Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadnál örökbe felnőtt kutyát?

Fogadnál örökbe felnőtt kutyát?

Figyelt kérdés
Mindig csak kölyköket akarnak az emberek.Miért?Pedig a felnőtt kutyáknak is szükségük van a szeretetre.
2009. okt. 13. 20:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Csak felnőtt kutyát fogadnék be, hisz nekik nagyobb szükségük van a jó gazdira, mint kölyök társaiknak, hisz a picikre sokkal nagyobb a kereslet. 7 évesen befogadott kutyám van, aki a világ legjobb kutyája. Könnyebb őt nevelni, mint a kölyökként vásárolt társát, hisz sokkal jobban figyel rám, bármit megtesz a kedvemért, mert tudja, hogy mit köszönhet nekem. Szerintem én nem tettem valami nagy dolgot az örökbefogadásával, de ő ezt nem így gondolja, istenként tekint rám, amitől elszégyellem magam :-)
2009. okt. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
37%
Hogy lehet hogy ennyi tolerancia sem szorult belétek!?? Valaki elmondaná? Miért vagyok én rossz (0%-os), mert nekem az a hobbim, hogy kuytaiskolába, munkaversenyekre, terelésre, járjak, amit nem lehet egy idegen felnőtt, menhelyi kutyával (valamelyik versenyre nem lehet menni tk nélkül, de szemét vagyok, hogy negem pont ez érdekel!) csinálni??? Bocs, hogy engem nem elégiít ki, hogy naponta 3x elviszem sétálni meg tudja a nevét és elvan a gyerekkel. -.-" A menhely meg a keverékek agyonvédése ma már a divat, lassan már az a sznob akinek menhelyi kutyája van, mert az utál és nem tud elfogadni másokat. Amúgy a kutyáimat sem elégíteni ki ez... Ennyi eszetlen embert... :( Mi rosszat írtam? Az senkit nem érdekel, hogy önkénteskedem és befogadom a gazdátlan kutyákat amíg nem lesz gazdájuk. Hát komolyan mondom nem értem az embereket... :(
2009. okt. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első 2 kutyám kölyök volt...

Utána 0-3 év közötti kutyát kerestünk és úgy alakult, hogy

a 3.-ra az ideiglenes befogadói (+ a dokijuk) azt mondták, hogy 2-3éves. (mindenki más /kiképző,doki/ állította, hogy min. 10 éves) mi Vele is jártunk kutyasuliba, stb...

A 4. (jelenlegi) kutyánkról úgy tudjuk, hogy 1,5-2 év körüli volt amikor elhoztuk. És Vele is jártunk suliba, visszük kirándulni, stb...

És ezentúl sem azt nézzük, hogy hány éves hanem, hogy mennyire szimpatikus...

2009. okt. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%
Én menhelyről csak felnőtt kutyát fogadnék örökbe. Ha most lenne lehetőségem még egy kutyát tartani, akkor egy 3-5 éves közép-nagy termetű keverék szuka kutyust hoznék az öt éves kutyám mellé. Nekem a kinézet teljesen mindegy, bármelyik lehet álomkutya hiába csúnyácska kívülről, ha kedves, jól nevelt, szeretetreméltó. Sok ember hajlamos csak kinézetről megítélni a kutyákat.
2009. okt. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
56%
Én nem ogadnék örökbe felnőttet, kb. azon okok miatt, amit az egyik előző válaszoló írt, bár én nem járok vele kutyasuliba és versenyre sem. Félnék, hogy nincs elég tapasztalatom hozzá, és ha ráadásul szorongós, még meg is haraphat. De mondjuk valóban a legtöbb felnőtt nagyon hálás, mert örökbe fogadják. Az én kutyámat 4 hónaposan vettem, ne tudjátok milyen hálás volt hogy elvittem a tenyésztőtől...
2009. okt. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félni a felnőtt kutyáktól, ha "jó" menhelyről fogadod örökbe. Úgy értem, ahol nem csak örökbe akarnak adni egy kutyát, hogy legyen helyük megmenteni egy következő szerencsétlent, hanem, ahol a kutyának gazdát, a gazdának pedig kutyát keresnek, ahol megkeresik veled a neked legmegfelelőbb, hozzád legjobban illő kutyit.

Amikor mi mentünk örökbefogadni, hosszasan kérdezgettek az otthonunkról, az eddigi és mostani állatainkról, életvitelünkről és csak utána vittek ki a kennelekhez és mutattak néhány kutyust a tömegből. Mind felnőtt volt. Az egyiknek nem tetszettünk, nagyon morgott. A második csak nézett ránk szomorú, bociszemekkel, és csóválta a farkát, hát megpróbáltuk. Hoztak rá nyakörvet és pórázt és elvittük sétálni, ott a telepen, csak úgy, körbe-körbe, hogy lássuk, hogy reagál. Állandóan minket nézett, ha megálltunk, megállt és nézett, ha elindultunk, jött és nézett. Muszáj volt elhoznunk! Ahogy hazaértünk, beraktam a kádba és lecsutakoltam (szegénykém nagyon büdös volt!). Soha nem morgott, acsarkodott vagy támadott, néha elfordul, hogy egy-egy hirtelen mozdulatunktól (pl. hirtelen nyílik egy ajtó, gyerek futva megy ki az udvarra, stb) megijed, de akkor csak elugrik előlünk, aztán, amikor látja, hogy nincs baj, már bújik is a lábunkhoz. Ezt leszámítva pont ugyanannyi szeretetet kapunk tőle, mint attól a drága kutyánktól kaptunk, amelyiket kölyökként hozunk el menhelyről és 16(!) boldog évet töltöttünk együtt.

2009. okt. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Csak azt! Idősödő felnőttet 7-10 évest, vagy 10-12 éves időset, akinek már semmi esélye.
ápr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!