Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet ezzal a helyzettel...

Mit lehet ezzal a helyzettel kezdeni? Orvos miatt halt meg a kutya?

Figyelt kérdés

Mivel nem az én kutyám nem fogok semmit se tenni az esettel és tiszteletben fogon tartani akár, hogy is dönt a gazdája, de ki szabható e valami bírság ebben az esetben?


A szomszétom vizslájánál beazonosították, hogy szívférges. És felírtak neki egy gyógyszert az állatkorházban.


Ezzel csak az volt a baj, hogy epilepsziás rohamot okozott és tönkrettette a maját és veséjét mert 60 kg-os kutyának való gyógyszert irtak fel neki.


A helyi magán állatorvos vette ezt észre és azonnal felírt neki új gyógyszereket és vérvétellel újra beazonosította, hogy nem is volt szívférges.


Sajnos ma elpusztult mint kiderült egy szimpla rosszult kezelt hőguta miatt. 12 éves volt és egészen eddig szinte minden nap futott a gazdájával és aktív életet élt igazi minta kutya volt


Szégyen, hogy milyen hozzá nem értő emberek dolgoznak allatkorházakban. Lehet, hogy a magánállatorvos sokkal drágább, de az legalább érti a dolgát.



aug. 8. 15:38
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
84%

Csak a tisztánlátás végett:

Az állatkórházban is magán állatorvosok dolgoznak.

Az állatorvoslásban csakis magán orvosok dolgoznak. Nincs olyan, mint az embereknél, hogy állami ellátás és magán ellátás.

Sajnos sokféle állatorvos van. Jó és kevésbé jó.

Nagyon minimális az esély, hogy egy orvosi műhibát bizonyítani lehessen és annak következménye legyen az adott orvosnál.

aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen jogi dolog első lépése a boncolás.


De Magyarországon esélyed sincs mert pont ugyanúgy összezárnak mint a humán orvosok.

aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
73%

Én sem értek sok mindent a történetedből, de erős a gyanúm, hogy az általad "magán állatorvosnak" nevezett orvos tévedett és valószínűleg nem ért a szívférgesség kezeléséhez.

1. Azt tudnod kell, hogy a szívférgességet emelt adag antibiotikummal kezelik, tehát lényegesen nagyobb adag gyógyszert kap, mint az előírt normál adagolás, így valóban egy vizsla 60 kg-os kutyának megfelelő adagot kap és ez így helyes. Mellé szoktak javasolni májvédő készítményeket, de mivel ezek nem vénykötelesek, így a gazdán múlik, hogy adja-e a kutyának vagy nem.

2. Másodsorban, a kezelés alatt olyan rácseppentőt kap a kutya, ami miatt a később elvégzett vastagcsepp vizsgálat már nem mutat ki lárvákat a vérben, tehát ilyenkor a tesztelés teljesen felesleges, így lehetett a második "magánállatorvosi" vizsgálatnál negatív az eredmény és ezzel az alapvető szabállyal az orvosnak is illett volna tisztában lennie.

3. Harmadsorban szívférges kutyával nem futunk, nem mozgatjuk, hanem szigorú ketrecnyugalomra van szüksége, ugyanis az elpusztuló férgek tüdőembóliát és trombózist okozhatnak a mozgás hatására, így én valószínűnek tartom, hogy a kutya nem "szimpla rosszul kezelt hőguta" miatt halt meg, hanem egyszerűen elvitte a tüdőembólia és nem az orvosok miatt, hanem mert a gazda nem tartotta be a szívférgesség kezelésének az előírásait.


A fentiek alapján úgy gondolom, hogy NEM az állatkórház hibázott(ami szintén magán, nincs állami állatkórház), hanem a másik állatorvos és a gazda.

aug. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
65%
Ja, és az elfelejtettem írni, hogy a szívférgesség kb. 15 éve van jelen az országban, lehet ellene védekezni, tehát ha a kutya szívférges lett, akkor az csak és kizárólag a gazda hibája, felesleges az orvosokra hárítani a felelősséget.
aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:

13

Nem volt szívferges a kutya mint írtam és amiota beteg volt nem futott vele mint ahogyan ezt is írtam

aug. 8. 20:56
 16/50 A kérdező kommentje:

14

És ahogyan irtam a gyogyszer tönkretette a vesélyét maját amit a masik orvos vett észre szóval az allat korház hibázott

aug. 8. 20:57
 17/50 anonim ***** válasza:
73%

"Nem volt szívferges a kutya "

A kutya szívférges volt, csak a "magánorvos" annyira sík hülye a szakmájához, hogy azt sem tudja, kezelés alatt lévő kutyánál már nem érdemes tesztelni, mert hamis negatív eredményt ad a teszt.

De ha ennyire meg vagy győződve a baromságaidról, akkor vitesd csak nyugodtan a "magánorvos" sarlatánhoz a szomszédoddal a következő kutyáját. Én a fentiek alapján még egy oltásra sem bíznám rá a kutyámat, de ti tudjátok...

aug. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:

17

De ha egyszer nem volt szívferges? Azt meg megertem, hogy azt hiszed, hogy rosz tesztet kapott, de mivel magyarázod azt, hogy tönkre ment a veséje és mája calamint epilepsziás rohamai lettek a gyógyszertől amit kapott? Ne vett sertesnek, de itt csak az első orvos volt síkhülyemert az ő gyógyszerétől ment tönkre a kutya

aug. 8. 21:46
 19/50 anonim ***** válasza:
66%
Tudod mit? Igazad van. Ha ennyire buták vagytok vigyétek nyugodtan a kutyátokat hozzá ezek után.
aug. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

19

Ha ennyire rossz a felfogasod minek valaszolsz? Többször is megirtam, hogy az állatkorházban kapott gyogyszer tette tönkre a kutya veséjét és máját.

aug. 8. 22:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!