Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza kaphatom a foglalót ha...

Vissza kaphatom a foglalót ha nem kell a kutya?

Figyelt kérdés
Foglaltam 2 hete egy kiskutyát ma mentem volna érte. A hely ahol tartották okés voltt meg ahogy tartották is szülők is szépe meg minden. Beszéltünk mondta a dolgokat szerzőkést már megírtuk. Kapom az oltási könyvet tápt, kezdő csomagot a kicsihez kérdezem a törzskönyv hol van . erre kiderül nem törzskönyves a kutya mondom neki : Mit gondol úgy hírdette a kutyát fajtatiszta meg egészségügyi garancia meg csip stb (ami meg is volt) igaza volt végülis egy szóval se kérdeztem rá meg nem is mondta van e tk. de a hirdetés a extrák miatt becsapós volt azt hitem törzskönyves.

2015. júl. 7. 20:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
és mi van akkor ha papírt nem irtunk a foglalóról ? postán küldtem át a pénzt 10e ft ot a kutya 80e lett volna
2015. júl. 7. 22:26
 12/23 anonim ***** válasza:
57%

Semmi papírt nem kaptál előre? Nem csak a szerződésre gondolok, hanem bármire, ami igazolja, hogy közöd van ahhoz az emberhez.


A feladóvevényen rajta van, hogy miért utaltad át a pénzt, vagy csak a cím, hogy hova? Mert ha rajta lenne, akkor nem tudja letagadni, hogy az a 10.000 Ft konkrétan a foglaló. Mondjuk az is több mint a semmi, ha a feladóvevény megvan.


Legrosszabb esetben, ha letagadja, hogy ismer, akkor meg be kell állítani téves utalásnak. Elvileg vissza lehet "kérni" a pénzt, ha téves számlára utalsz, de ez már peres ügy.


Amúgy mikor elváltatok miben maradtatok? Vagy akkor nem kérdeztél rá a foglalóra csak kirongyoltál onnan? :D

2015. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Mivel nincs papír, ezért nem foglaló és nem jár vissza a duplája, de a 10000 igen. Mondd meg neki, hogy vagy visszaadja magától, vagy jogi útra tereled a dolgot!
2015. júl. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

A foglaló nem visszatérítendő..

Én is kérek foglalót, és aki eláll a vásárlástól, az nem kapja vissza, mivel ez a biztosíték hogy jön érte, és egy kis "pótlás", mivel nekem addig és az után is az újabb érdeklődőig etetnem kell az állatot.

2015. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
ha van egy kis gerinc benne, visszaadja.
2015. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

"A foglaló nem visszatérítendő."


Ez így ebben a formában nem igaz. Akkor nem kell visszatéríteni, ha a vevő miatt nem jön létre az üzlet. Ebben az esetben viszont az eladó volt a hibás, mert megtévesztette a vevőt és végül nem tudott neki fajtatiszta kutyát adni. Tehát visszajár(na) neki a foglaló duplája (ha írtak volna róla papírt)!

2015. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
köszönö mindenkinek a segítséget .9 megoldódott a probléma :9 egy kis plusz pénzért (6eft ért meg kapom a tk-t mert be volt jeentve az alo csak nem kérte ki a tk-t mert ugyse kldték volna le időben azt mondta előző alora se kapta még eg perig voltak most is és akor is aloszemlén meg ki is van inden fizetve ilyen van?
2015. júl. 11. 00:12
 18/23 anonim ***** válasza:
32%
Nincs ilyen.
2015. júl. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem merném ezt így kijelenteni, hogy nincs ilyen. Nyilván nem jö, nem azt mondom, az ember olyan tenyésztőt szeretne, aki nem csinál ilyen stikliket, de attól még én nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez azt jelenti, hogy például hamisak a papírok vagy ilyesmi durvább csalásokat.
2015. júl. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
48%

egyszer mar atbaszott...

De kerdezd meg a szulok tk. neveit, utana lehet nezni.

Linkeld be a hirdetest, vagy kuld el nekem uzibe kerlek

2015. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!