Mivel vegyem rá a szüleimet, hogy ne akarjanak fedezőkant csinálni a kutyánkból és ivartalanítsuk?
Van egy fiú TK-s borderünk és a szüleim akarnák, hogy fedezzen. De én szeretném ha ivartalan lenne, mert sportolni akarok és úgy némileg jobb a tüzelés és a dominancia miatt is. De szüleim hallani se akarnak róla :(.
14/L
A kérdező nem írta, hogy van a Tenyészszemléje a kutyájának vagy nincs!,
Elég szerelmese lehetsz a fajtának ( Rottweiler ).
a patella ( tédizeületi diszplázia ) kistestű kutyák betegsége...:-)
Tudod hány patellás rotit láttam már?
A patella ma már egyáltalán nem csak a kistestű kutyák betegsége. Egy ismerősöm is most azért vett új kutyát, mert a rotijának olyan súlyos patellája van, h pesten vállalták volna csak a műtétet olyan árért, amiből 2 kiváló tenyészetből való kutya kijön.
Oké túl okos vagy nem vitatkozom , csak nézzél utána a dolgoknak!
Vagy Könyökizületi diszplázia, vagy Csípőizületi diszplázia, Vállízület diszplázia létezik a rotiknál!
Soha nem találkoztam patellás nagytestű kutyával!
De csak neked Red:
Térdizületi diszplázia
A térdizületi diszplázia, a térdkalács veleszületett ficama kis testű fajták betegsége. Ha a ficam spontán rendeződik, a kutya ismét tud járni. Oka ízületi rendellenesség, ami lehet a térdszalagok gyengesége, a lábszárcsont vájulatának csökevényessége, de lehet szabálytalan "x" vagy "o" lábtartás következménye egyaránt. Kezelésében jelentősége van a B-vitamin adásának, de szükség lehet térdízületi plasztikai műtétre is.
Térdkalács ficam esetén a patella nem az árkában fut, hanem annak belső, vagy külső
oldalán. A betegség örökletes jellegű. Kölyökkutyák esetében a diagnózis nem
mindig egyszerű. A 10 kg alatti, valamint a nőstény kutyáknál gyakoribb ez a probléma. Trauma hatására is kialakulhat, pl.: csípőficam, combcsont-, lábszárcsont, rosszul összeforrt törések, ill. a térdízület szalagjainak sérülésekor. Kistestű kutyák ficama többnyire medialis, tehát az ároktól a test középvonala felé esik,
nagytestű kutyák esetén gyakoribb a lateralis ficam. Amennyiben a patella nem megfelelő helyen található, az a térdízület fokozott mértékű kopásához, degeneratív ízületi elváltozáshoz (artrózis), sántasághoz, fájdalomhoz vezet.
Olvasd már egy légyszíves csak annak a bevezetőjét, amit linekltem.
És igen, akkor az összes orvos aki megvizsgálta ezeket a kutyákat hülye volt, és nem ért a szakmájához. Sőt, pesten is hülye volt a szakorvos.
Nem érdekel miket keresel és linkelgetsz , elég kevés patellás roti van, aki meg az hát, hgy is mondjam szégyen és gyalázat! Nem szaporítótól kell kutyát venni, normális kennelben nem kapsz patellás rotit, és szerintem még nem is nagyon találkoztak vele, hacsak nem sérülésből származik!
Én egyetlen egy Rottweiler TENYÉSZTŐT mondok aki tett is a fajtáért az a KRAUSZ család! Hívd fel őket és kérdezd meg náluk az elmúlt évtizedekben hány patellás roti született...A többiek véleménye bagatell!
ezt te írtad, idézem: "amiből 2 kiváló tenyészetből való kutya kijön".
Hát valószínű rögtön ott kellett volna kutyát venni!
Most nekem mondod h az ismerősömnek hol kellett volna kutyát venni? Én nem dönthetek más helyett. A mostani kutyájánal se hallgatott rám, az egyik híres/hírhedt kiállítási bírótól vásárolt, akinek nem mellesleg az a mottója, h ha egy kutya rendelkezik valamilyen súlyosabb betegséggel (dp, rák, bármi), akkor azt le kell lőni....Egyelőre még semmi baja a kutyának, de nem hiszem h ez így is marad.
Én meg ha egyszer veszek egy tk-s rotit megint, az tuti h csak külföldről lesz, nálunk nincs elég jó tenyészet. De nem valószínű h ez valaha is bekövetkezik, habár pénzem lenne rá, mindig megesik a szívem a mentvényeimen és a végén befogadok egy kutyát és nem veszek.
És hidd el, a dp és társai nem válogat. Két A-s kutyának is lehet c-s vagy d-s kölyke. De szerintem ezt te is nagyon jól tudod.
Az ADRK magasra helyezi a rottweiler tenyésztés megvalósításának minőségi mércéjét.
Egy sereg akadályt kell leküzdeni, mielőtt az ember tenyésztésbe vehet egy kutyát. Alapkövetelmény a kutya bejegyzése az ADRK tenyészkönyvébe /törzskönyvébe/, mely azonban nem történhet meg a rottweiler fenotípusának regisztrálása nélkül.
Tenyésztésre engedélyezett minden rottweiler, mely a kísérőkutya (BH) vizsga letétele után megfelel a tenyészszemlén (ZTP) és amelyeknek a törzskönyve nincs letiltva.
Ez a letiltás elsősorban egészségügyi problémák fennállása esetén következik be.
A rottweilereket leghamarabb 15 hónapos korukban csípőizületi diszplázia (HD) és könyökizületi diszplázia (ED) vizsgálatnak kell alávetni. Az enyhe HD értékkel rendelkező kutyák (FCI besorolás: C 1/2) tenyésztése még engedélyezett.
Ennél súlyosabb HD formák nem tolerálhatóak. Az enyhe HD eredménnyel rendelkező kutyák nem vezethetők fel körungon.
1996. augusztusa óta a csípőizület röntgenezése során a könyököt is vizsgálni kell. A diszplázia súlyosabb változatai illetve a hiányzó vizsgálati eredmények a tenyésztésből való kizáráshoz vezetnek.
Ennyi tehát az elvárás az egyes tenyészállatok felé. A pároztatásnál ügyelni kell arra, hogy legalább az egyik tenyészpartner rendelkezzék munkavizsgával (SchH1 / IPO 1).
Ezen, túlmenően tekintetbe kell venni a csípőizületi diszplázia (HD) és könyökizületi diszplázia (ED) tenyésztési értékbecslő határértékeit. Ezek nem léphetők át a pároztatásnál. A fejforma, a járomcsont kifejeződése, csonterősség tekintetében ajánlatos bizonyos határértékek betartása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!