Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim jogosan panaszkodnak?

Szüleim jogosan panaszkodnak?

Figyelt kérdés

17 vagyok, gimnazista. Idei tanévben egész jó lett az év végi bizonyítványom, 4.6-os átlagom lett, illetve dicséretes ötös lett az előrehozott érettségim szóbeli, illetve írásbeli része is középszinten.


A probléma az, hogy én szerettem volna nyáron elmenni dolgozni (új számítógépet akartam venni), és mivel vidéken lakunk, nem igazán van lehetőség csak fizika munkára. Szóval jelentkeztem egy gyárba, de nem bírtam. Szüleim mondták hogy nem baj, megpróbáltam. Majd egy hét múlva kapom a fejemhez, hogy én egész nap a gép előtt ülök, meg mit tudok ott csinálni annyit, meg hogy ne "zabáljam" ki a hűtőt, hanem "elmehetnék dolgozni ha ennyire unatkozom, hogy eszek".



2017. jún. 28. 11:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy nekem eléggé gyenge a fizikumom, nyáron meg nem szoktam sehova sem eljárni, mert nem vagyok elég szociális..
2017. jún. 28. 11:22
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Gyakran viselkednek így a szülők sajnos. Saját példa: megkérdezem anyát hogy miben tudok segíteni, de mondja hogy hagyjam ha ketten csinaljuk nem férünk el/csak útban lesz a másik/egyedül ő gyorsabban végez, utána meg szidva vagyok hogy nem segítek itthon semmiben :D Ez ilyen.. Nyáron nem kell tanulni, június végéig én is csak létezem inkább, mint élek. Ki kell pihenni a sulit. Nincs a közelmben diákmunka szövetkezet? Melódiák, Fürgediák? Ha van, mindenképpen regisztrálj, mert jól jöhet. Igaz én is alig találok munkát mert sokszor fiúkat keresnek (vagy tapasztalat kell és önéletrajz is), de egy kiszolgálás boltban pl húsosztály, pékosztály vagy árufeltöltés, éjszakai leltár egész jó. Egyszer voltam leltáron, 12 órázás volt, igaz kb másfél órával korábban eljöttünk mert vége lett, kb négy energia itallal tartottam magam ébren, DE egy éjszaka alatt kerestem egy tizest:)

Lennie kell valami ilyen diákmunkás cégnek a közelben

2017. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
17 vagy, nagyon gáz, hogy nem bírsz ki 6-8 órát. Nyilván nem raklapozni kell - mellesleg azt is lehet bírni (19 éves lányként gyáraztam le két hónapot), csak persze aki nem sportol, meg semmit nem csinál, honnan lenne ereje bármihez?
2017. jún. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Nem sportoltam, nem csináltam semmi olyat, mégis még nálad is sokkal többet csináltam...

Mindezt 13,5 évesen, mivel nyári szünetben RÉGEN így lehetett menni. Nem volt vele semmi gond, osztály legalább 80 %-a és aki tudott, ment is.

A mostaniak meg még 18 éves korukban sem.

2017. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


Egyébként, jó az ha jól tanulsz meg minden, de hiába ha antiszociális vagy. Egy diákmunkával is lehet jól keresni, de olyan diákmunkát szerintem nem találsz, ahol nem kell emberekkel érintkezni. Meg alapból be kell menni az irodába hogy aláírd a szerződést. Mondogasd magadnak, hogy kell az a fránya számítógép! :)


19/L

2017. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Még csak most lett vége a sulinak... hány napig bírtad? 1? :D

Ne haragudj, de ez tényleg gáz így. Persze, hogy nem bírsz semmilyen fizikai munkát, ha tényleg egész nap benn ülsz a számítógép előtt meg eszel. Ha fel is adod rögtön, amint egyszer valamit csinálnod kell, akkor pláne.

Én nem zavarnálak el dolgozni ennyi idősen, de ha neked pénz kell, akkor igenis neked kell megkeresned.

Azt viszont nem nézném jó szemmel, hogy egész nyáron a szobában kuksolj, számítógépezz és eltunyulj.

Nyitva vannak a strandok, járj el szépen úszni, kirándulni, edzeni, futni, ezer lehetőség van, még vidékieknek is. Legalább 1 valamit mozogj minden nap. Ha most elkezded, augusztusban még dolgozhatsz is 1 hónapot a sulikezdésig. Addigra már bírni fogod a munkát.

2017. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne írj már neki hülyeséget, az antiszociális teljesen mást jelent.

De a lényeg, kedves kérdező, hogy igenis kapd össze magad és kezdj el valódi társaságba járni. Nem olyan nehéz barátkozni, csak meg kell tenni a lépéseket. Elsőként pl. kikapcsolod a gépet. ;)

2017. jún. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Wow. Igen, feladtam, nyilván azért lettem olyan rosszul, hogy ki akarták az üzemorvost hívni, olyan alacsony volt a vérnyomásom.
2017. jún. 28. 13:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Pont azért, mert nem vagy hozzászokva, mert túl sokat ülsz otthon. Egyszer velem is előfordult, hogy az első 8 órás munka végére annyira fájt a hátam hogy nem bírtam kihúzni magam (pedig nem volt terhelő, csak nem voltam hozzászokva a munkához ami során nyolc órán át állni kell). Persze biztos rossz volt, elhiszem, de nem ülhetsz otthon azzal az indokkal hogy úgyis rosszul leszel, ha közben szeretnéd, hogy legyen pénzed
2017. jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csak jót akarnak, hogy ne ülj otthon egész nyáron, hogy megtapasztald mi az a munka. Hidd el, lehet neked ez most nyűg, de ha ilyen maradsz, senki nem lesz melletted. Főleg ha férfi vagy, akkor menj el dolgozni, szedd össze magad. Ha lány, és nem szeretnél, akkor amíg nincsenek otthon, takaríts, főzz, süss valami finomat.


Gimiben nem olyan nehéz jól tanulni, én is mindig kitűnő voltam, kitűnő érettségivel. Lány vagyok, gyenge fizikumú, mégis minden nyáron eljártam dolgozni :D

2017. jún. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!