Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell így reagálnia a...

Miért kell így reagálnia a kutyámra a családomnak? Hagyjam szó nélkül?

Figyelt kérdés
van egy kistestű kutyám, párommal mindenhova visszük, nem is tudnám kire hagyni. nemrég volt egy nagy családi összejövetel, ahová a kutyámat is vittük. amúgy teljesen tiszta, nevelt, szobatiszta kutya, a táskájában elfekszik órákig, nem kéreget. szóval rokonaimnál, akiknél az összejövetel volt már volt egyszer a kutyus. náluk a kertből lehet bemenni a konyhába, ott szoktunk leülni is, kutya simán bejöhetett, nem volt gond. tudtam, hogy nem kutyások, de amúgy nem utálják őket, nyilván beljebb nem is mehetett, tiszteletben tartom. a mostani összejövetelre szintén vittem a kuytát, de most ott volt több rokonom is(egyik család különösen állatgyűlölő, szinte élvezettel beszélnek arról, h végre elütötték azt a macskát, aminek esetleg a környékbeliek adtak enni). mikor meglátták a kutyát minden elkezdett szinte sikongatni(a házigazda is), hogy jajj, azonnal takarodjon ki, fujj. és ki kellett csuknom az 5fokos előszobába, több órára, szegény még a karomban is fél óráig vacogott(nek szokott a kintléthez, benti kutya). rám is olyan undorral néztek, főleg ha megsimogattam, volt aki még kedvesen hányást is imitált. csak szerintem undorító? vagy túlreagálom? befogtam a szám, nem szóltam semmit, de annyira kedvem lett volna mondani valamit. vagy nincs jogom? máskor se tudom odaadni senkinek, összejövetelre meg muszáj menni a nagyim miatt(általában amúgy nála szokott lenni a "buli", ő meg beengedi, ez egyszeri alkalom volt). de akkoris nyíltan undorodnak tőlem, pedig a lakásomban is enni lehetne a padlóról. mit gondoltok? (elnézést ha inkább családi kapcsolatok témakörbe illőnek érzi valaki a kérdést, nem tudtam eldönteni hova tegyem)
2009. nov. 1. 21:41
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
66%
SENKINEK nincs joga megalázni téged semmilyen okból! Ezek az emberek nem a családod tagjai, csak valami idegenek, akik sajnos ismernek téged.
2009. nov. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
76%
Ha ezt velem csinálják meg, elnézést kérek a nagyitól, a bunkó rokonokkal közlöm, hogy innentől kezdve ők nálam nemkívánatos vendégek és akkor lássam őket legközelebb, mikor a hátam közepét. A többieknek megmondom, hogy vagy elfogadnak a kutyával, vagy ők is felejtsenek el, majd veszem a kabátom, a kutyát és elindulok vele haza. Én soha nem megyek sehová pénz nélkül, olyan hely meg nem sok van, ahol valamennyi gyalogolás után nem lehetne valami tömegközlekedési eszközt találni.
2009. nov. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
24%

Komolyan észnél vagytok?ha elmentek vendégségbe,akkor ott úgy is kell viselkedni.Ha a háziak nem tartanak a házban kutyát nem viszed be(gondolom az természetes,hogy nem gyújt rá senki ott ahol a háziak nem füstölnek)

Ha meg nem tudsz leszakadni a kutyádról,maradj otthon.

2009. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, a kérdező egyik kommentje:


"amúgy előre tudták, hogy viszem, még rá is kérdeztem. és azt mondták nem baj."


Továbbra is tartom, hogy ha ezt velem csinálják meg, úgy, hogy előtte még rá is kérdezek, hogy nem gond-e , ha viszem a kutyát, akkor lelépek a francba, miután elnézést kérek a nagyitól. A kedves vendéglátó rokonoknak toll a fülébe, ha nem mernek a nagypofájú, bunkó, állatgyűlölő rokonokkal szembeszállni. Ilyen köpönyegforgató alakokat, én nem hagytam volna magamat.

2009. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
írtam, hogy már volt ott a kutya és most is azt mondták hogy ebből nincs probléma. tudod ha előre szólnak, hogy ne, akkor valahogy talán megoldom, esetleg nem megyek el. ráadásul az egész állat kb egy csomag, amit leteszek a sarokba és meg se nyikkan. talán egyszer ki lehetett volna bírni. de nem is ez a fő baj, hanem a megalázó viselkedés, hogy szinte úgy néztek rám, mint egy leprásra, tüntetőleg hozzám sem szóltak. de vannak olyanok is akit szeretek és nem akartam balhézni, de ha legközelebb megjegyzést tesznek rám, akkor nem hagyom annyiban.
2009. nov. 3. 20:41
 26/34 anonim ***** válasza:
17:54 alapvető hogy elolvasod a hozzászólásokat és nem csak átfutod mielőtt kinyitod a szád, mert így csak a butaság sugárzik belőled. Nem volt véletlen, hogy mindenki ugyan azon a véleményen van.
2009. nov. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam.Viszont az,hogy a nagyi nem mond nemet a majom unokájának,az nem azt jelenti,hogy akkor szabad a vásár.

Igenis egy családi ünnepségre nem vonulunk állatkerttel.Pláne ha tudta,hogy olyan lesz ott,aki még utálja is a kutyákat.

2009. nov. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

Ez azt jelenti drága,hogy mind egyfajtából vagytok:-)

De nem azt,hogy igazad van.

2009. nov. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem lehet ezen érteni hülyegyerek??


"amúgy előre tudták, hogy viszem, még rá is kérdeztem. és azt mondták nem baj."


Betűzzem?? Nehéz felfogni?


Alapvető hogy ha valaki mond valamit akkor ahhoz tartsa magát, legyen szó kutyáról, csikelevesről, emberölésről, tökmind1.

2009. nov. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

hogy jössz ahhoz hogy valakit lemajmozz!?

itt senki nem kiváncsi erre a stílusra!

2009. nov. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!