Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól csinálom a tanítását?

Jól csinálom a tanítását?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy most szereztem magamnak egy 8 hetes labrador keverék kiskutyát múlt pénteken, néha szokott kenelbe lenni reggel meg késő délután szoktam vele foglalkozni amikor nincs olyan nagy meleg mindegy a lényeg az hogy úgy gondolom még ezt a mostani hetet megvárom hogy szokjon hozzá még jobban a helyhez aztán kezdem el ezzel a virslis módszerrel tanítani a nevére meg hogy ül,fekszik stb vagy még várjak vele egy kicsit? Bocsánat ha hülyeséget írok csak gyakorlatilag ez a második kutyám életemben és sok mindent még nem tudok:D

2015. júl. 7. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első perctől taníthatod, persze eleinte még játékosan, egy egyszerre csak pár percet. Először tanulja meg a nevét, hogy hívásra jöjjön hozzád, és hogy hol a helye. Valamint már kezdheted nyakörvhöz, pórázhoz szoktatni, hogy tudjatok menni sétálni, ha már megvannak az oltásai. Aztán jöhet az ültetés, ez elég könnyű, később a fektetés stb.

Sokat játssz is vele, szoktasd labdához, később jó lesz, hogy labdával is tudod motiválni, nem csak kajával.

Kennelben, ha lehet, ne sokat legyen. Egy ilyen pici kutyának az a legjobb, ha minél több időt tölt veled, a közeledben.

2015. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A nevére folyamatosan tudod tanítani, ha szólítod és amikor odamegy, jutalmazod. Ül-fekszik a napi etetéseknél is gyakorolható már. nem folyamatosan, hanem csak egyszer, amire megkapja az ételét. Sok kicsi sokra megy.
2015. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van most egy labi keverék kutyusom 12 hetes körüli és kb két hete van nálunk. Én kb már az elejétől tanítom. Első nap engedtem hogy szokja a környezetet az állatokat (egy kutyussal és két cicával lakik együtt) aztán másnap már gyakorolgattam vele ezt azt. Legelőször hogy üljön le aztán hogy feküdjön mostanra pacsit is tud adni. Mivel labi keverék jobb helyzetben vagy te is mert a labik nagyon okos jószágok és én is észrevettem hogy a kicsi nagyon könnyen tanul. Annyi a lényeg, hogy érthetően fejezd ki magad ha tanítod a parancsszavakat határozottan mondd és mivel még picike tényleg nem szabad túlzásba vinni. Én sokszor gyakorolok vele, de általában mindig csak nagyon keveset egy-két percet. A lényeg az hogy ha valamit jól csinál nagyon dícsérd meg és mindenképp légy vele következetes. Sok szerencsét :)
2015. júl. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1 hét ismerkedés után nyugodtan elkezdheted tanítani. A lényeg, hogy 5 perc tanulást 10 perc játék kövessen, majd tanulhat újra, mert a kölykök max. 5 percig képesek koncentrálni.

Első leckének a "Gyere ide (kutya neve)!" vezényszó tanítása a legjobb, mert így a nevét is hamarabb megtanulja.

Néhány hasznos tanácsot a neveléssel és tanítással kapcsolatban itt is találhatsz:

[link]


Jó szórakozást kívánok Nektek! :)

2015. júl. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a jó kívánságokat és a tanácsokat majd megpróbálom a lehető legjobban csinálni!:D
2015. júl. 8. 13:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!