Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elfogadnál/nem fogadnál el...

Elfogadnál/nem fogadnál el egy Kínai kopasz kutyát?

Figyelt kérdés

1) Nehogy félreértés történjen nem szaporító vagyok, nem akarok itt gazdát találni a kutyáknak! (nincs is ilyen kutyafajtám)

2) Miért fogadnád el/ és miért nem?


2010. márc. 27. 22:20
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
0%

utolsó: ha nem tanultad biológiából az evolúciót, akkor ne vitázz. ha igen, akkor olvasd el még egyszer.

vagy ezt:

[link]


felhívnám a figyelmedet erre a részre:


" A háziasítás


* A domesztikáció, vagy háziasítás egy olyan folyamatot jelent, melynek során az ősből (vagy ősökből) kialakulnak a házi- illetve gazdasági állatok.



* Ez természetesen azt jelenti, hogy mind külső, mind pedig belső tulajdonságaikban attól eltérőek lesznek, esetenként új tulajdonságokat is hordoznak. Az állatok megváltozása környezet hatására történik, de ennek a környezetnek legfontosabb eleme az ember.



* Az állatok megváltoztatása a domesztikáció célja, "

2010. márc. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
48%
a kopaszkutyáshoz csatlakozva én is megjegyezném, hogy a kopasz macskám is nagyon ragaszkodó, élénk, intelligens, és elsősorban emberszerető állat. nagyon kötődik hozzám, jön utánam mindig, velem akar aludni, figyeli minden mozdulatom, ha szomorú vagyok, megvígasztal, az ajtó előtt ülve vár haza. ja, és visszahozza az eldobott plüssjátékát, mint egy kutya. ha azt mondom neki "puszi", az orrát odanyomja az enyémhez. rögtön megtanulta, azóta is mindig csinálja.
2010. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Most hogy így kioktattál el is olvasnád amit írtam? :) Ott van leírva, mindkettő típust az emberi elvárások alakították, de szerinted a kettő között tényleg egy szemernyi eltérés sincs?? :) Akkor jó... Szerintem amit a józan eszem szerint észrevettem, egyáltalán nem mond ellent az okosan belinkelt biológiáddal... De ezer bocs ha a gondolatom böki a szemed... Ettől még ugyanazt gondolom. Vannak fajták akiket megálmodtak, és vannak olyanok amik bizonyos elvárásokon belül szabadon alakultak színben, kicsit méretben, egyéb apró dolgokban. És szerintem utóbbiak igenis sokkal természetesebb, egészségesebb fajták! Van egy csomó extrém fajta! Mégis mikor fog az tudatos beavatkozás nélkül kialakulni? Az ember természetes igényei között nem lesznek olyanok amik szerint a kutyának pl egy kg-osnak kell lennie, vagy orr nélkülinek... Ezel csak az ember hóbortjai...
2010. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a múltkor is leírtam a gondolatom, valaki akkor is azonnal leugatott, tuti te voltál mert mást nem nagyon érdekelt xD Nem tudom mit fáj neked, ha ezt gondolom. Meg van hozzá a jogom még akkor is ha butaság...
2010. márc. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
51%

Tévedés!!! A kínai meztelen nem direkte kitenyésztett fajta! Kb. 2000 évvel ezelőtt alakult ki, ez egy genetikai mutáció, nem pedig divathóbort. És a világ más részein is megjelentek a meztelen kutyák pl: inka orchida kutya, perui meztelen, afrikai kopasz agár. Nincs ezen semmi csodálkozni való,pumiban és mudiban is előfordul a kopaszság, de nem lenne az az épkézláb tenyésztő, aki kopasz mudira specializálódna, mert az tényleg dúrva lenne,s a kutya munkavégzését is hátráltatná- ugye télen, nagykabátban terelni...-.-" Ám a kínai meztelennel semmi gobd nincs. "Funkcióját" tekintve reuma gyógyító kutya, odafekszik ahol a fájó góc van,+ ú.n. konyhakész kutyaként vált közkedveltté a kínaiaknál.o.O Nekem is ilyen kutyusom van- imádom!- és vannak még ilyen kutyás ismerőseim. Nem kell sajnálni őket, éppannyira kutyák, mint bármely fajtársuk.

Bocsi, hogy hosszúra sikeredett, és igen, én szívesen befogadnék még ilyen kutyust!

2010. márc. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%

nem értem, mi különbség lenne morálisan vagy erkölcsileg vagy akárhogy máshogy) a kedvtelésre tenyésztett ölebek, meg a munkakutyák közt. mindkettő az ember bizonyos elvárásaihoz alkalmazkodott. legyél nyitottabb, gondold végig, hogy indiában a teheneket tartják szent állatnak, istenítik őket, hozzájuk sem nyúlnak, nem bántják őket. nekünk meg ez a furcsa, de nekik szükségük van erre, így alakultak kulturálisan.

a közel keleten megeszik a kutyákat, mint mi a malacokat, nekik meg az az igényük. dél-amerikában a kedvenc csemege a roston sült tengerimalac. mindenhol más igényekre tartják az állatokat, ki így, ki úgy ebben nincs semmi különbség.

2010. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Jól szórakoztok? Akármelyikőtöknek van is igaza, már rég eltértetek a kérdéstől.
2010. márc. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Az egyik kedvenc fajtám is ilyen tervezett, a dobermann. Aki nem épp öleb. :) De tény és való hogy az olyan kutyák sokkal természetesebbek akiket hagytak bizonyos kereteken belül maguktól alakulni és nem elképzeték hogy 30 cm lesz és fehér vagy valami ilyesmi. Mindegyik kutya egyforma jó, de nekem ez fontos tény hogy nem minden kutya ugyanúgy alakult ki.

Amúgy a kutya-macskaevést sosem fogom tudni elfogadni, sajánolom, ilyen gonosz vagyok. :)

2010. márc. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Elfogadnám, ha olyan éghajlaton élnék ahol nem kellene öltöztetni. Jó mert az még oké ha egy pulcsit ráadok, de amikor a -20 C-ba már szó szerint rétegesen kell felöltöztetni, az már nekem gázos. Szóval mondjuk Miamiba jöhetne :D
2010. márc. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

08.23-as! Sok téves elképzelés van erről a fajtáról. Idesüss:

[link]

És még mindig elfogadnék ilyen kutyust :))

2010. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!