Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi ár érték arányban a legjobb...

Mi ár érték arányban a legjobb vegán macskatáp, ami elérhető Magyarországon?

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 22:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk tudományos cikkben a "may" azt jelenti, hogy nem tudjuk. Az, hogy nem kizárható, hogy nem lesz baja, nem jelenti azt, hogy etesse a kérdező vegán módon a macskáját, hiszen te magad mondod, hogy még nem tudni, mivel és hogyan érdemes csinálni.
tegnap 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
53%

Az oké, nem biztos a dolog, de én azokra reagáltam, akik azt írták, hogy fixen nem lehet jó, eszébe se jusson senkinek.

Valószínűleg, ha macskának emészthető formára alakítják enzimekkel a növényi anyagokat, dúsítják hozzáadott vitaminokkal, aminosavakkal, meg adnak mellé étrendkiegészítőt, akkor egészséges maradhat.

Az embernek se teljesen ideális a vegán diéta, de B12, omega-3 (DHA) és télen D3 pótlással teljes értékű lehet, ha jól állítják össze. Macskának sokkal több tápanyagot kell pótolni, de talán nem lehetetlen.

tegnap 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#22 Hát márpedig fixen nem jó, amíg nem lesz elég kutatás arra, hogy milyen módon lehet jól csinálni. Ez most kicsit olyan, mintha azzal érvelnél, hogy nyugodtan dohányozzon az ember, igaz, egyébként egészséges életvitel és jó genetika kell hozzá, hogy tuti ne okozzon problémát, de ne beszéljük le róla az embereket.


És az emberi vegán diétánál is vannak egyéb faktorok, pl. aki a gyerekét vegán étrendre korlátozza, vagy hagyja a serdülő gyerekének, hogy ne egyen húst, az jobb helyeken simán bejelenthető a gyámügynél, mert persze, felnőttként azt csinál az ember, amit akar, meg pótolja magának a B12-t, de a fejlődő idegrendszernek, fejlődő agynak meg kell adni.

tegnap 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 kornel1980 válasza:
53%

Azért megnézném a kutatások valóság alapját. Megint istent játszunk és felülbíráljuk a biológiát. A macska igazából félvad állat. Simán elvan nélkülünk ha arról van szó. és nem fog retket vagy cukkinit enni, hanem énekesmadarat, egeret, pockot stb. Gyakorlatilag bármit amit meg tud fogni.

Lehet hülyeségeket publikálni a tény az tény.

tegnap 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

A tudomány nem így működik, hogy benyögöd, hogy valami hülyeség, mert én azt látom a macskákon, hogy kint úgyis vadásznak. xD Bizonyítsd be, hogy csak akkor fenntartható a vegán táppal etetés, ha mellette vadászik a macska. Vegyél sok szobacicát, tedd vegán diétára őket, vegyél ugyanennyi cicát, szintén vegán diétán, aki kijár és bizonyíthatóan vadászik, és hasonlítsd össze az egészségi állapotukat. Ha lesz szignifikáns eltérés, sokkal betegebbek lesznek a szobacicák, nyertél. Plusz megnézném a teljesen állati eredetű táppal etetett macskákat is.


De ez egy jó köztes megoldás lehet amúgy. Mi nem etetjük, így mi nem mészároljuk le a haszonállatokat neki, aztán ő megoldja magának a természetben. A tápláléklánccal semmi gondja a vegán közösségeknek, csak az ember általi állatkínzást és mészárlást akarják megszüntetni.

tegnap 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
78%
#25 Mondjuk az nem tápláléklánc, hogy városi környezetbe kiereszted a macskát, ami egy éjszaka alatt 10-15 km-t is képes bebarangolni, és gyilkolja az énekesmadarakat, aztán csodálkozik az egész kisváros, hogy mennyi hernyó van a veteményesben. A macskák biztonságáról nem is beszélve. Pont erről a kieresztem a macskát vadászni felfogásról kéne leszokni, mert ez sokkal károsabb a haszonállatok megölésénél (megjegyzem, pont az a normális, hogy a haszonállat meghal, csak nem kell minden nap húst enni és orrától farkáig fel kell dolgozni). Annak legyen kint a macskája, aki annyira tanyán él, hogy a szomszéd tanyáig már nem kóborol el a macska. Na, azt nem kell etetni, mert talál elég egeret.
tegnap 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
47%

#26 Igen, amúgy igazad van ebben valóban, én pont tanyasi vagy falusi macskákra gondoltam, Pesten például biztos nem engedném ki a cicámat, ha lenne, de kisebb városokban sem. Nyilván nagyon aranyosak, nagyon szeretnivalóak, de kőkemény ragadozók is egyben, elég nagy ökológiai lábnyommal. Nem egy madárfajt macskák pusztítottak ki.

Persze én személy szerint a haszonállatok tartását is etikátlannak és károsnak tartom, és abban közvetlenül a mi kezünk van, szóval nehéz kérdés ez számomra, hogy melyik a jobb.


Nyilván a legjobb nem tartani ragadozókat, és ez lenne a leginkább felelős, környezettudatos és állatvédő magatartás.

tegnap 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!