Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell így reagálnia a...

Miért kell így reagálnia a kutyámra a családomnak? Hagyjam szó nélkül?

Figyelt kérdés
van egy kistestű kutyám, párommal mindenhova visszük, nem is tudnám kire hagyni. nemrég volt egy nagy családi összejövetel, ahová a kutyámat is vittük. amúgy teljesen tiszta, nevelt, szobatiszta kutya, a táskájában elfekszik órákig, nem kéreget. szóval rokonaimnál, akiknél az összejövetel volt már volt egyszer a kutyus. náluk a kertből lehet bemenni a konyhába, ott szoktunk leülni is, kutya simán bejöhetett, nem volt gond. tudtam, hogy nem kutyások, de amúgy nem utálják őket, nyilván beljebb nem is mehetett, tiszteletben tartom. a mostani összejövetelre szintén vittem a kuytát, de most ott volt több rokonom is(egyik család különösen állatgyűlölő, szinte élvezettel beszélnek arról, h végre elütötték azt a macskát, aminek esetleg a környékbeliek adtak enni). mikor meglátták a kutyát minden elkezdett szinte sikongatni(a házigazda is), hogy jajj, azonnal takarodjon ki, fujj. és ki kellett csuknom az 5fokos előszobába, több órára, szegény még a karomban is fél óráig vacogott(nek szokott a kintléthez, benti kutya). rám is olyan undorral néztek, főleg ha megsimogattam, volt aki még kedvesen hányást is imitált. csak szerintem undorító? vagy túlreagálom? befogtam a szám, nem szóltam semmit, de annyira kedvem lett volna mondani valamit. vagy nincs jogom? máskor se tudom odaadni senkinek, összejövetelre meg muszáj menni a nagyim miatt(általában amúgy nála szokott lenni a "buli", ő meg beengedi, ez egyszeri alkalom volt). de akkoris nyíltan undorodnak tőlem, pedig a lakásomban is enni lehetne a padlóról. mit gondoltok? (elnézést ha inkább családi kapcsolatok témakörbe illőnek érzi valaki a kérdést, nem tudtam eldönteni hova tegyem)
2009. nov. 1. 21:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Elküldtem volna őket az anyjukba és eljöttem volna.

Ennyi.

Ilyen rokonokra nincs szükség.

2009. nov. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Én beszoltam volna nekik, kit érdekel, ha megsértődnek? Ha a kutyámnak beszolnak akkor nekem is. És, eljöttem volna. Ha, nem tudtam volna, akkor megfogom magam, és kimegyek a kutyámmal még a -10 fokba is. Csakhogy érezzk magukat(már ha tudnak olyat) rosszúl...
2009. nov. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a kutyáimért ölök. Semmi másért, de értük... Ahogy ők is értem... Kutyaként kezelem őket, de bárkit "kinyírok" aki beszól rájuk. Én nem hagytam volna magam. És nem találkoznék velük. Ezek h*lyék. A nagyitól meg esetleg bocsánatot kérnék ha nem érti meg. Ha a családokhoz írod, tuti mindenki azt mondta volna hogy igazuk volt.
2009. nov. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem reagálod túl... Van jogod megsértődni és ezt el is mondhatod nekik... Miután előre bejelntetted, hogy kutyával mész, nem hozhatnak ilyen hülye helyzetbe, hogy ki kell tenned a kutyát a hidegbe és még vágják rá a pofákat is.. Ráadásul fölöslegesen bántottak meg téged és aláztak meg, mert ha már úgy is ott volt a kutya, akkor mondhatták volna azt is, hogy "most itt van a kutya, oké, de legközelebb ne hozd" ennyi, de ilyen bunkóságot... Pfff Megértem, hogy maradtál, biztos volt rá okod, de én a helyedben többet nem mennék feléjük, csak a nagyit látogatnám...
2009. nov. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
többnyire kiementem hozzá játszani, felváltva a párommal. de többet nem hiszem, hogy megyek, meg is beszéltük a párommal. erre a nyílt utálatra nincsen szükségem. nem is értem hogy lehetnek ilyenek...köszönöm a válaszokat
2009. nov. 2. 07:47
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

vannak emberek akik nem szeretik az állatokat,sőt .

embernek sem jók .

legközelebb alázd meg őket .

megérdemlik.

2009. nov. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Mindet lehordtam volna, az elütögetős fazont fel is képeltem volna és hazamentem volna busszal vagy beültem volna a kocsiba. Még ilyet.. Ja amit elfelejtettem, a házigazdát is felpofoztam volna amiért bolondot csinált belőlem.
2009. nov. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Add meg a címűket és szervezek oda egy emberkínzó kommandót. :P
2009. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is eljöttem volna.

Mi az, hogy hányást imitálnak? Normálisak ezek?

Azt viszont nem értem, hogy miért nem mondtad meg nekik a véleményed? Miért hiszed azt, hogy veszekedés, ha vki megmondja kulturáltan a véleményét? Nem is érte...

Legközelebb ne menjetek, szegény kutya... :(

Ha látni szeretnéd a nagyid, menj más időpontban, amikor nincsenek ott ezek a rokonok. Szerintem a nagyid is jobban örülne, ha csak veletek lenne, meg így legalább többen, többször látogatják.

Fuh, én tuti eljöttem volna...

2009. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Én tökéletesen meg tudlak érteni, átéltem már nem egyszer ilyet a rokonságban. Nálunk az Édesanyám párja és a Nagymamám ilyen. Szeretik az állatokat, de szerintük a kutya is csak egy jószág és nem lakásba való. Már az első kutyámmal is úgy volt a Mamám, hogy fintorgott, hogy a lakásban van, meg hogy mikor meglátogatom, bejön a házba, meg hogy jön-megy nála az udvarában. Azt akarta, hogy kössem meg a kutyát a kertben. Hát mondtam, hogy ezt elfelejtheti, mert szobakutya és egyébként is. Nagy nehezen elfogadta, nem szólt be, de láttam az arcán, hogy mennyire nem szereti. :S De igazán akkor pattant a húr, mikor megvettem a második kutyámat. Lehordtak mindennek, hogy zavarodott vagyok, hogy így sosem vesz feleségül senki, hogy kutyaólat csinálok a házból, hogy szerinte kutyaszagom van! Pedig ez nem igaz, nincs kutyaszagom és olyan tiszta a lakásom, hogy enni lehet a földről! Csak már nem tudott mit mondani. Anyukám barátja azt mondta, hogy ő nem jön többet Anyukámhoz, ha én ott vagyok a kutyákkal, mert ez undorító... Szerencsére az Anyukám kiállt mellettem. Mamámnak megmondtuk, ha nem tetszik neki, akkor nem megyek többet hozzá és ő sem kell, hogy hozzám jöjjön, akkor válassza a másik unokáját, aki akkora bunkó, ha meglátja a mamámat az utcán, inkább átmegy a túloldalba, hogy ne kelljen köszönni neki... Mellesleg őneki még kutya sem kell ahhoz, hogy ne vegye feleségül senki... LOL Anyukám pasijának pedig megmondtuk, hogy jól van, nem kell olyankor odajönni, akkor így járt... :) Szóval nekem az volt a szerencsém, hogy Édesanyám kiállt mellettem, bár ő sem örült, hogy 2 kutyám lett, de mivel nagyon szereti a kutyákat, ő elfogadta, azt mondja, akkor is a gyereke vagyok, ha 50 kutyám van és akkor is szeret engem. :) Szóval végül az lett, hogy nagy nehezen beletörődtek. Persze volt egy kis drámázás, de nincs más választásuk, ha látni akarnak, el kell fogadniuk a kutyáimmal együtt. :) Megmondtam én is nekik, hogy nem kell szeretni a kutyáimat, nem várom el tőlük, de elmondták a véleményüket, tudomásul vettem, tiszteletben tartom, de innentől kezdve tartsák meg maguknak a megjegyzéseiket és a pofavágásaikat, mert különben fölállok és elmegyek. Hát nem mondom, hogy mindig sikerül nekik, de próbálkoznak. Mamámnak is megmondtam, hogy nem fognak a kutyák kárt tenni a kertjében (főleg, ha bent lehetnek a házban...), de azt ne várja, hogy megkössem őket, én sem kötöm meg őt, csak hogy ne tudjon a lakás bizonyos pontjára menni...

Hát nem tudom, nehéz eset az ilyen, én megértelek, mert átéltem hasonlót és nekem is nagyon rosszul esett.

Szerintem próbáld meg veszekedés nélkül lerendezni ezt a dolgot és megvédeni magad és a kutyádat. Annyi biztos, ha veszekszel velük, vagy Te is hasonlóképp reagálsz, mint ők, akkor még rosszabb lesz és még jobban utálni fogják a kutyádat, esetleg még Téged is... Sajnos az emberek ilyenek, mindegy, hogy rokon vagy idegen. :S Próbáld meg határozottan, de kedvesen és diplomatikusan megvédeni az érdekedet, úgy sokkal többet érsz el, mintha magadból kikelve hisztiznél vagy kikérnéd magadnak.

Igen tudom, amit írtam arról, hogy én hogy rendeztem le, abból talán nem ez jön le, de hidd el, meg lehet úgy mondani keményen a dolgokat, hogy közben kedves és diplomatikus maradsz és nem bántasz meg senkit vele, viszont helyére teszed őket. Nem könnyű, de nem is lehetetlen.

Ha nekem sikerült, menni fog Neked is! :) Az én családomban sem volt egyszerű elfogadatatni a dolgot és igazából nem is sikerült teljesen, de annyit elértem, hogy megtűrik a kutyáim. Végső soron néha szoktak még pofákat vágni, de olyankor elég csak finoman, udvariasan figyelmeztetnem őket és akkor helyreáll a béke.

2009. nov. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!