Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért mindig a vidéki rokonokr...

Miért mindig a vidéki rokonokra panaszkodnak többen? Ennyire eltér a vidéki életfelfogás a várositól?

Figyelt kérdés

Olvastam itt többektől, hogy a falusi rokonok (életkortól függetlenül) nem értik meg hogy egyik ember vegán, máskor nem értik hogy a gyerek miért nem alapított még családot, harmadik helyen, hogy miért tanul és miért nem dolgozik, vagy ha dolgozik akkor mennyit keres és miért olyan keveset. Vagy ha elmegy hozzájuk családi összejövetelre ott miért nem eszik/iszik rendesen.

De tényleg többektől olvastam a vidéki rokonok ilyen tapintatlan vagy túlzottan kíváncsi megnyilvánulásait. De csak/zömmel falun élő emberek "csámcsognak" a másik emberen? Ez városban nem így van?


2019. szept. 16. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
A falun elő rokom csámcsog azon, hogy Pesten milyen kevés a fizu? Na találj ki jobb esti mesét
2019. szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Savlekotő ***** válasza:
56%
Városban nincs idő Mariska néninek megfigyelni másokat pletykálni,szart keverni irigykedni egy szelet sütire,le se tojják egymást a szomszédok a városban,én örültem h eljöttem anno vidékről,tanult értelmes gondolkodó elfogadó emberek lettek körülöttem,nem volt a ki mit szól,nem volt megfigyelés megszólás mások életébe pofázás.. Mondjuk mi az országot is elhagytuk a nejemmel több mint 10 éve a gyerekeink után jöttünk. Legjobb döntésünk volt.
2019. szept. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát nemcsak Pest számít városnak, és tényleg olvasok itt ilyen véleményeket. Azonban én még nem tapasztaltam ezt, ezért kérdeztem hogy tényleg így lehet-e.
2019. szept. 16. 19:48
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

A falvakban zömében idősek élnek,akik eleve úgy nőttek fel, hogy állandóan egymást lesték. A mai napig ezt csinálják. Volt, aki besurranó tolvajnak köpött, hogy ki mikor nincs otthon.


Meg van olyan, aki azt utcán dagasztja a kalácsot, stb. Szóval semmi pénzért nem élnék ilyen közegben.

2019. szept. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Kár hogy ez nem csak falusi öregekre jellemző, az egymás szemmel tartása bizonyos társasházakban és munkahelyeken is elég divatos hobbi...
2019. szept. 16. 19:51
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy igen, ebben van igazság, én nagyvárosban élek, de itt is les néhány vénasszony. Mondjuk engem nem kell félteni, én direkt csinálok ezért olyat, amitől elmegy a kedve.
2019. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Én BP-n élek jelenleg, de nagyon mennék vissza vidékre. Csak ott szar a fizetés. Falun nőttem fel, mérnökként élek BP-n már 8 éve, de annyi a hulladék ember itt hogy az elképesztő. Egy fertő az egész város.
2019. szept. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Pesten lakom egy társasházban de itt is vannak olyan idős hölgyek akik mások dolgaim csámcsognak illetve beszolnak hogy ez vagy azt hogy teheted meg .és ez nem az a kíváncsiságbol érdeklődő fajta.
2019. szept. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
És emiatt vágyók többek közt el egy normálisabb országba .
2019. szept. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Igen,valamennyire eltér,de én amikor városon laktam,ott is a tömbházban mindegyik a másik bajával foglalkozott.A pletyka mindenhol megvan.
2019. szept. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!