Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért adnak olyan sok kutyának...

Miért adnak olyan sok kutyának totál idegen neveket?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan, hogy fogalmazhatnám meg, de biztos értitek... Leggyakrabban, mint az amerikai tinifilmekben. De sok egyéb fantasztikus ötlet is van.

Csak egy itteni kérdésre (milyen nevet adjak a kutyámnak) érekezett válaszok közül a "legjobbak"?

Eszmeralda, Pamela, Dzsennifer, Candy, Sophie, Sarah, Chantal, Marcheline, Sindy, Rózméri, Madam Pompadúr.

De ezeket is itt olvastam: Amigo, Pablo, Lady, Missy, Hermione (:D), Daisy, Darell, Achilles, Rájli...


Na nem akarom túlragozni. De még egy csomóan addig se jutnak el, hogy nem minden nevet úgy kell leírni, ahogy kiejtik. Ennyire csőlátásúak az emberek? Jóformán csak ezek a nevek léteznek, mert ezek folynak ki a tv-ből?


2009. dec. 30. 19:11
1 2 3 4 5
 41/47 anonim válasza:
100%

Én meg orosz városokról neveztem el a kutyáimat.

Imádom mikor a szomszéd idegbajd kap tőle. És szerintem sokkal jobban illik hozzá, mint a bodri vagy a plútó meg ezek. komolyan nem tudom mit zavar, hogy tök idegenek hogy hívják a kutyáikat.

ami neked béna, az másnak jó és fordítva is. :S

2009. dec. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

engem is zavar egy kicsit, hogy mindenki mondjuk egy kutyát elnevez Britneynek mert a kedvenc sztárja ő.. de mondjuk az én kutyám ha nem Samu lenne akkor Jonny vagy ilyesmi mert ráillik :D tehát mindenki olyant ad a kutyijának ami illik rá és szép név :D

Ízlések és pofonok :)

2009. dec. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szeretem, ha egy kutyának egyedi a neve, ezért ugyanúgy nem tetszik a Pamela mint a Bogyó. Az én kutyámat Csobánnak hívják. Azzal szerintem nincs semmi baj, ha valaki TV-ből ad nevet, csak ne olyat, amit mindenki választ a kutyájának, mert most ez a sorozat megy.
2009. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

Szerintem ez magánügy. Tapasztalatom szerint ezek inkább törzskönyvi nevek. Én sokkal inkább Buksikkal, Szuszikkal meg Morzsikkal találkozom, a Kormiról nem is beszélve és ezek őszintén szólva unalmasak és nem különlegesek. Én nem szerekek emberneveket adni a kutyáknak de inkább azért, mert nagyon kevés név tetszik. A felsorolt nevek közül van egy pár ami bejön. De embereknek. Jennyfer, Sophie stb miért ne lehetnének szép nevek? És mi baj van akkor ha magyar gyerekek kapják? Nem a nevétől lesz valaki jó hazafi. Mondjuk úgy hogy Dzsennifer, úgy nekem sem tetszik.

Mindenkivel van valami stílusa. Én pl az első kutyám óta, akit Bogárnak hívnak, mániákusan csak "nemcuki-gonosz" neveket adok a kutyáimnak! Az első kutyám csak azért Bogár mert amikor őt megkaptam, utána alakult ki az ízlésem kutyák terén. De ezt is meg lehet magyarázni úgy, hogy a bogarak is tudnak csípni, némelyik mérgező is. :D

A másik kutyáim már a Démon és Lidérc neveket viselik. Ráaádsul magyar fajták! És akkor? Senkit nem zavar. Mondjuk Lidércre kiváncsi leszek, mert ő még nem jelent meg "nyilvánosság előtt". A kandúrom Kirának hívják és nem a női név után hanem a Death note gyilkosáról. :D A dobermannom Sátánnak fogják hívni, a következő magyar fajta kutyáim pedig Gonosznak és hasonló szépségeknek. Az emberek általában a cuki állatokat szeretik, ráadásul mindegyik név fiús, pedig csak lány kutyáim vannak, de senkit nem zavart eddig xD

2009. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Én is rosszul vagyok, amikor elmennek mellettem kutyások és valami ostoba nevet visel szegény kutya:(

Az meg, hogy a Füles egy parasztnév, igaz. Az viszont nem, hogy a kutya jószágszámba ment. A kutya az ember egyik legfontosabb és legmegbecsültebb társa volt, főleg a pásztornak. A név eredetileg jellemzésül szolgált az embernél is, állatnál is. Ha a kutyának feltűnően nagy füle volt, az ember igenis Fülesnek hívta. Ha ügyes és gyors volt, Fürgének hívta. Mi a baj ezzel?

Az igaz, hogy egy németjuhászra a legtöbb magyar kutyanév nem illik.Elvégre germán kutya, nem? Kicsit furcsán hat ha egy ilyen kutyát mondjuk Fináncnak hívnak. De például furcsállnám, ha egy mudinak vagy kuvaszank Jennifer vagy hasonló embernevet adnának... Esetleg egy spánielnek...

Meg hát benne van a pakliban, hogy a magyarok imádják majmolni az amerikaiakat, angolokat... Lassan már a japánokta is...

2009. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 Akiteki ***** válasza:
75%

Én embernél és kutyánál is hiszem, hogy olyan lesz, amilyen nevet adunk neki.

Akela kutyám haláláig falkavezér maradt.

Tequila (csak azért kapta, hogy rímeljen az Akelára) olyan lüke volt, mint aki be van piálva.

Orbit eleve azért kapta a nevét, mert cukor nélkül is édes.

Csillagot Ferrarinak akartam nevezni, mert agár, és legyen jó gyors, de leszavaztak itthon, hogy egy magyar lánynak nem lehet ilyen neve. Így maradt a törzskönyvi neve, ami nagyon bevállt. Mindig ragyog.

Haribo meg kiskorában olyan volt, mint egy gumimaci.

Ariel is egy jó névválasztás volt, mert ha jó kislány, akkor az én kis hableányom. Ha meg rosszalkodik, akkor egy szemtelen kis mosópor. :)

Sajnos van rossz ómen is: Legot elvitték és tönkretették, aztán visszahoztuk és az elejétől össze kellett rakni a kis lelkét.

Diva olyan, mint egy igazi művésznő: hisztis és lenéz mindenkit.

Épp ma találtam ki a következő kutyám nevét is tvnézés közben: Kalgonit - a gyémánt standard:))

2010. jan. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:

A Lady az tök jó név.:D

sztem!

2010. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!