Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyavásárlás helyett fogadnál...

Kutyavásárlás helyett fogadnál-e örökbe menhelyi állatot?

Figyelt kérdés
Mi a fontos vagy fontosabb szerintetek egy kutya vállalásánál?
2009. márc. 20. 11:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
53%

Szasz, én is le lettem pontozva, ne aggódj:)

Az a helyzet, hogy még egy törzskönyves kutyával is szívhat az ember, hát még egy olyannal, akit nem Te neveltél. Ennek ellenére még egyszer mondom, a kutyám egy éheztetett, keverék kb 4 éves vakarcs volt, most a világ legboldogabb jószága.

Egyébként egy menhelyi kutya jó választás lehet, de egy kezdő kutyásnak pl egyáltalán nem javasolnám, hogy ott válogasson.

2009. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%
Miért kellene választani a két lehetőség közül? Nekem van tenyésztőtől vásárolt és menhelyről,altatás elől mentett kutyám is :) Van egy kedvenc fajtám,amit imádok a külső-belső tulajdonságai miatt,ezért ezt a fajtát tartom. Segítem a fajtamentés munkáját és lehetőségeimhez mérten támogatom a helyi menhelyet is. Viszont ha nem egy bizonyos fajtát szeretnék,hanem egyszerűen csak "egy kutyát",akkor tuti mentett kutyám lenne.
2009. márc. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó kettővel teljesen egyetértek. Én is menhelyről akartam az első kutyámat, de a szüleim lebeszéltek, modnván, első kutyának nem kéne egy ki tudja, honnan, milyen körülmények közül mentett kutyát befogadni. Igazuk volt, a környék két kutyaiskolájában olyan szinten nem értettek a kutyákhoz, hogy mire elmentünk onnan, rosszabb vol a helyzet, mint amikor még nem jártunk. Volt, hogy könyörögtem, hogy ne ezzel a módszerrel akarják ezt a gyakorlatot tanítani az én kutyámnak, mert nem működik, viszont agresszív lesz tőle. Nem hallgatak rám, mikor végre átmentünk egy harmadik helyre, ahol már értettek hozzá, már kergette az utcán az embereket és verekedett. Pedig nem egy veszélyes fajta, mudi. Inkább nem szeretném megtudni, mi történt lett volna, ha amúgy is lelki sérült menhelyi kutya lett volna.
2009. márc. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
80%
Ha lehetne kutyám akkor biztos hogy a menhelyről hoznék mert akkor 2 életet mentesz meg meg kitűnő társra lelsz :D
2009. márc. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is menhelyröl van kutyák.Hogy miért volt érdemes onnan hozni,ŐT választani?HA arra gondolok milyen volt az élete egy kicsi ketrecbe,család nélkül magányosan szomoruan mikor megismertük.Hihetetlen gyorsan beilleszkedett az uj környezetbe,elfogadva másik kutyát,kettö cicát, és egy mini nyulat. Látom rajta hogy boldog,kiegyensulyozott,már van családja,mindhalálig.Jaés én mit érzek ha rénézek hálát és örömöt hogy köztünk van
2009. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
43%

Beleestem egy igazi szaporító csapdájába,annak ellenére,hogy tudtam,mit vállalok kockázat szempontjából.

Pont ma 1 éves a bullterrierünk,agyilag még nem teljesen tiszta(4 hónapos koráig nem lett szocializálva),de nem cserélném el senkiért.

Sok esetben a mestertenyésztők sem jobbak(tisztelet persze a kivételnek,mert bőven van).Néhányuknál ott a sok díj,de a kutyák olyan körülmények között vannak,hogy az horror.

Magam is isdmerek olyan "aranykoszorús mestertenyésztőt),aki kamu törzskönyveket gyárt szedett-vedett kutyáknak,azzal hordja őket kiállításra,a bíróval jóban van(mindig ehhez a bíróhoz viszi),majd az ismeretlen szármzású állatokat szaporítja.Halott kutyák törskönyvét szerzi meg,ahhoz szerez olyat,akire ráillik a tk kor,nem szerint,és már mehet is.

Az Olcsókutya-oldalon lehet olvasni néhány mestertenyésztő "áldásos"ténykedéséről a becsapottak tollából.

Úgyhogy ha valaki fajtatisztát akar,én mindenképpn a fajtamentőket javaslom.A mai gazdasági helyzetben nem érdemes tenyésztésbe fogni.

2009. márc. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés. Mivel nincs a nekem tetsző kutyára 150-200 ezer forintom, szaporítókat meg nem támogatnék, így csak és kizárólag menhelyi kutyus jöhet szóba. Ugyan így sosem lesz olyan kutyám, amit "kinéztem" (a világ legszerencsésebb fajtája lehet, mert még a fajtamentés is megszűnt... gondolom nem volt munkájuk. De ennek őszintén örülök.) Szerintem aki nem kifejezetten kiállítási, tenyésztési célra szeretne kutyát, annak tökéletesen megfelel a menhelyes kutyus is. Annyian vannak! Biztos mindenki talál olyat, akivel első pillantásra érzi, hogy boldogok lesznek. És a megmentett kutyus örökre hálás lesz. (Szökdösésen pedig általában segít az ivartalanítás...)
2009. márc. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Én első kutyás vagyok menhelyi ebbel, sőt a barátnőmet is rábeszéltem, aki szintén első kutyás lett a mentettkével. DE ehhez hozzátartozik, hogy az adott helyen tudtak arról, hogy első kutyásként megfelelőek leszünk-e pont annak a kutyának. A problémásakról vagy lebeszélnek vagy kerek-perec nem adják ki. És ez így is van jól. Vissza is járunk hozzájuk segíteni:)))))))))))
2009. márc. 22. 20:26
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz a kérdés, mert 2és fél éve befogadtunk egy kóbor németjuhász keverék szuka kutyust, aki akkor doki szerint fél éves volt, és imádjuk, de sokkal roszabbul is elsülhetett volna.

Pájky, a kutyánk eddig kerti kutya volt, de végre lakásban lehet, amit imád és sokat foglalkoztam vele, okos, szófogadó kutya lett, nem rág szét semmit, nem ugat sokat (a kertben be sem állt a szája) nem lop el semmi kaját, ami a miénk, végigalussza az éjszakát és nem utolsó sorban teljesen szobatiszta. DE tart néhány embertől, ugatja Őket, amelyik kutya nem szimpi neki, rámordul, hörög, morog, némelyiktől elszalad, pedig az játszana, valamelyikkel meg órákig tudna fogócskázni.

Tehát sajnálom, hogy valaki abban a fél évben elrontott néhány dolgot, félőssé tette, (szilveszterkor másfél napig nem volt hajlandó lejönni sétálni, de még csak nem is WCzett) és az is nagyon rosz, hogy nem láthattam felnőni, nem tanítottam szobatisztaságra, nem taníthattam meg Neki mi a jó és mi nem. Sokmindent bepótoltam, de azt a fél évet elvették tőlem.. :(

Most 3éves és szeretnék mellé egy KÖLYÖK labradort, mert nagyon édes és gyerekbarát kutya (nemsokára erre szükség lehet:)) és igazság szerint nem tudnék akkor új kutyát venni, amikor Pájky már nincs, mert az olyan, mintha helyette lenne, de ha mellé vesszük az más.. A kis kutyának mindent együtt tanítanánk meg Pájkyval (mert a kutyák is nevelik egymást és remélem csak a jó tulajdonságait venné át:)) és ha valamit elrontok csak magamat hibáztathatom. majd.

A kérdésre visszatérve borzasztó bátor és tiszteletreméltó dolog ha valaki örökbefogad egy kutyát, főleg ha az nem fiatal, mert biztos egy hihetetlen hálás társat kap, de nem tudhajta milyen hibái vannak, amiről nem tehet a kutyus, de attól még nem biztos, hogy ki tudja nevelni azokat. Egyik barátnőm most hozott el menhelyről egy tacsi keveréket, akit egészségesnek mondtak, de kiderült, hogy valószínű műteni kell a szemét, egyetlen kutyával sem jön ki, nekiimegy mindegyiknek, nincs ivartalanítva, kaparja az ajtót a lakásban, ráadásul 5-6éves.

Ilyenkor mit tegyen az ember? Már elhozta, felelősséget vállalt érte, nem viheti vissza, mint a romlott húst a henteshez, viszont lehet, hogy még sokkal több beidegződött rosz tulajdonsága lesz és nem lehet vele mit csinálni.

Én azt mondom, hogy Pájkyt imádom a hibáival együtt, de nem mernék belevégni még egy ilyen kockázatos projektbe.

Ha labim lesz azt venni fogom jó nevű tenyésztőtől és úgy, hogy megnézem a kutya szüleit is!

Remélem Pájky szeretni fogja és nagyon boldogok leszünk még sok sok évig!!!

Üdv minden kutyásnak! :)

2009. márc. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Hát, erre a problémára megvan a tökéletes megoldás. A budapesti menhelyek többségén nagyon szívesen fogadják az önkénteseket, akik hétvégén sétáltathatják és szocializálhatják a kutyákat. Így megvan a lehetőség az ismerkedésre. Ha az ember eltölt a kiválasztott kutyával 2,3,4 napot és beszél róla a gondozójával, nem hiszem, hogy nagy meglepetések jöhetnek még. Nyilván máshogy viselkedik a kutya otthon, mint a menhelyen, de azért a lényeges dolgok szerintem kiderülnek.
2009. márc. 23. 09:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!