

2021. júl. 28. 09:00
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

És ne legyen 4 órás munkád sem, úgy, hogy a többi munkanélküli? Tehát áldozzatok ti fel mindent, hogy a többi testvér élhesse tovább az életét? A fiúk ne segítsenek, mert a mama nem akarja? Ápold te, úgy, hogy azt meg te nem akarod? Ki érdekel, mit akar a többi testvér, amikor az ő anyjukról van szó? Te anyád? Nem. Van munkád? Van. Van elég bajod? Van. Kinek van ideje? A kedves munkanélküli testvéreknek.

Ne helyezd a saját érdekeidet mások akarata után. Van éppen elég dolgod. Ők meg egész nap ráérnek. Te töröld az anyósod fenekét, mert esetleg az ő saját gyerekei nem akarják? Abszurd.

2021. júl. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!