Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy reagálod le, ha anyósodna...

Hogy reagálod le, ha anyósodnak alapban más szinte mindenről a véleménye, életfelfogása mint neked, de tudod, hogy nem rosszindulatú és szeret téged? Hogy ez így is maradjon.

Figyelt kérdés
Napi kapcsolatban vagytok, ami egyébként nem lenne teher, mert nem telepszik rátok. Zömében hasznos és segítő a jövetele.
2021. júl. 7. 13:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
80%
"Jól van mama, igazad van"
2021. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
27%
#7, persze és a mai Magyar társadalomban ki nézi el vagy ki támogatja,hogy az asszony otthon hobbizik meg tanul 30,40+ évesen? Az ilyenek csak egy leszólást kapnak.
2021. júl. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es, rosszul gondolod!

Nem kell nálunk főznie, takarítania, ablakot pucolnia, mosnia vagy vasalnia.

Semmivel több segítséget nem fogadok el tőle, mint amennyit én is nyújtok.

Ilyesmik amikben jó, ha részt vesz:

Három háznyira lakunk egymástól, a férjemmel mindketten dolgozunk. Átvesz futártól csomagot, iskolaidőben a gyerekek nála, de nem vele tanulnak, mert a körmükre kell nézni, néha süt egy tepsi sütit, amit nem mi kérünk, de nagyon jól esik.

Kutyánkat-macskákat pátyolgatja, eteti, kiereszti-beereszti, ha nem vagyunk otthon és locsolja a kertet.

Ha valamelyik gyerek beteg, akkor nem ő van vele, hanem valamelyikünk.

Bár felajánlotta, de egy idősebbet minden baj jobban megvisel, ha elkapja.

Nekünk viszont természetes, hogy a nagybevásárlásokra, orvoshoz elvisszük, ami férfi munka a férjem megcsinálja nála. Én pucolom az ablakait és teszem fel a függönyét, mert nem tud már létrázni. Kaját is viszek neki néha, amit tudom, hogy szeret.


Szóval, valóban nem szeretném megbántani, de főleg nem megsérteni, mert családon belül képtelen vagyok haragban lenni, az nekem rossz.

Tény, hogy az idegállapotomtól függően idegesít a szöveg, amikor már veszi a levegőt dühös leszek.

De tényleg megfogadom a tanácsokat és a politikát leszámítva - abba nem mennék bele - legalább minden 3-4-ik alkalommal megbeszélgetem vele a magam álláspontját.

2021. júl. 7. 19:22
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az van, hogy a szüleim hasonlók, és már elég idősek. Sajnos, ha elmondom a saját véleményemet, akkor mindenáron meg akarnak győzni, van, hogy felizgatják magukat. Nem mindenben más a véleményünk, van, hogy csak árnyalatokban, fokozatokban tér el. De úgy látom, beszűkültek, nem tudnak változni, csak idegesítik magukat. Ugyanakkor mindenben számíthatok rájuk, és a mai napig sok segítséget kapok és szeretnek. Én az szoktam csinálni, hogy használok pár semleges, panelmondatot, majd elterelem a beszélgetést egy kérdéssel. Pl. Anyukám mond valamit, amivel nem értek egyet. Én: "Hát igen, mindenhol csak a baj van. Fő, hogy egészség legyen. Egyébként te mennyi sót raksz a levesbe?" Vagy:"Hiába, változnak az idők. Már semmi sem olyan, mint régen. Mit szólsz az időjáráshoz?" Nagyszerűen működik. Ő megkapja az érzést, hogy odafigyeltél rá, azt hiszi, egyetértesz, de te semmi ilyent nem mondtál. Mindenki nyugodt. Amiben tényleg megmondom a véleményem, az a saját életmódom, pl ezt vagy azt nem eszem meg, stb. De ezt elfogadják.
2021. júl. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a füled mellett.
2021. júl. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
88%
24 voltam, még annyi, hogyha mindenképpen fontosnak tartod, hogy lássák, más a véleményed, akkor se állj bele a vitába, ha olyan a téma, hogy nem éri meg, pl politika. Jól működő mondat: "Nekem egy kicsit más a véleményem/Nem teljesen így látom, de ne menjünk bele, nem éri meg ezen vitatkozni, úgysem tudjuk megváltoztatni a világot. Egyébként nagyon köszönöm, hogy a múltkor átvetted a csomagot, képzeld, egy... t rendeltünk, és annyira jó!" Ha viszont olyan a téma, hogy muszáj beleállni a vitába, pl gyereknevelés, akkor is derűsen, mosolyogva, de határozottan közöld, hogy máshogy fogod csinálni, mert úgy érzed, a te gyermekednek az a legjobb, aztán megint terheld el a témát, pl köszönj meg egy olyan tanácsot, ami tényleg hasznos volt.
2021. júl. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
87%
Amíg nem erőlteti rád a nézeteit, meghallgatod és ennyi. A probléma akkor kezdődik, mikor szabályos hadjáratot folytat, hogy meggyőzzön a véleményéről.
2021. júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
72%

" már mondott, hogy mennyivel jobb volt akkor, amikor a férfiak annyit kerestek, hogy az asszonynak nem kellett járnia dolgozni és ezért a család képe és a gyerekek neveltetése is jobb volt." off, de ez tévhit, régen is dolgoztak az átlagnők, voltak pl hajóvontató nők, mosónők, gyárakban stb.

Komolyan nem értem honnan veszik ezt a bezzegrégen marhaságot...


[link]

[link]

2021. júl. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
63%
"#7, persze és a mai Magyar társadalomban ki nézi el vagy ki támogatja,hogy az asszony otthon hobbizik meg tanul 30,40+ évesen? Az ilyenek csak egy leszólást kapnak." Ezt nem értem miért pontozták le, amikor munkanélküli voltam, nem egyszer megkaptam a kitartott, élösködő jelzőt, meg a szokásos fejcsóválást nőként.
2021. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Habár nem vagyunk napi kapcsolatban, de anyósomnak és nekem is szinte mindenben más a véleményünk. Ő elmondja az ő álláspontját, én el szoktam az enyémet. Néha azt mondja, igazam van, néha azt mondom, neki van igaza. Ez kultúrált beszélgetés. Néha bosszantó a szóhasználata, mert ő használja az úgy "kell" csinálni, vagy úgy "nem lehet", de közben feltételes módban gondolja, csak rosszul fogalmaz. Szeretem őt, véleménye meg mindenkinek olyan, amilyen, elfogadjuk egymásét.
2021. júl. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!