Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza kaphatom a foglalót ha...

Vissza kaphatom a foglalót ha nem kell a kutya?

Figyelt kérdés
Foglaltam 2 hete egy kiskutyát ma mentem volna érte. A hely ahol tartották okés voltt meg ahogy tartották is szülők is szépe meg minden. Beszéltünk mondta a dolgokat szerzőkést már megírtuk. Kapom az oltási könyvet tápt, kezdő csomagot a kicsihez kérdezem a törzskönyv hol van . erre kiderül nem törzskönyves a kutya mondom neki : Mit gondol úgy hírdette a kutyát fajtatiszta meg egészségügyi garancia meg csip stb (ami meg is volt) igaza volt végülis egy szóval se kérdeztem rá meg nem is mondta van e tk. de a hirdetés a extrák miatt becsapós volt azt hitem törzskönyves.

2015. júl. 7. 20:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
A szerződésben nem szerepel, hogy törzskönyves?
2015. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, foglaló nem jár vissza.
2015. júl. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
nem csak egy csomo hülyeség meg a örökletes és lappangó betegségekre garancia
2015. júl. 7. 20:57
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Hibáztál, mert nem kérdezted meg a tk-t. Ha nem szerepelt a hirdetésben, még a megtévesztést sem húzhatod az eladóra.

Bár minden törzskönyves kutyához adnának mindenféle "hülyeségre" garanciát.

2015. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A foglaló nem jár vissza, ha előleget adtál volna, azt visszakapnád.
2015. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
20%

Törzskönyves (fajtatiszta) kutyákat hírdetni nem is szoktak...

Tk. nelkul ez csak fajta jellegu.

Szuresi papirok nem igen szamitanak igy.

2015. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Foglaló nem jár vissza, mert elléptél a vételtől, ezáltal akadályoztad, hogy más foglalja le a kutyát.

Itt te voltál a hibás, a pénzt nem kapod vissza.


Amúgy normális tenyésztők tényleg nem szokták hirdetni a kutyákat. Ami jófogáson van meg ilyen oldalakon, azok már gyanúsak. A hirdetés amúgy nem volt becsapós, hiszen leírta, hogy ő mit kínál.

2015. júl. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%
Az addig rendben van, hogy a foglaló nem jár vissza, de egyrészt ha nem írtátok le sehova, hogy ez foglaló (van egyáltalán bármilyen papír arról a penzről?), akkor nem is az, másrészt a fajtatiszta jelentése a törzskönyvezett, úgyhogy igenis megtévesztően hirdették, akkor meg a foglaló is visszajárna.
2015. júl. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
23%

7-es vagyok.


Igen bocsánat, azt nem láttam, hogy a hirdetésben benne volt, hogy fajtatiszta :/


Akkor igen, lehet reklamálni, akkor mégiscsak megtévesztő volt a hirdetés, hiszen semmiféle fajtatiszta kutyáról nincs szó a valóságban.

2015. júl. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Így van, ahogy az előttem szóló írta. Ha minden rendben lenne az eladó házatáján, akkor valóban nem járna vissza a pénz, így viszont elállhatsz a vásárlástól és vissza kell adja a pénzedet is, ugyanis megtévesztett téged. A fajtatiszta kutya = törzskönyves kutya, és erről jogszabály is rendelkezik, ugyanis az állatorvos se írhatja bele az oltási könyvbe a kutya fajtáját, ha nincs törzskönyv. Nyugodtan lehet a fogyasztóvédelemmel is fenyegetőzni, hogy nyomatékosítsd az igazadat. Sőt, ha van papír a foglalóról, akkor ez esetben a duplája jár vissza neked, ugyanis nem miattad hiúsult meg az adásvétel, hanem az eladó nem tudta neked odaadni amit ígért (a fajtatiszta kutyát). Márpedig foglaló esetén, ha az eladó hibájából nem jön létre az adásvétel, akkor az összeg duplája jár vissza.
2015. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!