Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan irritál a nagynéném?...

Jogosan irritál a nagynéném? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak amikor 2 éves voltam, anyukámnak lett új férje, velük élek azóta is.

Apukámmal is sokat voltam, de ő idő közben alkoholista lett, szóval az utóbbi időben nehéz vele.

Apukámnak van egy nővére, ő a nagynéném.(apukámmal nincsenek olyan jóba, a nagynéném elítéli apukám alkoholfüggéségét apukám pedig tagadja,hogy az lenne, így ezen összevesztek)

A nevelőapámmal közel állunk egymáshoz, és mindent megtett/tesz értem, de sosem tartottam az apukámnak, nem is neveztem annak sohasem. (erről nem ő tehet)

Anyukám egészségügyi állapota nem valami jó, rengeteg műtéten esett át, nehezen mozog, de nincs ágyhoz kötve, meg semmi ilyesmi, le van százalékolva.Hangja viszont van, igazán karakán, és határozott nő, sosem kellett félteni.


A nevelőapám folyamatosan dolgozik, külföldre jár, keveset van itthon, én meg eddig tanultam, most dolgozok.

Anyukám mellé kellett egy bejárónő, akit nagynéném személyében találtunk meg.

Eleinte fizettünk is neki,aztán a nevelőapám kiadta neki az egyik lakásunkat albérletbe, de nem kér érte pénzt, csak azt,hogy tartsa rendbe azt a házat.Erre nagynéném azt mondta,hogy ő meg nem kér pénzt a házvezetésért amit nálunk végez, szívesen kitakarít,főz,mos ingyen a házunkban, és megcsinál mindent amivel segíthet.(úgy,hogy van főállása mellette)

Nekünk nincsenek anyagi gondjaink, és bár főleg én nem mondhatok ilyet, nem is rosszindulatból, de a nevelőapám nagyon garasoskodó ember, úgyhogy azonnal elfogadta, az ingyen munkát.

(ő olyan,hogyha a boltban 152.105 forintot kell fizetni akkor kikeresi azt az 5 forintot is, vagy megvárja míg visszaadnak neki annyit 152.110-ből, ugyanakkor tud nagyon nagylelkű is lenni)

Annak a háznak az albérlete olyan 80-100 ezer ft lenne havonta, amit nálunk dolgozik nagynéném az egy idegen bejárónő esetében olyan 120-140 ezer forintos fizetést igényelne -tehát ő jár rosszabbul így-.


A nevelőapám a nyaralónkba is lehívja mindig a nagynénémet,hogy ott is takarítson, cserébe teljes ellátást ad neki, jön velünk "mindenhová".

Aki elolvasta idáig annak összeállhatott a kép,hogy oda van a nevelőapámért, és mindent megtesz azért,hogy a közelében legyen.


A nagynéném ugyan 55 éves, de maximum 40-nek néz ki, nagyon jól tartja magát, gondolom a nevelőapámnak is tetszik, de nem hinném,hogy valaha is összeállna vele, mert a nagynéném egy okoskodó, de nem túl intelligens nő, a nevelőapám meg kifejezetten az okos nőket szereti.Persze "arra" biztos jó ha arról van szó.


Ebbe nem akarok belegondolni, nem is érdekel, engem sokkal inkább az zavar,hogy a nagynéném folyamatosan mondogatja nekem,hogy anyukám milyen szörnyen rossz állapotban van, újra és újra "ledöbben",hogy mennyit romlott az állapota, és folyamatosan azzal traktál,hogy nem lesz ez így jó, meg,hogy anyukám mennyire nincs jól.

Például régen anyukám főzött, most inkább csak ül, és mondja a receptet nagynénémnek, hogy mit hogy csináljon.

Itt is mélységes fájdalmat érzett nagynéném,hogy szegény anyukám már nem bír a konyhában sem állni.

Közben egyértelműen arról van szó,hogy anyukám megoldotta annyival,hogy minek főzzön, ha főznek helyette, ő szépen elüldögélt ott, mondta-mondta a dolgait, meg lett hallgatva, és nem fáradt el. (a végtelenségig tud beszélni, szóval lehetetlen mindig végighallgatni)

Ha meg kell akkor főz, igaz nem tud 2 órát állni a konyhában, de az egyszerűbb kajákat simán megcsinálja.


Egyszer beszéltem nagynénémmel,hogy nem tetszik nekem az ahogy beszél, és látom,hogy nem jó szándékból van itt, de adta az ártatlant,hogy jaj ugyan, sok szappanoperát nézek, ne gondoljak már róla ilyeneket, neki ez milyen rosszul esik,meg,hogy nem fogja elvenni a pénzünket attól ne féljek (szóba se hoztam, de rátapintott a lényegre) aztán közölte nevelőapámmal,hogy nem jön többet, majd elviharzott a beszélgetésünk után.

Másnap a nevelőapám beszélt vele, és azóta ugyan úgy itt van, 1 napig volt megsértődve, nem bírta volna tovább.


Bár írtam,hogy anyukám határozott ember, de ebben a témában nem nagyon nyilatkozik, nekem azt mondta,hogy ő is látja,hogy ez így nem a legjobb, de fél egy idegen bejárónőtől, nehogy meglopjon, meg hogy kitudja milyen, és a nagynénémet már régóta ismerjük.

Nevelőapámmal meg nem beszélek ilyenekről.

Egyszer anyukám azt mondta,hogy meg fogja oldani, de ennek nyomát sem látom.


2017. jún. 25. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Mit tehetsz? Először is ne írj ilyen rohadt hosszú történetet, amelyben minden lényegtelen és irreleváns részletről írsz egy külön bekezdést.

Amúgy sem sok mindent tehetsz, ez a szüleid dolga.

2017. jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha nem írom le, akkor jönnek a kérdések, ha leírom akkor jön a panaszkodás,hogy túl hosszú.

Bár akinek ez hosszú, az gondolom még a Csí a fecskét sem olvasta ki, az meg nem az én szegénységi bizonyítványom.

(bár elhiszem,hogy a könyvben egy író érdekesebben tud mesélni, én meg nem vagyok J.K R., de Fekete István sem, ha már a Csínél vagyunk, de azt gondolom,hogy nem halálos mennyiséget írtam)

2017. jún. 25. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy ha ez a történetben szereplő mindhárom embernek megfelel és kényelmes, akkor te minek szólsz bele?
2017. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Mi a kérdés? Mivel mit kellene tenned?
2017. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem látom rosszindulatúnak a nagynénédet.
2017. jún. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!