Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadnál örökbe felnőtt kutyát?

Fogadnál örökbe felnőtt kutyát?

Figyelt kérdés
Mindig csak kölyköket akarnak az emberek.Miért?Pedig a felnőtt kutyáknak is szükségük van a szeretetre.
2009. okt. 13. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem attól félnek, hogy a felnőttnek már kialakult természete van és nem ismerik annyira/nem tudják már úgy megnevelni. Az én kutyám 7 hónapos körül volt amikor találtam...
2009. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 éve hoztunk el menhelyről egy 8 éves kutyit, drága jó szemét gazdája azért adta le oltási könyvvel, törzskönyvvel, mert a kutty kapott egy nagyon csúnya, makacs gombafertőzést és a hátán plusz farkán csupasz lett, véres sebekkel. A menhelyen már elkezdték a kezelést, mi hazahoztuk, kikezeltük, édes kis bocikánk volt még majdnem 2 évig, amikor kiderült, hogy áttételes májdaganata van - elaltattuk, megsirattuk.

Fél éven belül ugyanarról a menhelyről hoztunk megint egy kb.8 éves kutyit, őt egy lakótelepen csellengve találták. Ő egészséges szerencsére és a kezdeti tartózkodás után olyan eleven lett, hogy kevesen hiszik el, hogy már ő is a 10.-et tapossa.

Én úgy tapasztaltam, hogy a felnőtt kutyi több türelmet, figyelmet igényel az összeszokás tekintetében (bizalmatlan, félénk, hiszen tele van rossz tapasztalatokkal, negatív élményekkel), de a szabályokat sokkal könnyebben elfogadja és betartja, mint egy szertelen, bohó kölyök.

2009. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Én pl. azért szeretnék jobban kölyök kutyát (örökbefogadni, venni), mert sztem nagyon aranyos kölyök korukban a kiskutyák, akármeik fajtárl legyen szó.

És szeretném látni, ahogy felnő, cseperedik.

2009. okt. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A szüleimnek van egy vizslájuk akit befogadtak. Hetekig kóborolt, megverték stb.. ők meg befogadták. Nem jelentkezett senki érte, nem keresték de nagyon hálás amiért ott lehet. Egy nagy bohóc :)))Imádjuk. Szeretjük és viszontszeret.
2009. okt. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Mi 9 éves kutyát fogadtunk örökbe, hamar megbarátkozott velünk, a macskákkal és az új helyével is. Én kölyökkutyát nem fogadnék örökbe, túl rosszak. :)
2009. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 6 éves kaukázusit fogadtam örökbe menhelyről. Nagy nehézségekkel indult a kapcsolatunk (3 hónapig brutális hasmenése volt, majd kiderült, hogy dp-s, mindezalatt jól megtámadta a családtagjaimat, majd az utcán is számtalanszor bepróbálkozott a járókelőkkel), 1 év elteltével a világ összes kincséért sem adnám oda senkinek, ha bárhova mennem kell, jön ő is majd velem, el nem hagyom soha!

És ha lesz majd társa, vagy meghal, akkor is felnőtt kutyát fogok örökbe fogadni, lehetőleg idősebbet/3 lábút/beteget/csúnyát. Azért "ilyet", mert nekik kevesebb az esélyük a gazdira találásra.

A felnőtt kutyák jellemében vannak olyan kialakult sajátságok, amin már nem lehet változtatni, de sokkal könnyebben nevelhetőek, mint egy kölyökkutya. Aki ezt el tudja fogadni, az válasszon felnőttet, aki maga szeretné 100%-ig formálni a kutyáját, az válasszon kölyköt. Mindkét szempont abszolút megérthető.

2009. okt. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%
Én nem fogadnék. Sokkal izgibbnek tartom a felnőtt kutyákat, mert velük több dolgot lehet csinálni mint a fiatalokkal, persze azért nagyon aranyosak. DE! Nekem lételemem a kutyázás, minden vágyam kutyaiskolába járni, versenyezni kutyázni, kutyázni. És azt szeretném, ha a kutyám úgy lenne nevelve ahogy én jónak látom és nem avval kéne törődnöm, hogy a traumáit kineveljem belőle. Aztán meg lehet önző vagyok, de egy felnőtt kutya sokkal kevesebb ideig lehet már velem, kevesebb időm van úgy megnevelni hogy a céljaim elérjem vele, sőt lehet hogy nem is tudom úgy, mert valamelyik előző szemét gazdája mondjuk verte... Épp ezért én kisebb kutyát sem nagyon fogadnék örökbe, mert sajnos én nem tudok szimplán családtagnak tartani egy kutyát akivel lemennek sétálni, játszanak vele a gyerekek meg nevetnek vele. Nekem muszáj dolgoznom vele, iskolába járnom, mert ez az életem, ezt tartom érdekesnek. Viszont szoktam segíteni a helyi menhelynek ha kell nekik valami, vagy ideiglenes befogadó vagyok. Nem gondolom hogy ezért rossz lennék egyszerűen mások a céljaim, más hoz lázba, és egy kutyával nem lehet úgy jót tenni, hogy csak azért vettem ki onnan hogy legyen egy gazdája de közben tök másra vágyom.
2009. okt. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne pénzem, vennék egy tanyát és a világ összes kutyáját örökbe fogadnám. Egy nagy is ugyan olyan aranyos és szeretetre méltó mint egy kölyök.
2009. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%
Én felnőtt kutyát semmiképp sem fogadnék örökbe,nekem már az is necces hogyha 5-6 hónapos! Én fontosank tartom h a kutya olyan legyen 100%ig mint ahogy én szeretném nevelni,nálam mndenképp 8-12 hetes kiskutya jöhet szóba! És csúnya dolog,de én nem szeretem a keverékeket sem,aranyosak,meg kedvesek is nem ezzel van a baj,hanem sztem mind ugyan úgy néz ki szinte,van amelyik szép de a legtöbb nekem nem tetszik én sanjnálom őket és szoktam kaját és játékokat adományozni nekik,mert minden kutyát szeretek,csak a keverékek egyszerüen nem tetszenek! Sőt igazából 2 fajta kutyát tartanék ebből egy van is,nem nevezem meg őket! És kizárólag csak tenyésztőtől fogom venni/vettem nem érdekel h 1000euróba kerül,minőséget meg kell fizetni,és más kutyát nem tudok elképzelni és nem is akarok magam mellett! Kiválóan összepasszolunk,nekem ez a lényeg!
2009. okt. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

Én semmiképp nem fogadnék örökbe felnőtt kutyát, mivel a tapasztalatom nagyon kevés. Tartok tőle.hogy könnyedén a fejemre nőne. Míg egy kölyök kutyát mindenki elvisz kutyaiskolába, ahol nem csak a kutya tanul.

Nem igazán örülnék neki, ha korábban ért sérelmeit (dühét) rajtam töltené neki a felnőtt kutya.

2009. okt. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!