Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elfogadnál/nem fogadnál el...

Elfogadnál/nem fogadnál el egy Kínai kopasz kutyát?

Figyelt kérdés

1) Nehogy félreértés történjen nem szaporító vagyok, nem akarok itt gazdát találni a kutyáknak! (nincs is ilyen kutyafajtám)

2) Miért fogadnád el/ és miért nem?


2010. márc. 27. 22:20
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
67%

22:38: minden "fajtiszta" kutya tenyésztett. semmi különösebb problémája nincs attól, mert nincs szőre, kivéve, hogy leéghet a napon, és télen fázik, de hát istenem, ha a gazdájának az ezzel járó pluszmunka nem okoz problémát, akkor miért kéne ezen agonizálni?


nekem nincs kutyám, csak egy macskám, aki bizony kopasz fajta (szfinx macska). őt aztán nem kell sajnálni. igazi vásott kölök, nem hagy aludni, nézi a tévét, terrorizálja még a képeket is a falon.

2010. márc. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
0%
22:52-es vagyok és ugy vettem bp-ről tk-nélkül 50-ezerért
2010. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
67%
a kutyus, az kutyus, úgyhogy igen!!!!
2010. márc. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
52%
22:52. Igenis van különbség a fajták között. Van amit megálmodtak aztán "összerakták valahogy". És van olyan fajta aki nagyrészt magától alakult ki, és csak az szabályozta, hogy melyik egyed a használható, ellenálló. Ezek a fajták leginkább a jó munkakutyák között vannak! Senkit nem érdekelt hogy néznek ki, azt rakták össze aki jól dolgozott, vagy egyszerűen csak ahogy összejött a dolog. Pl ilyen a mudi. És pl a dobermann előre megálmodott fajta. Csak azért mondom őket mert a kedvenceim.
2010. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
75%

előző vagyok - még annyit elfelejtettem, hogy a kopaszság normális mutáció, minden iksz-ezredik macska /kutya szőr nélkül születik. az ilyen példányokat keresztezve tenyésztették ki a kopasz fajtákat.

egyébként én sose értettem, mi az, hogy egy kutya meg egy macska szép. nekem ezek is ugyanolyan jópofának tűnnek. kicsit extrémek, de hát akkor mi van. nem értem ezt a kényeskedő hisztizést, hogy "jaj, kopasz állat. maximum van, akinek szokatlan, de ha megszokod a látványát, ugyanolyan.

2010. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
0%

"És van olyan fajta aki nagyrészt magától alakult ki, és csak az szabályozta, hogy melyik egyed a használható, ellenálló"

hülyeségeket beszélsz. nézz utána legalább, ha már érdekel a téma. ha meg nem, akkor ne írj ilyen ostobaságokat. magától nem alakul ki egy domesztikált állatfajon belüli típus. mindenkor az emberi igények, elképzelések valósultak meg. már negyvenezer és óta.

2010. márc. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Figyelj másnak van izlése és nem tud minden dologra, állatra ugyanúgy nézni. Az hogy nem tetszik még nem jelenti azt hogy utáljuk de tényleg a legtöbb embernek nem szép, de ettől még lehet aranoys vagy cuki belsőleg. Amúgy én azt olvastam valamelyik fajtaismertetőben hogy evésre tartották őket kis ketrecekben és azért vált feleslegessé a szőre bár nem tudom ez mennyire igaz.
2010. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Az az amelyik Steiner Kristófnak is van, az a kutya?


Én nem tartanám meg, mert:

1 egy kutya legyen szőrös

2 egy kutya legyen nagy(obb)

3 nem is igazán tetszik...


Nagyon aranyos, de ha hozzám kerülne én biztos keresnék neki gazdit, én a nagyobb kutyákat kedvelem, pl. németjuhász, dobermann.

2010. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
ÁÁÁ istenem... xD Igen, az emberi elképzelések valósulnak meg csak szerintem nem mindegy hogy valaki elképzel egy kutyát aztán kitenyészti, vagy pedig "csak annyi" az elképzelés hogy tereljen jól vagy vadásszon jól az meg tök mindegy hogy néz ki vagy mely kutyák hozzák óssze a jó tulajdonságokat, csak jó legyen! Szerintem ez igen nagy különség és az utóbbi sokkal természetesebb mint az előbbi!
2010. márc. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!

Nekem minden vágyam egy kínai kopasz kutya, aki tényleg kopasz , és csak a fején, lábain, farkán van szőr.

Félreértés ne essék, van most is kínaim, csak ő hairy hairless, és bizony sűrűn kell nyírni, hogy kinézzen valahogy, amúgy egy bűbáj kis ebke, imádom.

Meg merem kockáztatni, hogy a kínai kopaszok az egyik leg embercentrikusabb kutyusok.

Szóval, ha tudsz ilyen kutyust, nyugodtan keress meg, rohanok érte:-)

Üdv.

2010. márc. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!