Én inkább a cikkben ezen lepődtem meg inkább:
"Korom Gábor a kutyás szakember szerint pórázra egyes helyzetekben valóban szükség van, de többször ártalmas, mint hasznos. Sőt agresszívabbá is teheti a kutyákat."
Most kérdem én ha egy kutya valamilyen ismeretlen okból agresszív lesz póráz hatására (??) ami már eleve bajos, akkor ugyan ezt a bajos kutyát csak szabadon lehet sétáltatni? Nem-e lesz abból esetleg még nagyobb baj, mert ügye ha már a póráz nem megy, akkor gondolom a behívás,magatartás,dominancia problémák is erősen esélyesek, ami indokolttá teszi a pórázt, szóval ez ilyen 22es csapdája.
Nem is értem mit bénáznak ennyit emberek, ha jön szembe egy ismeretlen kutya, hívom az enyémet, póráz fel, másik kutya elmegy, pórázt le.
Ha olyan helyen vagyok pl utcában, ott is rajta szoktam tartani (6 méteres flexi így is elég mozgás teret ad) csúcsidőben, majd ha nyíltabb beláthatóbb terepre érünk akkor elengedem. Ha hallom vagy látom hogy mások is vannak, akkor addig rajta tartom a pórázt, vagy legalább mellém hívom.
Annak ellenére hogy én mindig betudom hívni a kutyámat, és tudom hogy csak úgy nem menne neki más kutyának.
Nem is értem hogy egy ilyen íratlan viselkedési szabályon mit kell törvénybe foglalni ez tök alap lenne, nekem sem mondta senki sem ez úgy érzem alap dolog, hiába felénk sem sokan tartják be, én példát mutatok.
Szerintem ez egy ország szégyene amikor ilyen alap dolgokat is törvényi segédlettel kell megoldni.
Nekem az a tapasztalatom, hogy 10 kutyásból nem 2 problémás, hanem fordítva: 8.
Még azok is rendszeresen elfeledkeznek pl az alap kutyás etikettről, akik kutyaiskolába járnak. Mert az első dolog, amit elmondanak a kutyasuliban az embernek, hogy a felugráló kutyát nem dögönyözzük - mégis megteszik, s aztán még csodálkoznak, hogy a kutyám rajtam meg az oktatón kívül (meg mindenki máson kívül...) a csoport összes tagját összemancsolja mindig.
Vagy azt is számtalanszor hallottam már az alatt a röpke két év alatt, mióta kutyám van, hogy csak úgy ne engedjük oda a pórázas kutyánkat a másikra - de ezt is nagyon sokan csinálják.
Ezek pedig csak a legalapabb, legegyszerűbb dolgok.
Azzal egyetértek, hogy egy szigorú póráz-kötelezettséget csak megfelelő mennyiségű és minőségű futtató biztosítása esetén szabadna bevezetni, mert különben a helyzet csak rosszabbodna.
Arról sokan megfeledkeznek, hogy ez a törvénykezés nem csak a belterületre, városra, utcákra vonatkozna, hanem minden olyan területre, ahol lehet vadászni. Namármost, lakott területtől 50-100 méterre már mindenhol, ami nem belterület, lehet vadászni... akkor most hol engedjem el a kutyám? Mert, ha mondjuk egy hónapig nem engedném el, lehet megőrülne... és akkor, na akkor veszélyes is lenne.
Nem lenne ezzel a pórázos dologgal gond,ha TÖBB és NAGYOBB területeket jelölnének ki kutyafuttató gyanánt.
Gödöllőn speciel 3 db kutyafuttató van ebből 1 mondható nagynak,bár túlzásba ezt sem vitték, a másik 2-ről meg ne beszéljünk egy csivavát sem lehetne ott lefárasztani basszus..3x3 méteres futtatók nem sokat érnek..
Jó a belvárosban,tereken legyenek pórázon a kutyák bár Gödöllőn még a főtérről is kivannak tiltva -.-
Van itt 3 park is és egyikbe se lehet bevinni a kutyákat,hát én tojok rá,ott tudom őket lemozgatni,tábla nincs kint és mások is sétálnak kutyástúl..
Igen sok szülő félti a gyerekét a kutyától,de azért a gyereknek is meglehet tanítani,hogy ha kutya jön nem rohangál és nem megy oda csak úgy.. a kutyások pedig amikor jön ember/gyerek akkor lábhoz hívná a kutyáját ez lenne a megfelelő,mert sokat ér a póráz ha a gyerek fejvesztve síkitózva rohan a kutyához,ugyan annyi eséllyel harapja meg mintha szabadon lenne!
A gyerekeseknek és a kutyásoknak is figyelnie kéne egymásra,mert könnyű a másikat hibáztatni.Közben a szülők is felelősek,mert idegen kutyához nem engedjük a gyereket,csak megkérdezéssel..Kutyások meg tekintettel lehetnének arra,hogy egy kisgyerek könnyen megijed egy kutyától..
Kivételek mindig vannak mindkét fél részében..
A vizsgát jó ötletnek tartom!
plusszba vmi feltűnű kendő vagy biléta kéne a vizsgázott ebekre,amiről mindenki tudja mit jelent!
viszont,hogy be is tartsák ezt ahhoz ezt felügyelni kéne!
"Most kérdem én ha egy kutya valamilyen ismeretlen okból agresszív lesz póráz hatására (??) ami már eleve bajos, akkor ugyan ezt a bajos kutyát csak szabadon lehet sétáltatni? Nem-e lesz abból esetleg még nagyobb baj, mert ügye ha már a póráz nem megy, akkor gondolom a behívás,magatartás,dominancia problémák is erősen esélyesek, ami indokolttá teszi a pórázt, szóval ez ilyen 22es csapdája."
Na most pont jó nagy hülyeséget mondtál. A kutyák nagy részében feszültséget okoz a póráz - nap mint nap látok olyat, hogy egy kutya pórázon morog, nekimegy a másiknak, viszont amint a póráz lekerül, nyugodtan tud játszani (az enyém is ilyen egy-két kutyával, ha lecsatolom, teljesen más állapotba kerül). Igen, a pórázon feszengő kutyákat jobb anélkül sétáltatni (itt persze nem arról beszélek, amikor pórázon és szabadon SEM tudja kordában tartani a gazdi), egész egyszerűen azért, mert a kutyának így jobb, kevesebb stressz éri (ahogyan egy bizonytalanabb kutyának "támaszt" nyújt a folyamatos pórázkapcsolat).
'Egyetlen kúlturországban sincs megengedve, hogy a kijelölt helyek illetve magánterüeletek kivételével bármilyen kutyát is póráz nélkül lehessen sétáltatni.'
A kultúrországokban van kutyafuttató (és nem is klozet méretű), kuka! ( mert nálunk az sincs), és nem kell attól félni, hogy a szembejövő kóborkutya megöli a tiédet mert az - betartva a szabályokat pórázon van - nem tud elmenekülni és védekezni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!