Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy reagálod le, ha anyósodna...

Hogy reagálod le, ha anyósodnak alapban más szinte mindenről a véleménye, életfelfogása mint neked, de tudod, hogy nem rosszindulatú és szeret téged? Hogy ez így is maradjon.

Figyelt kérdés
Napi kapcsolatban vagytok, ami egyébként nem lenne teher, mert nem telepszik rátok. Zömében hasznos és segítő a jövetele.
2021. júl. 7. 13:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%

Miért kellene szó nélkül hallgatni? Elmondod, hogy szerinted nem, hanem...

Tudod, ez a beszélgetés.

2021. júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem opció az, hogy egyszerűen kevesebb időt töltsetek egy légtérben, akkor hagyd, hadd mondja a magáét. Hallgasd meg, és hagyd rá. Barátnőidnek ventilálj. Összeveszni, nekiállni győzködni nem érdemes.
2021. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
24%
#11, gondolom mert a kérdező nem akarja véletlenül megbántani, nehogy aztán többet ne jöjjön segíteni.
2021. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

De miért baj, hogy mást kedveltek???

Ez normális. A legtöbb felnőtt esetében így van. Nincs olyan, hogy mindenben pont ugyanaz tetszik, ugyanaz a vélemény.

Ha nincs konfliktus, jóban vagytok, kedves, segítőkész, akkor minek kell ebbe belekötni?

2021. júl. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
97%

"Nem szól bele. Hozzászól."


Mi ezzel a gond? Felnőtt emberek beszélgetnek, elmondják a véleményüket.

Mondd el te is, hogy mit gondolsz, te hogy látod.

Nem kell egyetérteni.

Ezt hívják beszélgetésnek.

2021. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Most én nem nagyon értem a gondod.

Az a bajod, hogy valaki nem úgy gondolkozik, mint te?

Ugyan már.. lehet saját véleménye, amúgy meg úgy is jókat lehet beszélgetni, ha más a veléménye a dolgokról, mert átlátod az ő szemszögét.

Amiket mondtál róla, tisztességes, jó ember. Akkor minek akarsz genyózni vele?

2021. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ilyen, én meghallgatom, néha elmondom a saját véleményemet,néha meg nem, ez témától függ, világnézeti kérdéseken nem vitatkozok, nem is beszélgetek vele róla mert tudom h neki ez nagyon fontos,én meg inkább ráhagyom és elengedem.
2021. júl. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, milyen a te személyiséged, de mi lenne, ha kedvesen, humorral (de nem gúnyolódva!) közelítenéd meg a dolgot?


Sokan nem tudnak mit kezdeni azzal, hogyha kicsit komolytalanabb irányba terelsz egy kritikus megjegyzést, de ha jól csinálod, nem sértődnek meg rajta és elengedik a témát. Esetleg még el is könyvelhet, mint jókedvű, vicces embert.


Ha pl. azt mondja, hogy ne oltassátok be magatokat, mert veszélyesek a vakcinák, de ti mégis beadatnátok az oltást, akkor mondjuk nevess egy nagyot, és mondd, hogy az extrém sportok úgyis kimaradtak eddig, de mostantól veszélyesen élünk, anyuka!


Ha arról kezd el mesélni, milyen jó volt régen, amikor a feleség otthon maradt (ha jól sejtem, te nő vagy és ezzel nem értesz egyet), akkor játszd túl és nevetve feleld azt, hogy jaj de jó is lenne, ha itthon maradhatnék, huhú, az lenne ám az igazi, mint a régi szép időkben! Ha jóízűen nevetve adod elő, akkor meg lesz zavarodva és nem fogja tudni, hogy most csak hülyéskedsz, vagy tényleg komolyan gondolod, de ha csak nem nagyon kötekedős, akkor inkább ejti a témát. :)

2021. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
88%

#5, semmit ne tegyél, lehet, hogy anyósod meg ugyanezt gondolja rólad.

Neked miért baj, hogy ő hozzászól valamihez, és nem egyezik a véleményetek? Neki nem lehet véleménye? mindenki másképpen gondolkozik, ezt el kell fogadni. Anyósod ettől nem lesz rossz ember, semmivel sem lesz kevesebb nálad.

2021. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
8%
Egy anyós-meny viszony mindig is alárendelt marad, nem egyenrangú. Idősebb nő, őt pártolja a saját családja, ha gyerek van akkor még szövevényesebb a dolog. Kerüld ki amennyire csak tudod.
2021. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!