Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális-e ez kölyök macskáknál?

Normális-e ez kölyök macskáknál?

Figyelt kérdés
Van 2 cicánk még 1 hetesek se, holnap lesznek azok. Anyjuk nem fogadta el őket így táppal etetjük őket. Legtöbb helyen azt írják hogy 2-3 óránként kell etetni. Eleinte ők is felkeltek 2-3 óránként viszont már egy 2 napja 5-6 óránként kelnek fel. Ez normális? Félek attól hogy nem jutnak elég táphoz. Köszönöm előre is a segítséget!

aug. 5. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ne várd meg, hogy maguktól keljenek, keltsd őket! 5-6 óránkkénti evés nagyon hosszú idő ilyen korban, ki fognak száradni, leállnak a szervek, elpusztulnak.
aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a cicák néha hosszabb ideig alszanak, de figyelj arra, hogy elegendő táphoz jussanak. Ha aggódsz, szerintem érdemes őket felébreszteni és etetni 3 vagy 4 óránként!
aug. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos ilyen pici cica órák alatt eljut a normáltól a halálig.


Aktívak, mocorognak? Egy alultáplált cicának nincs energiája mozogni, nem nyivákol.


A feneküket mosod vizes ronggyal? Mert az is fontos, hogy a kaja ki is jön, és ekkora cicát figyelmeztetni is kell rá. Normál esetben az anyjuk fürdeti őket, és az beindítja az emésztést.


A mérleg mit mutat? Híznak?

Hízniuk kéne.


Van mellettük egy meleg vizes palack? Igen, tudom nyár van de ekkora cica még nem szabályozza a testmelegét, szóval kell nekik valami ami a nagyobb test ami melegen tartja.


Esetleg hívd fel a környékbeli állatorvosokat, kérdezd meg a helyi Facebook csoportokat, hogy tudnak-e egy frissen ellett anya macskát.


A macska kolóniák kommuniálisan nevelik a kölyöket, a másik anya tudni fogja mit tegyen velük, és normális lesz neki, hogy van pár plusz kicsi mellette akiket bébiszittelni kell.

Egy tapasztaltabb macska mama mellett sokkal több esélyük lenne.

aug. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden válaszolónak a kedvességét.

3. válaszoló igen aktívak mozgolódnak mikor ébren vannak kusznak másznak, hangjuk is van rendesen. Popsijukat minden etetés után töröljük pisi majdnem mindig van kaki általában 2-3 alkalomra. Híznak is igaz még nincsenek 1 hetesek de már 15 dkg-osak. Mindig van mellettük meleg vizes palack is 5-6 óránként mikor felkelnek cserélni is szoktuk nekik. Ki írtuk fb-re hogy tud-e valaki pót anyut menhelyek, állatvédők is kitették de senki nem jelentkezett.

Próbáltam mindenre válaszolni és tényleg hálás vagyok a segítségetekért.

aug. 5. 15:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor az alapok rendben vannak, ez szuper jó.


Remélem minden rendben lesz.

aug. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyesen csinálod. De 2-3 óránként ébreszd fel óket, te vagy most az anyuci, muszáj enniük ilyen gyakran. Általában egy hetes korukban a születési suly dupláját kell elérniük.
aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta mi lett? Megmaradtak a cicák?
aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!