Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell így reagálnia a...

Miért kell így reagálnia a kutyámra a családomnak? Hagyjam szó nélkül?

Figyelt kérdés
van egy kistestű kutyám, párommal mindenhova visszük, nem is tudnám kire hagyni. nemrég volt egy nagy családi összejövetel, ahová a kutyámat is vittük. amúgy teljesen tiszta, nevelt, szobatiszta kutya, a táskájában elfekszik órákig, nem kéreget. szóval rokonaimnál, akiknél az összejövetel volt már volt egyszer a kutyus. náluk a kertből lehet bemenni a konyhába, ott szoktunk leülni is, kutya simán bejöhetett, nem volt gond. tudtam, hogy nem kutyások, de amúgy nem utálják őket, nyilván beljebb nem is mehetett, tiszteletben tartom. a mostani összejövetelre szintén vittem a kuytát, de most ott volt több rokonom is(egyik család különösen állatgyűlölő, szinte élvezettel beszélnek arról, h végre elütötték azt a macskát, aminek esetleg a környékbeliek adtak enni). mikor meglátták a kutyát minden elkezdett szinte sikongatni(a házigazda is), hogy jajj, azonnal takarodjon ki, fujj. és ki kellett csuknom az 5fokos előszobába, több órára, szegény még a karomban is fél óráig vacogott(nek szokott a kintléthez, benti kutya). rám is olyan undorral néztek, főleg ha megsimogattam, volt aki még kedvesen hányást is imitált. csak szerintem undorító? vagy túlreagálom? befogtam a szám, nem szóltam semmit, de annyira kedvem lett volna mondani valamit. vagy nincs jogom? máskor se tudom odaadni senkinek, összejövetelre meg muszáj menni a nagyim miatt(általában amúgy nála szokott lenni a "buli", ő meg beengedi, ez egyszeri alkalom volt). de akkoris nyíltan undorodnak tőlem, pedig a lakásomban is enni lehetne a padlóról. mit gondoltok? (elnézést ha inkább családi kapcsolatok témakörbe illőnek érzi valaki a kérdést, nem tudtam eldönteni hova tegyem)
2009. nov. 1. 21:41
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
és még azt elmondanám, hogy az senkit se zavart, hogy összetrappolták a konyhát sáros lábbal...és borzasztóan bántott. nálam akárki volt én sose szóltam semmiért, mégiscsak ő a vendég. és olyan rosszul esett.
2009. nov. 1. 21:49
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Én ezektől a családtagoktól undorodnék. A szememben nem ember az, aki örömét leli abban, hogy kioltja egy állat életét (gondolok itt az elütött macskára).
2009. nov. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én a nagyihoz máskor elmennék, ide többet pedig nem. Amúgy meg amikor ki kellett csuknod, ott megköszöntem volna a látogatást, és elbúcsúzom, és elmegyek a kutyával együtt... vagy ha előre tudod, hogy ilyenek, jobb előre tisztázni az egészet, és egyáltalán nem odamenni, másnap meg meglátogatni a nagyit a saját otthonában.
2009. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
nagyim miatt nem akartam hisztizni. amúgy előre tudták, hogy viszem, még rá is kérdeztem. és azt mondták nem baj.
2009. nov. 1. 21:54
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Én eljöttem volna.
2009. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
énis, de nem tudtam, mert szüleimmel mentünk egy kocsival
2009. nov. 1. 22:04
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Milyen emberek ezek?!

Számomra felháborító, hogy valaki így vélekedik az állatokról

Én simán elmentem volna a kutyulival együtt, ahol van út, arra jár busz is, ki a fenét érdekel, hogy kocsival jutottam oda, elmenni lehet tömegközlekedéssel is. Én többet nem karnám látni az ilyen rokonaimat, az tuti!!!

2009. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
71%

én kiosztottam volna mindenkit és eljöttem volna!

velem is minden hova jön a kutyám,rosszul is vagyok ha egyedül kell hagynom!minden reggel a könnyeimmel küzdök hogy otthon kell hagynom és menni dolgozni nélküle!

megértelek!

2009. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
nem is az a baj, hogy nem akarták, hogy bemenjen a kutya, persze a hidegben sincs jó helye neki, főleg, ha megbeszéltétek előre. A gond a hozzállásukon volt, gyakorlatilag megaláztak ezzel.
2009. nov. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
igen, ez jó kifejezés. nagyon megalázó volt.
2009. nov. 1. 22:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!