Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a tanácsotok ezzel...

Mi lenne a tanácsotok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Lassan már 8 éves a beaglem. Nagyobb testű, konkrétan az áltagos beagle-től vagy 5 centivel magasabb, ami miatt gondolom, hogy van benne más is nem csak a beagle, de konkrétan nem is lehet róla megmondani, hogy nem fajtatiszta.


De a lényeg: Lassan már 5 éve annak, hogy észrevettem, hogy a kutyusom kicsit dundi, nem kövér, de túlsúlyos, ezért kicsit több sétára vittem és vissza vittem az étel adagját, de még mindig tartja a súlyát, mikor elkezdtem 17kg volt és nemrég megmértem égy ugyanúgy 17kg volt. Örülök neki, hogy nem gyarapodik, de szeretném, ha kicsit alakosabb lenne és szerintem, neki is jót tenne.


Naponta 30-40percet viszem sétálni. És mielőtt kapnám, hogy ez kevés, sajnos a kutyám beteg, és emiatt az állatorvos ennél több mozgást nem ajánl neki.


Volt egy epizódja néhány hónapja, amikor konkrétan annak örültem, hogy él és lélegzik, mert nem tudott menni sem és alig evett valamit. Mint kiderült a súlyosabb fajtáját kapta a Beagle Pain Syndrome-nak. A kutyának az is fájt ha felemelte a fejét. Ezek miatt, hogy nem evett

es emiatg vérszegény is lett. Szerencsére a gyógyszerek és a különböző kúrák megtették a hatásukat és mára már tünetmentes.Az előtt volt, hogy akár 1 órára is elvittem a kutyát sétálni, viszont ez után állatorvosi javaslatra visszavettem a séták idejéből, mert nem akartam mégegyszer azt látni, hogy a kutyámnak konkrétan fáj létezni.


Viszont azt sem szeretném, hogy különböző más fajta betegségeket kapjon el a súlya miatt.


Mit tanácsolnátok?



aug. 7. 18:54
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Legjobb tudomásom szerint akkor volt alacsony a cukra, amikor nem nagyon evett a betegsége miatt. Miután kezdett gyógyulni és enni utána a vérképe is rendben volt, illetve a pajzsmirigye is rendben van, mert a betegsége alatt azt is megnézte a doktor.


Valószínű akkor a táp lesz a ludas. Tudtok olyan tápanyagcsökkentett tápot ajánlani amit ehet?

aug. 8. 22:43
 12/12 A kérdező kommentje:
Van egy kis előrehaladás. Elértem azt, hogy ne finnyáskodjon a tápra. És már több hete ugyanazt a tápot kapja és a legnagyobb étvággyal eszi. Fogyott fél kilót. Tehát már a súlyát nem tartja.
szept. 28. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!