Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyavásárlás helyett fogadnál...

Kutyavásárlás helyett fogadnál-e örökbe menhelyi állatot?

Figyelt kérdés
Mi a fontos vagy fontosabb szerintetek egy kutya vállalásánál?
2009. márc. 20. 11:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Én csak menhelyről fogadnék örökbe,van is két gyönyörű keverék kutyusom,az egyik az illatosútról(NEM MENHELY,ha nincs hely,altatnak).Persze megértem azokat,akik"hibátlan kutyát" akarnak,de egy menhelyen a gondozók ismerik annyira az összes kutyát,hogy akár személyreszabottan tudnak ajánlani kutyust.Arról nem is beszélve,hogy egy menhelyi kutya sokkal jobban megbecsüli azt,hogy van otthona,egy életre hálás lesz érte.Szóval érdemes meggondolni...
2009. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a fontos, hogy minden feltételét biztosítani tudjuk a kutya 10-15 évnyi tartásának.


Ha valaki befogad az segít, de ezt nem kötelező ezt tenni...viszont ha vásárolunk, akkor szánjuk rá az időt és a pénzt hogy tényleg minőségi kutyát vegyünk, és ne csak valami olcsó divatkutya utánzatot.


A szaporítók tönkre teszik a fajtákat, mert ész nélkül gyártják a kölyköket. Észre kellene venni végre hogy nem, lehet életekkel anyagi haszonért játszani!

2009. márc. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Csak menhelyes kutyát tudok elképzelni magam mellé. Az első kutyámat kiskorától kezdve ismertem, egy ismerősünk vette magának és másfél éves volt a kutya mikor úgy döntött, hogy nem kell neki, akkor fogadtuk be. Nagyon szerettük egymást, 14 évig volt velünk. De mégse alakult ki az a kötelék mint a mostani kutyámmal. A mostani kutyám 12 éves volt mikor kihoztam menhelyről. Életem legjobb döntése volt, ilyen raqaszkodó kutyám sose lesz szerintem már. Egy megtört, félős kis öreg, aki minden percben bizonyítja, hogy mennyire hálás azért, hogy őt választottam. Ennek már lassan 3 éve. 2-3 hónapja örökbefogadtam mégegy kisöreget menhelyről, vele is nagyon megvagyok elégedve. Én maradok a továbbiakban is a menhelyes kutyáknál :)
2009. márc. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Kösz, ezeket én is így gondolom.:)))) Nekem is menhelyi állataim vannak. Azért tettem fel a kérdést, hogy a másik oldalt is megismerjem. Aki állatot szeretne, vásárlás helyett választaná az örökbefogadást? Ha igen, akkor miért?
2009. márc. 20. 11:59
 5/25 anonim ***** válasza:
60%

Hááát. Mi már két befogadott kutyával is pórul jártunk.


Szerintem nem mindegy hogy miért kerül menhelyre.


Van egy rettentö h´üséges befogatott kutyánk, aki pici korátol nálunk van és soha el sem menne tölünk. De volt egy fiatal kivert kutya aki rettentö vékony volt és minden reggel a házunk elött koldult. Elkezdtük etteni, aztán befogadtuk leinjekcioztattuk, és feltápláltuk. Vagy is befogadtuk. Kb 3 hétig volt így aztán azt vettük észre ha kinyílik a kapu már rohan ki és alig tudjuk vissza hozni. Aztán annyira hogy szétszedte a kerítést, úgy lépett meg. (1200 m2 a telek és bárhova mehetett) Volt olyan hogy több kilóméter messzeségböl hoztuk vissza. Aztán egyik nekifutásánál egy autoba futott, és elpusztult.


Ez a kutya örök csavargó volt. soha nem tudtuk volna bezárni még 1000m2-re sem. Addig voltunk jó neki míg feltápláltuk, aztán beindult és megállíthatalan volt.

Azt gondoltuk hogy nem is kirakták öt hanem valahonnan megszökött és valaki sírt utánna.


Közben a másik kutyánk amit 9 éve fogadtunk be a mai napig hüséges.

Azóta úgy gondlom ha menhelyröl is fogadnék be akkor is max ha valaki bevitte mert már nem kellett neki, de utcán találtat nem fogadnék be.

2009. márc. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%
Én tenyésztőtől vennék kutyát. AZÉRT mert nekem egy meghatározott fajta tetszik, egy meghatározott küllem, később szeretném ezt a fajtát tenyészteni, szeretnék dolgozni vele. Most három kutyám van, akik fajtatiszták, de sajnos nincs törzskönyvük (már bánom.) És hiába teheségesek, és nyernek versenyt, a díjat meg sem kaphatják hivatalosan. A családban van négy keverék kutya (valamelyik mentett), nagyon okosak, szépek. De nekem nem annyira tetszik, hogy ilyen változatosak, akár egy kutya is több féle "stílust " ötvözhet. Én nem szeretem a változatosságot, a fajtatisztákat egységesebb (nem csak két kutya között, "hanem egy kutyán belül is, pl. illenek egymáshoz a testrészei") küllemünek látom. Ezen kívül én úgy gondolom, hogy szeretném végig én nevelni a kutyám, és a menhelyi kutyák legtöbbjének biztos, hogy van valami lelki baja, hiszen a menhely, a gazdátlanság, a kidobás borzasztó dolgok. Cicát viszont örökbe fogadnék szívesen. Ez az én véleményem, egyébként semmi bajom a menhelyi kutyákkal, szívesen lennék segítő vagy adományozó. Ja és perszre a törzskönyvet hajlandó leszek majd megfizetni, és nem arra fogok hajtani, hogy minnél olcsóbban, csak papírja legyen. Már megvan a kennel is, amit kinéztem. :) Na most akkor lehet lepontozni. :)
2009. márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
61%

12:36- teljesen egyetértek!

Itt az oldalon is boldog-boldogtalan azt állítja, menhelyi kutyát akar...hát nem tudom, mennyi ebből az igazság. Én két kutyát szerettem volna, az egyik fajtája megvan, ettől nem tágítok.

Viszont közben "beleszerettem" egy keverékbe. MEghalt a gazdája, az örökös nem etette, úgy alakult, hogy nem bírtam nézni, és másfél év kerítésen át való etetés után egyszerűen eltulajdonítottuk. Szeretjük, gondozzuk, sokat sétálunk meg játszunk, nem cserélném el egy más kutyáért, de utána fogok járni, és egy normális kennelből, legalább munkavizsgás szülőktől veszek egy fajtatisztát.

2009. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Én nem pontozlak le:) Az egy érv, hogy a külleme miatt szeretnél fajtatisztát, mert tetszik. Ez ok. Viszont törzskönyves kutyák is befogadhatók, már szinte bármelyik fajta. Nekem is törzskönyves menhelyi kutyám van(nem azért mert tetszik, hanem mert másnak nem kellet:))) Szerintem a tenyésztő tenyésszen, a szaporító viszont ne szaporítson!

Elfogadom, hogy lelkileg rosszabb állapotban lehetnek a menhelyi és sintértelepi kutyák. Azt is elfogadom, ha ezt nem mindenki tudja vállalni.

2009. márc. 20. 12:48
 9/25 anonim ***** válasza:
59%

Igen menhelyen is van fajtatiszta, evvel tisztában vagyok, viszont én szeretnék tenyészteni is majd! Az a fajta elég ritka egyébként is, persze ismerem a fajtamentőoldalt is ahol ilyen kutryák vannak. És ha fajtatiszta, ugyanúgy sok lelki baja lehet, ami egyrészt rossz nekem, hogy szenved, másrészt nevelni sem gyerekjáték főleg olyan problémákat, amiket nem is én okoztam, legalább tudnám, hogy mitől van... Ezen kívül még ha nem is akarok tenyészteni, nem vagyok híve az ivartalanításnak. Elfogadom, hogy a menhelyi kutyáknak szüksége ven erre. De azt unom már, hogy akármit mondok, a válasz rá itt, hogy ivartalanítsd. Az én kutyáim tökéletesen jól megvannak, nem érzik rosszul magukat, pedig mindhárman szukák. Képes vagyok rájuk vigyázni, sosem volt még baleset, van biztonságos kerítés, kennel stb., ja és persze szótfogadás nem utolsó sorban. És nem fogok én sem kiskutyát csináli, "mert azt kell egyszer". Egésszégesek. Természetesen tisztában vagyok az előnyeivel is, de amíg az orvos nem mondja, hogy valami baj van, addig az én kutyáim lányok maradnak. Már nem neveli meg a kutyáját mondván, hogy a temrészet egy darabkáját akarja (aztán kiszalad az útra mert nem lehet visszahívni...), én meg azt mondom, hogy a temrészet egy darabkáját akarom, és az a temrészetes, hogy a kutya kan, vagy szuka...

A lepontozást meg azért mondtam, mert sok helyen olvastam, meg én is megkpatam már, hogy milyen gonosz meg sznob vagyok, mert fajtatisztát akarok törzskönyvvel. Most még ráteszek egy lapáttal az ivartalanítással. :D Egyébként meg az én kutyám ugyanolyan hűséges és hlás mint egy menhelyi, pedig kiskora óta velem van, soha sneki nem bántotta, és nem velem jön nyaralni, hanem én megyek vele. :D

2009. márc. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%
Na tessék. Most azért lettem máris lepontozva, mert nem keverék kutyust szeretnék, vagy esetleg rosszat mondtam róluk, vagy mert valami butaságot állítottam? Ha igen akkor bocsi... :) De azért a más véleményt is el lehet fogadni. :)
2009. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!