Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők hol keresnek...

A tenyésztők hol keresnek fedezőkant a szukájukhoz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kiállításon, versenyen stb. de sokan hirdetik is a kanjukat újságban vagy a fajtaklub honlapján. Volt már, hogy így láttál meg egy megfelelő kant a szukádhoz, vagy egyáltalán nem befolyásolnak a hirdetések?
2009. okt. 25. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egyedül a papír számít, ha díjnyertesek (esetleg külföldi rangos versenyeken is) a kan felmenői, még látnod sem kell.. Rendszerint 1-2 eladott kiskutya ára a fizettség.
2009. okt. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem olyan egyszerű ez.

Alaposan utána kell nézni a vérvonalnak, a beltenyészet kizárása miatt.

Emellett nem mindegy, milyen tulajdonságokat örökít a kan,

méretben megfelel-e a szukához, megvannak-e a megfelelő szűrései.

Nem árt utánanézni a kan utódainak is.

Szóval csak úgy, újsághirdetés alapján, látatlanban semmi esetre sem ajánlatos választani.

2009. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, az szerintem is alap, hogy megnézi a kant, nem csak képről választ, de van olyan, hogy a hirdetés alapján megy el megnézni?
2009. okt. 25. 10:03
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Miért ne?

Elmegy, megnézi, megnézi a tartási körülményeket, az esetleges utódokat, a kutya papírjait.

Így látja, milyen a kutya viselkedése, gazdával a viszonya.

Paírjait, eredményeit, eü. szűréseket ellenőrzi.

Aztán, ha minden klappol, megbeszéli a tulajjal a fedeztetés körülményeit.

Ki megy kihez, mennyibe kerül, eredmény nélküli fedezés esetén jár-e újabb fedezés a következő tüzelésnél, vagy a pénzt adja vissza a tulaj.

Húú, bonyolultabb, összetettebb dolog ez, én semmiképpen nem vágnék bele.

Nem lenne szívem a kicsiket eladni:-)

2009. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazán komoly tenyésztő nem hirdetésekben keres kant és igazán komoly tenyésztő nincs rászorulva arra, hogy hirdesse a kutyáját.

Az egyik dolog a kiállítások, versenyek. A másik meg, hogy jó tenyészállatokat szájról szájra adnak egymásnak a tenyésztők, ezeknek olyan hírük van a fajtában, hogy mindenki ismeri őket, mindegy, hogy belföldi vagy külföldi e az egyed.

És a végső döntés meghozataláig sokáig figyelik a kant, az eredményeit, megismerkednek a tulajdonosával, ezáltal a körülményeivel, figyelemmel kísérik a felmenőket, az utódokat is.

Legjobb tudomásom szerint ez így működik, bár lehet tévedek. :)

2009. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy MO ez hogyan múkodik, de itt Szlovákiában megszabják, hogyha tenyészkutyárol van szo melyik kannal lehet pároztatni, hogy még véletlenul sem keverdjen a vérvonal. A kutyákat a szovetség evidálja, és azt is tudják roluk, kik voltak az oseik, honnan melyik tenyészetbol származnak, mert ez mind bele van irva a torzskonyvben amelynek egy másolatát le kell nekik adni.

Pontosan jegyzik a kutya minden eredményét a kiállításokon. Nekunk most van egy 9 honapos toller retrieverunk és már 5x vett részt versenyen, most utoljára a Pozsonyi Kutya világkiállításon ez év okt. elején, kiválo értékelést kapott.

2009. okt. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Komolyan ilyen szigorú szabályozás van Szlovákiában? Szerintem ez nagyon jó, kár hogy nálunk nincs ilyen. Amúgy gratulálok a retrieverhez.
2009. okt. 25. 20:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon tetszik a szlovák rendszer. :)
2009. okt. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!