Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sérvvel született kutya ki...

Sérvvel született kutya ki nőheti a sérvét idővel ? Van rá esély ?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 3hónapos törpe tacskóm,10hetes korában vásároltam.

Az illető szerint születése óta van egy kis pukli (sérv) a hasán, ami már akkor meg lett mutatva állatorvosnak, azt mondta az illető, hogy ha nem lesz rá panasz nem kell vele semmit csinálni.

Mivel elméletileg akár ki is nőheti.

Ma vettem észre játék közben, hogy mintha megnőtt volna a pukli, megnyomtam óvatosan, nem fájt neki, nem is levert, eszik-iszik rendesen. Sőt hízott is ebben a 2hétben mióta nálam van.

Szóval a kérdésem főleg az lenne, hogy tapasztalt-e már valaki ilyet a kutyán?

Mire számítsak, ha elviszem orvoshoz?

Gondolom műteni kell, ez mennyire kockázatos egy ennyire kicsi jószágon?

Előre is köszönöm.


aug. 8. 08:12
A kérdező szavazást indított:
Kinövi nem lesz baja
nem nővi ki műteni kell idővel
32 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Ha az állatorvos mondta hogy kinövi akkor ez van.

Állattartás témában a legkevésbé együttérzőek az emberek(mindenki az állattal érez csak együtt) tehát itt kb bármilyen jellegű kérdést feltenni bátor dolog, és nagyon ritka hogy nettó szidáson kívül hasznos választ is kapsz.

aug. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Nekem csivavám van. Szintén köldöksérves volt.

Amikor kicsi volt azt mondta az állatorvos, hogy mindenképpen műteni kell, de várjunk vele.

Egy éves korában lett megműtve a sérv, akkor történt az ivartalanítás is.

aug. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Igen, a mi tacsinknak is volt. A doki azt mondta nem akar hozzá nyúlni, ha nem életveszélyes. Azt ajánlotta, hogy borotváljuk le a pociját, finoman nyomjuk be a puklit és ragasszuk le leukolpasztal. Tapasz csere annyira nem tetszett neki, de ha feláztattuk, úgy elviselhetőbb volt :)

Végülis bejött, megerősödött a hasfala.

aug. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek is volt sérve. 1 éves kora körül lett ivartalanítva, és vele együtt a sérve is meg lett műtve.
aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

nekem is köldöksérves a kölyökkutyám, tenyésztő azt mondta majd összeforrhat, állatorvos pedig, hogy majd ha ivartalanítják, ezt is megcsinálják, de nem kell tőle tartani.

Szóval ugyanezt tudom mondani, hogyha meg is marad, nem veszélyes.

aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"mintha megnőtt volna a pukli"

Szóval panasz van rá :) Nem sürgős, de a következő állatorvosi látogatáskor nézess rá.


Általában be lehet vele várni az ivartalanítást, de kivételek lehetnek.

aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!