Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért adnak olyan sok kutyának...

Miért adnak olyan sok kutyának totál idegen neveket?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan, hogy fogalmazhatnám meg, de biztos értitek... Leggyakrabban, mint az amerikai tinifilmekben. De sok egyéb fantasztikus ötlet is van.

Csak egy itteni kérdésre (milyen nevet adjak a kutyámnak) érekezett válaszok közül a "legjobbak"?

Eszmeralda, Pamela, Dzsennifer, Candy, Sophie, Sarah, Chantal, Marcheline, Sindy, Rózméri, Madam Pompadúr.

De ezeket is itt olvastam: Amigo, Pablo, Lady, Missy, Hermione (:D), Daisy, Darell, Achilles, Rájli...


Na nem akarom túlragozni. De még egy csomóan addig se jutnak el, hogy nem minden nevet úgy kell leírni, ahogy kiejtik. Ennyire csőlátásúak az emberek? Jóformán csak ezek a nevek léteznek, mert ezek folynak ki a tv-ből?


2009. dec. 30. 19:11
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
nekem a macskámat úgy hívják hogy nócska ez azt jelenti hogy éjszakácska csak oroszul van és azért választottam mert az életemben nekem nagyon különleges kiscica és ha különleges akkor a neve is legyen az ne legyen közömbös mint pl.cirmi és szerintem ezzel mindenki így van kivéve te amúgy a te kutyádat hogy hívják bodri vagy mi? ahol lovagolok ott úgy hívják a kutyát hogy csövi (csöves) nagyon aranyos kutya a neve is én mindig különleges neveket adok az állataimnak a hörcsögömnek lord mini óverdóz a neve. 14/L
2009. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Annyira viccesek a "miért zavar" válaszok...

Titeket meg miért zavar, hogy engem zavar? :D

Jó nevek szerintem pédául: Füles, Fanta, Mazsi, Süti, Manó, Bogyó, Csufi (nyilván egy nem túl szép kutyánál), Bombi...

Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

De mindenképp olyasmi, ami jellemzi is a kutyust. Nem tudom, egy Charlotte név hogy illhet mondjuk egy kutyára :)

Meg alapból vicces őket hívni is ilyen neveken, szerintem.

2009. dec. 30. 19:43
 13/47 A kérdező kommentje:

Nato, Zelda, Helga, Olga, ezek jók, szerintem.

A Nócska az kicsit fura, de ezzel sincs bajom. Ha elolvastátok volna a kérdést, kiderült volna számotokra, hogy a tv-ből kifolyó, "aztsetudomhogykellleírni" neveket nem szeretem.

2009. dec. 30. 19:45
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

Azok a nevek, amik neked tetszenek szerintem paraszt nevek. A Füles meg főleg, nem szamarakról beszélgetünk, hanem kutyákról. Az ilyen neveket adták öreganyáink a jószágoknak, amikor még a kutyát nem kutyaszámba, hanem jószágszámba vették. Ezek tényleg tipikus tanyasi, parasztnevek.


A mi kutyáink ennél jobbat érdemelnek. Én el sem tudnám képzelni a kutyámat Bogyóként, ó te jó ég, még belegondolni is rossz. Ő Jázmin és kész, ez illik rá.

2009. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

És a Csöves is jó név szerintem. Egyedi.

Na jó, az enyémeket így hívják:

Szotyi, Füles, Mazsi, Csufi és Rafi.

Szotyi- a színe miatt

Füles- ez sajnos nem illik rá, de nem én választottam, úgy "örököltem a kutyust"

Mazsi- ez félig- meddig a tenyésztőtől kapott név, de találó a mérete miatt

Csufi- már kicsinek sem volt szép

Rafi- pont olyan volt kicsinek, mint egy Raffaello... és rafinált is. :)

2009. dec. 30. 19:49
 16/47 anonim ***** válasza:
ammeg azért nócska mert nagyon sötét szőre van a macskámnak a hörinek meg azért lord mini óverdóz mert van egy hörcsögvára meg mert nagyon gyorsan hajtja a kereket
2009. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

Szerintem paraszt nevek a Bodri, Buksi, Sajó, ilyesmi. A Füles tényleg régi vágású, de nem paraszt, főleg, ha találó.

De ha választani kell, hogy paraszt, vagy nyugatmajmoló, akkor már inkább legyen paraszt :D

2009. dec. 30. 19:50
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
19:47 szétröhögtem az agyamat a válaszodon XD de igazad van egyetértek
2009. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
heee hun vagy füles?! ez hogy hangzik neked vagy: gyere füles!füles ül! mintha egy szamárhoz beszélnék.
2009. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
De ha már maradunk ennél a feltevésnél, hogy a Füles paraszt név, az még nem magyarázza meg, hogy a legtöbb mai név miért amerikai?
2009. dec. 30. 19:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!