Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi ár érték arányban a legjobb...

Mi ár érték arányban a legjobb vegán macskatáp, ami elérhető Magyarországon?

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 22:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
96%

Ne csináld. A kutya még valamennyire csak-csak megemészti a növényi tápanyagot (de nem normálisan és nem lehet csak növényi úton táplálni), mert megszokta, hogy azt eszi, amit kap. Persze kutyája válogatja, nekem volt olyan is, ami a maradék pörkölt+tésztából, ha a táp mellé kapott, a tésztát nem ette meg, képes volt kiválogatni a húst.


A macska erre abszolút képtelen, mert a macska az évezredek folyamán nem kapott olyan kaját, ami tetszett volna neki, fogta magát, és elcsatangolt vadászni. Teljesen benti macskát lehet kínozni azzal, hogy azt eszi, amit elé raksz, vagy éppenséggel semmit, de akkor minek neked macska?

tegnap 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
97%
Taurint meg majd a földanya varázsol bele mi
tegnap 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%

A következő cikket ajánlom elolvasásra:

[link]


Én magam vegán vagyok, de a cicám hagyományos, magas hústartalmú eledelt kap. Úgy gondolom, magamat meg tudom figyelni és érzékelem azt, hogy mi jó nekem. Dönthetek egy életmód mellett, ez az én szabad döntésem lesz. Mással, akár a cicámmal is, ezt nem tehetem meg.

tegnap 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ha nem akarsz húst etetni az állatokkal ne tarts húsevő állatokat.

Nem tűnt fel hogy a növényevő állatoknak 3 gyomruk van? Nem véletlenül van ez így hidd el.

Még az embernek sem túl egészséges a kizárólag növényi táplálkozás, egy macskának pedig még rövidebb és rosszabb hatásfokú az emésztése. A macska csak akkor eszik növényt ha hánytatni akarja magát, ennyire nem kompatibilis a növényi étrenddel.

tegnap 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%
A csiga pl növényeken él, miért nem olyan állatot tartasz mely alapból erre fejlődött ki? A vegànság alapja az állatok és a természet tisztelete és szeretete. Ha tisztelsz egy állatot nem akarod a magad képére formálni, hagyod úgy élni, ahogy az neki természetes. A csigának amúgyis sokkal kisebb az ökológiai làbnyoma.
tegnap 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
29%
#15 A vegánság alapja az állatok és a természet tisztelete és szeretete? Én azt hittem, ezek a természetes, normális élet alapjai, de akkor ma is tanultam valamit...
tegnap 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
86%

[link]


Hogy valami haszna is legyen a kérdésnek. Ezt a csoportot mindenki figyelmébe ajánlom, rendkívül sok hasznos információt osztanak meg.

tegnap 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
83%
Tartsál hörcsögöt
tegnap 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 kornel1980 válasza:
89%

A macska egy ragadozó állat, 100%-ban húsevő. A növényi táplálékot egyáltalán nem vagy csak minimális mértékben tudja megemészteni.

Attól, hogy van egy két extremista amerikai hülye, aki úgy gondolja, hogy ezzel jobb lesz a világ nem kell beállni a sorba és bégetve követni.

Emberként sem egészséges a 100%os vegán táplálkozás. Mi emberek is mindenevők vagyunk, tehát szükségünk van húsra is.

(Gyakorlatilag a húsevésnek köszönhetjük az evolúciónkat, ennek segítségével növekedett az agyi kapacitásunk és fejlődtünk az emberszabású majmok fölé).

Ahhoz, hogy a cicád egészséges legyen minél magasabb hústartalmú tápot, eledelt adjál neki. Növényekre egyáltalán nincs szükségük, egy kis macskafüvön kívül, hogy a szőrcsomókat ki tudják tisztítani a belükből.

tegnap 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
37%

Aki egyértelműen amellett kardoskodik, hogy lehetetlen a macskát vegán étrenden tartani, olvasson már kicsit utána, milyen tanulmányok vannak... Természetesen megvannak mindnek a korlátai és kevés tanulmány volt eddig, de:


[link]


"Only a handful of studies have looked at health outcomes in cats fed vegan diets. This study adds to a growing body of evidence that, contrary to long-held beliefs, it MAY be possible for cats to stay healthy on a vegan diet."


Több kutatás kell, vannak korlátaik ellenőrizhetőségben, de nem kizárható, hogy nem lesz baja tőle a macskának.

tegnap 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!