Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legjobb macskatáp? M...

Bianka90. kérdése:

Melyik a legjobb macskatáp? Mennyire minőség a royal canin.

Figyelt kérdés

Sziasztok, új 3 hónapos ragdoll cicám van.. tudtok ajánlani igazán jó minőségù bevált macska tápot akár száraz és nedveset is? Ez előtti 6 éves ragdollunk vesebetegségben pusztult el..a doki szerint ez gyakori cicáknál és genetika ő nagyon a royal canin márkát nyomta illetve még egy németet.Nagyrészt ezt a RC márkát is adtam a cicámnak (változásért néha bitcare vagy proplus márkát és egyéb márkákat kivéve a whiskas, frieskies stb hasonló olcsóbb tápokat) de aztán olvastam valahol hogy ez egy felfújt marketing és nem is olyan jó minőségű. Nem

szeretném ha újra ez megtörténne ezért jobban szeretnék odafigyelni mi kerül a macskapocakba. Persze így is előfordulhat betegség amit nem a kaja idéz elő de legalábv csökkenteni megelőzni ezt.. mi a véleményetek a házi kosztról pl főtt csirkemell, répa? Köszi



tegnap 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi legjobb táp a piacon az Orijen. Ha nagyobb kiszerelésben veszed, akkor olcsóbban jössz ki.


Répa teljesen felesleges, a macska kizárólagos ragadozó, nem nagyon tud mit kezdeni a szervezete a növényi eredetű dolgokkal (max nasiként kaphat néha egy keveset, ha szereti - az enyém megőrül a brokkoliért. Nézz utána, hogy mit kaphat és mit nem)

tegnap 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 BécsiFehér ***** válasza:
100%

A vesebetegség viszonylag gyakori a házimacskáknál, de nem 6 éves korban, hanem inkább 16-ban. Az állatorvosok sokszor azért ajánlanak egy-egy márkát, mert annak forgalmazására beszélte rá a tápgyártó ügynöke, vagy már az egyetemet is az a cég támogatta, így az oktatás során azokra a termékekre hívták fel a figyelmét.

Royal Canin Sensible, RC Protein Exigent, RC Savour Exigent, RC Aroma Exigent, ezeket mind attam már macskának, a 2 utolsó elsőnek felsorolt összetevője kukorica, és gabonát is tartalmaz, ezért ezeket mellőzöm, pedig szerették.

Nehéz kérdés, hogy melyik táp jó, ha tehetném, egyiket sem adnám a macskáimnak, hanem egérrel etetném azokat.

tegnap 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BécsiFehér ***** válasza:

#1: "A jelenlegi legjobb táp a piacon az Orijen."

Forrás? Etettem már vele (kisebb-nagyobb sikerrel), csak kíváncsi lennék, mi alapján lett ez eldöntve?

tegnap 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az Royal egy túlárazott szar, nem sokkal jobb, mint a whiskas és társai.

Nekem is van ragdollom egyébként, 8 hónapos :) én IAMS táppal etetem, több tenyésztő is azzal etet, nagyon jó ár-érték arányú, gabonamentes.

tegnap 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 BécsiFehér ***** válasza:

4:

Csak egy random kiválasztott IAMS száraztáp összetevői:


Szárított csirke és pulyka (38%, ebből csirke 23%, természetes taurinforrás), kukorica, friss csirke (10%), köles, sertészsír, szárított cukorrépapép (1,6%), csirkeszósz, frukto-oligo-szacharidok (0,67%), halolaj, kálium-klorid.


Gabona nincs, de kukorica, köles, cukorrépa van benne tömörítőanyagként.

tegnap 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5: jogos, nem gabona, hanem búzamentes van ráírva, nem ugyanaz.
tegnap 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BécsiFehér ***** válasza:
Valahol azt hallottam, hogy ha azt is írják rá, hogy gabonamentes, akkor a gabona helyett más szénhidrátok vannak benne, pl. burgonyapép, vagy növényi fehérjék, ami szintúgy nem hasznos a macskának. Ezeket hívják angolul "filler" - töltőanyagoknak. Ha tehetném, száraztápot egyáltalán nem adnék a macskáimnak, jutalomfalatot meg még úgy sem. Sajnos, már késő...
tegnap 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Taste of wild, carnilove
tegnap 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BécsiFehér ***** válasza:
És az is érdekes, hogy eddig három macskámnak lett -igaz, hogy csak idősebb korukban - pajzsmirigy túltengése, egynek meg cukorbetegsége. Gondolom, a tápokban lehet az ok.
tegnap 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 BécsiFehér ***** válasza:

Nálam száraztápból ez vált be egykor: Thrive Premium Plus, de ez tudtommal nem kapható Magyarországon.

Mostanában meg ez: Dechra Sensitive Digestion és Purina One Bifendis Sensitive. Ezek emésztési zavarokra jók.

Nedves tápból valószínűleg jó a Leonardo, bár elég drága. Szerintem ezek is jók:

animonda vom Veisten

animonda Carny

Greenwood Delight

Miamor Milde

Ezeket a Zooplus-ról érdemes rendelni.

tegnap 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!