Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lenne a tanácsotok?

Mi lenne a tanácsotok?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon jó barátom, akivel már szinte óvodás korom óta barátok vagyunk. Mindeketten elég hallgatag emberek voltunk, de ott voltunk egymásnak. Ez egészen addig volt így, amíg le nem érettségiztem. Utána egyre kevesebbet irogattunk egymásnak. Én nem igazán akartam zavarni, mert olyan egyetemen halladt tovább, ami nem a legkönnyebb. Ezért úgy voltam vele, hogy hétvegén, illetve szünetekben írok rá, hogy mi van vele. Viszont csak én írtam neki, ő egyetelen egyszer sem írt nekem. Nem kezdeményezett soha beszélgetést. Ezek után sajnos meghallt az édesanyja és nem igazán tudtam, hogy mit írjak. Nyilván részvétet nyilvánítottam, mert én az édesanyjával nagyon jóban voltam egy csupaszív nő volt, aki mindig ott segített ahol tudott, de sajnos beteg lett és ez elvitte. Én is meggyászoltam mert közel álltam hozza. Megírtam neki, hogy ha szeretne beszélni itt vagyok vele. Eltelt pár hónap és megbeszéltünk egy találkozót, mert ő is érezte, hogy beszélnünk kell. Abban maradtunk, hogy tartjuk a kapcsolatot. Abból az lett, hogy megint csak én írok rá,hogy van és mj újság vele és mindig próbált kibújni a beszélgetés alól. Pár hónap után feladtam. Nem írtam többet neki. Figyeltem, hátha ír ő nekem, de nem. Néha amikor találkozunk, mert például ugyanoda megyünk, akkor szoktunk beszélni, de itt is mindig le akarta hamar zárni a beszélgetést. Így normálisan már lassan 2 éve nem tartjuk a kapcsolatot.


De, hogy a lényegre térjek, hugom pár napja mesélte, hogy találkozott vele. Barátnőm nem értette, hogy miért nem írok már neki.


Ebben kérem a tanácstokat. Nem igazán tudom mit tegyek. Nem szeretném megbántani, de ez nekem már kellemetelen.


Introvertált vagyok és sajnos hajlamos vagyok a túlgondolásra. Járok viszont szakemberhez ennek a kezelésére.



júl. 8. 00:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Maga, az említett találkozó, az anyja halála után, hogyan sikerült? Tudtatok egy jót beszélgetni, ő mennyire tartotta fent a beszélgetést? Mennyire ment gördülékenyen, természetesen a kommunikáció?


Ezeket azért kérdezem, mert velem is nagyon hasonló helyzet áll fenn;

Régen mindketten, már csak ő hallgatagabb az átlaghoz képest. Ő sosem kezdeményez beszélgetést, és neten, ha ráírok, párszavas válaszoknál többet aligha kapok, vagy maximum tőmondatokat, mellé nem is igazán kérdez vissza. Sőt...

Így meg egy darabig inkább én sem kerestem őt, úgy éreztem, inkább teher neki ez.

Aztán egyszer anya futott össze az ő anyukájával az egyik boltban, aki mondta, hogy a lánya sajnálja, hogy nem írok neki már egy jó ideje.


Szóval, vannak emberek, akik nem szeretnek ráírni másokra, vagy beszélgetést kezdeni, mert nem komfortos nekik. Vagy inkább várják, elvárják, hogy mások keressék fel őket. Vagy eleve nem szeretnek neten írogatni. Vele, az említett barátnőmmel, viszont élőben könnyű és gördülékeny a kommunikáció, csak neten olyan darabos.


Ha esetleg megpróbálnátok szervezni egy találkozót?

júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Miután az anyja meghallt és volt atalálkozó, nagyon sok mindent megbeszéltünk. Megkérdeztem, hogyan viseli, próbáltam tanácsot adni, de érződött, hogy ez a téma fáj neki, ezért témát váltottam.


Volt már mikor kérdeztem, hogy át tudnék e menni beszélni vele, de csak annyiban maradt, hogy most nincsen otthon, mert a barátjánál van. Ekkor volt az, hogy azt mondtam, hogy feladom és nem írok neki többet. Pedig én tényleg próbáltam vele tartani a kapcsolatot. Meg amikor az utcán összefutunk, még akkor sem beszélünk sokat. A legkínosabb beszélgetésem az volt, vele amikor mindketten ugyanarra a buszra vártunk délután. 20 perc volt míg jön a busz és csak azalatt a 20 perc alatt is szinte csak én kérdeztem a hogylétéről, ő egyszer sem kérdezett tőlem valamit, csak pár szóban valaszolt az én kérdésemre.

júl. 8. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!