Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért mindig a vidéki rokonokr...

Miért mindig a vidéki rokonokra panaszkodnak többen? Ennyire eltér a vidéki életfelfogás a várositól?

Figyelt kérdés

Olvastam itt többektől, hogy a falusi rokonok (életkortól függetlenül) nem értik meg hogy egyik ember vegán, máskor nem értik hogy a gyerek miért nem alapított még családot, harmadik helyen, hogy miért tanul és miért nem dolgozik, vagy ha dolgozik akkor mennyit keres és miért olyan keveset. Vagy ha elmegy hozzájuk családi összejövetelre ott miért nem eszik/iszik rendesen.

De tényleg többektől olvastam a vidéki rokonok ilyen tapintatlan vagy túlzottan kíváncsi megnyilvánulásait. De csak/zömmel falun élő emberek "csámcsognak" a másik emberen? Ez városban nem így van?


2019. szept. 16. 19:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
82%

Én vidéki vagyok, sokkal inkább az idősekkel van bajom, rájuk jellemző, ez a "csak az a jó ahogy mi éltünk anno '63-ban" mentalitás. Nem tudnak alkalmazkodni, nem is nagyon járnak olyan helyeken ahol máshogy élnek vagy gondolkoznak az emberek (bár ez talán nem az ő hibájuk). Viszont így, hogy már a többségük bőszen internetezik, vagy legalább TV-je van azt gondolná az ember, hogy meg tudják érteni, hogy egy másik, jobb világot élünk már ahol más célok vannak.

Engem is leginkább ez a "hát mit fognak mások gondolni?" mentalitás zavar meg a magamutogatás. Kell neki az unoka mert már az Erzsikének is van, az ő unokája is legyen orvos mert a szomszédé is az stb. Hiába van már meg falun is minden forrásuk a tájékozódásra valahogy mégsem sikerül. Ez a másik ami zavar, hogy tényleg fogalmuk nincsen a világról. Nem érti, hogy miért költünk utazásokra amikor "csak ennyit" keresünk, a másik meg nem érti miért nem veszünk kertes házat ha "ilyen sokat" keresünk. Vagy éppen hogy miért vesszük meg a drágább ételt amikor az olcsót is meg lehet enni. Nem érti a pénz értékét, nem érti mi mennyibe kerül vagy minek milyen komoly hátránya van.

Szóval én nem hiszem, hogy ez vidék-város ellentét, inkább csak van egy generáció akiknek bár minden eszközük megvan a tájékozódásra és a jobb életre mégsem élnek ezzel.

2019. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó válaszoló igazad van.
2019. szept. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!