Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik jobb, a nyakörv+póráz,...

Melyik jobb, a nyakörv+póráz, vagy a hám+póráz variáció?

Figyelt kérdés
8 hetes kiskutyánknak szeretnénk, de nem tudjuk, hogy melyik praktikusabb egy ilyen pici kutyának. Ráadásul ő egy palotapincsi keverék (az apukája ismeretlen), de valószínüleg nem fog nagyra nőni.
2008. júl. 10. 22:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Mindenképpen hám+póráz, mert ha sétáltatod, és húzna, akkor nemszorítja el a nyakát a nyakörv.
2008. júl. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kis termetű kutyának jobb a nyakörv, hámot erre a testalkatra amúgy se nagyon találni. Azokat inkább a masszív, erős kutyáknak gyártják.
2008. júl. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Vannak kistermetű kutyákra gyártott hámok is...
2008. júl. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
hám szerintem is és van hám kicsire is
2008. júl. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A nyakörvből könnyebben ki tud bújni, vagy nagyon szorosan teszed rá. Ha amúgyis kistermetű, jobb a hám. A belebújás miatt kiskorban kell erre szoktatni.

Ha van a közeletekben olyan kereskedés, ahova beviheted a kutyust (pl. [link] ott ki tudod választani a megfelelő méretet is.

2008. júl. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszőrű kutyáknak nem jó a hám! A spancinknak nagyon becsomósította a szőrét, anyu 5 órán keresztül fésülte ki a hónaljánál a csomót!
2008. júl. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha udvaron tartod a kutyust, s elkóborolhat, akkor jobb a nyakörv, mert azon könnyen, praktikusan lehet tartani a bilétáit (oltási biléta, s a neve, elérhetősége), s látszik, hogy nem kóborkutya. Hogy szorítja a nyakát, ha húz?? Ez csak nevelés kérdése, a jólnevelt kutya úgy sétál, hogy lazán lóg a póráz.

Ha felesleges rá állandóan nyakörv, mert lakásban lakik, akkor meg jobb a hám.

2008. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nyakörv és póráz a jó, főleg ha még kölyök, sokkal könnyebben tudod neki megtanítani, hogy ne "húzzon". elég sok olyan kutyát láttam már, akik a hámhoz szokva furcsán "álltak"be, ez mellesleg az izületeinek se tesz jót. anyakörv abból is praktikus amit az egyik hozzászóló is írt(bele tudod írni a nevedet,elérhetőségedet)ha esetleg séta közben elkóborolna.

nagyon sok örömöt kívánok a kutyusodhoz:)

2008. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!
2008. júl. 11. 23:14
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Hogyha szeretnétek nevelni, tanítani pórázon sétálni akkor a nyakörvet ajánlom. Hogyha szépen tud sétálni pórázon, akkor meg jó a hám! :) De hogyha azt szeretnétek, hogy póráz nélkül is tudjon sétálni, akkor meg nyakörv. :) Én spec. nem szeretem a hámot, mert pl. a spanimnak a bundájába bele akad, ráadásul pórázt sem viszünk a sétákhoz, a kis foxi keverékem is póráz nélkül járkál, ráadásul kutyaiskolába járunk és oda fojtó lánccal kell menni, a nevelés érdekében. :)
2008. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!