Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a tanácsotok ezzel...

Mi lenne a tanácsotok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Lassan már 8 éves a beaglem. Nagyobb testű, konkrétan az áltagos beagle-től vagy 5 centivel magasabb, ami miatt gondolom, hogy van benne más is nem csak a beagle, de konkrétan nem is lehet róla megmondani, hogy nem fajtatiszta.


De a lényeg: Lassan már 5 éve annak, hogy észrevettem, hogy a kutyusom kicsit dundi, nem kövér, de túlsúlyos, ezért kicsit több sétára vittem és vissza vittem az étel adagját, de még mindig tartja a súlyát, mikor elkezdtem 17kg volt és nemrég megmértem égy ugyanúgy 17kg volt. Örülök neki, hogy nem gyarapodik, de szeretném, ha kicsit alakosabb lenne és szerintem, neki is jót tenne.


Naponta 30-40percet viszem sétálni. És mielőtt kapnám, hogy ez kevés, sajnos a kutyám beteg, és emiatt az állatorvos ennél több mozgást nem ajánl neki.


Volt egy epizódja néhány hónapja, amikor konkrétan annak örültem, hogy él és lélegzik, mert nem tudott menni sem és alig evett valamit. Mint kiderült a súlyosabb fajtáját kapta a Beagle Pain Syndrome-nak. A kutyának az is fájt ha felemelte a fejét. Ezek miatt, hogy nem evett

es emiatg vérszegény is lett. Szerencsére a gyógyszerek és a különböző kúrák megtették a hatásukat és mára már tünetmentes.Az előtt volt, hogy akár 1 órára is elvittem a kutyát sétálni, viszont ez után állatorvosi javaslatra visszavettem a séták idejéből, mert nem akartam mégegyszer azt látni, hogy a kutyámnak konkrétan fáj létezni.


Viszont azt sem szeretném, hogy különböző más fajta betegségeket kapjon el a súlya miatt.


Mit tanácsolnátok?



aug. 7. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Mi adsz neki enni?
aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Rékaaa8 ***** válasza:
16%

Szia! Nekunk rebebben volr Beagleunk. Az atlag merettol joval nagyobb volt. Egy vizslanak felelt meg, de meg annal is nagyobb volt kicsivel...

En azt tanacsolnam, mivel a kutyus idos mar, es idonkent kulombozo betegsege van, hogy esetleg orvossal valamit megbeszelni, hogy nem e lehetne vitamint szedetni vele.


Vannak olyan kutyusok, akik pont ennek ellentetje. Szomszedom kutyusa 18 eves, olyan vekony mint egy agar, hallasa csak epp hogy van, es vak.


Esetleg a belrendszerevel lehet valami, hogy nem fogy, vagy azert, mert mar az immunrendszere nem olyan mint regebben.


Probaljatok meg mas orvost is! Nezessetek meg, valahol mast mondanak... Minnel hamarabbi gyogyulast a kutyusnak!🙏🏽

aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
A mi kutyánk egy zabagép, és az állatorvos azt mondta, hogy keverjek a kajájába só nélkül főtt cukkinit (speciális fogyókúrás száraztápot eszik). A cukkini főzővizét is rá kell önteni, megvárni, amig kihűl, ezalatt a száraztáp is megduzzad. Úgy tűnik, hogy beválik a módszer, mert havonta kb 1 kg-ot fogyott le eddig, és nem éhes. A cukkini feltölti annyira a gyomrát, hogy amikor egy óra múlva elmegyünk sétálni, akkor sem vadászik az utcán a kajákra (ami előtte szintén probléma volt). Labrador, 11 éves, szívbeteg három éve, ezért nem lehet futtatni. Naponta 2x kap enni, mindig egy-másfél cukkinivel keverve (a cukkini méretétől függően).
aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tápot kap általában és egy kis leveslevet is hozzászoktam keverni vagy vizet a tápjához, hogy a táp megduzzadjon, majd ezek után várok egy 15-20 percet, utána pépesre keverem és azt kapja.


Reggel és este is kap keveset. A napi ajánlott mennyiség felét kapja reggel a felét este.

aug. 7. 21:06
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

De milyen tápot kap? Szar minőségűt, mint a Pedigree, Chappy és társai? Vsgy szuper premiumot?


Szapis kutya, nem is fajtatiszta, plusz örökletes betegsége van. Nyilván anno olcsón kellett azonnal kutya. Tipikusan felelőtlen állattartók hozzáállása. Majd csodálkoztál, hogy beteg lett. Most meg még azt sem vagy hajlandó elárulni, hogy mit eszik. Vajon miért...

aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5

Szép kis elmélet, de képzeld van olyan, hogy fajtamentés, én eredetileg beagle-t, akartam tenyésztőtől, nekem ez volt az álomfajtám, de utána megtudtam, hogy van fajtamentés és végül ott találtam rá. Könnyű úgy itélkezni, hogy nem tudod az egész sztorit. Amúgy ha felelőtlen állattartó lennék, akkor nem érdekelne az egészsége, de képzeld érdekel.

aug. 7. 23:26
 7/12 A kérdező kommentje:

#5

Hogy megnyugodjál elmodom, hogy nem mindig ugyanazt a tápot kapja, mert egy idő után megunja és nem akarja megenni. Remélem most megnyugodtál... :)

aug. 7. 23:30
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Ha felére csökkented a táp mennyiségét, és úgy adod hozzá a főtt cukkinit, akkor máris kevesebb kalóriát kap. A leves lé is kalória!!! És, a magatoknak főzött leves lé nem jó, mert akármi is a baja kutyának, a só és egyéb fűszerek csak rontanak az állapotán. Mondhatod, hogy "mi évek óta adunk neki és sosem volt baj" - de most van, és a humán ételek lecsökkentették a várható élettartamát. Nem kell hinned nekem, kérdezd meg az állatorvost (valami qualifikáltabb fajtából való állatorvost). Az én kutyám menhelyi volt (fajtamentés), és 6 évesen került hozzám. Alá kellett írnom, hogy soha nem etetem emberi ételekkel. Egyébként a fajtamentős állatorvoshoz járok, az ő rendelőjébe. Még sosem éreztem, hogy hanyag lenne, és nagyon baráti árai vannak (ő azt mondja, hogy azért, mert nem egy kölyköt választottam, hanem esélyt adtam egy 6 évesnek)

(3-as vagyok)

aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem ismerem ezt a betegséget, de az úsztatás, víz alatti futópad, fizió nem opció?

Én még kevesebb kaját adnék neki és ha nincs különösebb oka, nem vizezném, levesezném. Iszonyú kevés ez a mozgás, nyugodtan el lehet térni az etetési útmutatótól és csökkenteni az adagot. Ha jól értem, itt nem is az a probléma, hogy éhezne a kutya, mert finnyáskodik a tápokra.

aug. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Ha a napi ajánlott mennyiség felét kapja és nem fogy annak két oka lehet:

Nem jó a táp

Beteg a kutya.


Pajzsmirigye, cukor rendben?

aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!