Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik vannak egy szerződésben?...

Mik vannak egy szerződésben? Gyakorlatilag nem is az enyém a kutya? Visszavetheti?

Figyelt kérdés
Nem akarok kutyát venni csak érdekel mi van az ilyen szerződésekben hobby célra vett kutyák esetén . Eddig olyanokat láttam, hogy ivartalanítási kötelezettség, látogatási és kapcsolattartási kötelezettség stb.. Az ivartalanítás teljesen érthető, de nekem a látogatás az kicsit zavaros: mi van, ha a tenyésztő az ország másik sarkában él vagy akár másik országban? Akkor kötelező a kutya gazdájának mondjuk évente 1-2 alkalommal meglátogatni a tenyésztőt? Vagy tegyük fel, hogy nem tartom be a szerződés egyik pontját, akkor beperel és elveszi a kutyát? Ha ez így van, akkor gyakorlatilag nem is az enyém a kutya, csak nálam van +kifizettem rá egy vagyont.

aug. 6. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Mindenhol más van, ha nem akarod vállalni az azzal járó kötelezettségeket, nem írod alá és máshonnan veszel kutyát.


Eléggé túlgondolod, nem csinálnak ilyet. Abszolút tied a kutya. Sose hallottam róla hogy látogatnák. Évente 2 fotót elküldeni messengeren meg nem nagy dolog. Az első pár hónapban szokták legjobban utánkövetni a kölykök sorsát, mert ilyenkor még vannak akik csak néhány hónap után realizálják, hogy mikkel jár a kutyatartás és ők nagyobb eséllyel adják vissza a tenyésztőnek.


Elég vad feltételezéseid vannak főleg úgy, hogy még egy ilyen szerződést se láttál.

aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak találgattam. Ha semmi következménye a szerződésben foglaltak megszegésének, akkor minek egyeltalán? Azon kívül, hogy ez igazolja, hogy megvettem a kutyát?
aug. 6. 22:50
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
A kapcsolattartás annyit jelent hogy néha rádír hogy minden oké e és te meg válaszolsz hogy igen/nem. A 10-15 év alatt összesen nagyjából 5 percet kell ezzel foglalatoskodni. Olyat nyilván nem kérnek hogy vidd el hozzájuk a kutyát, minek tennék ki az utazás stresszének? Egyébként minddel lehet tárgyalni a szerződés pontjairól. Ha valami nem tetszik, átbeszélik a felek és pár perc alatt módosítják egy word doksiban aztán kinyomtatják. Vagy ha nem juttok dűlőre, akkor majd veszel máshonnan kutyát. Nem szoktak szigorú pontok lenni, ivartalanítani azért szeretnék hogy a későbbiekben ne lehessen halálig szaporítani a kutyát. Látogatási kötelezettség szerintem kb senkinél nincs. Ha ez úgy működne, mint te leírtad, senkinek se lenne tenyésztőtől kutyája. Perelni akkor szoktak ha a kutya láthatóan rossz körülmények között van tartva, csontsovány vagy bántalmazzák. De egy olyan embernek nem is való állat.
aug. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pedig én is olvastam hasonlókat, személyesen mondjuk pont nem tapasztaltam, de ismerek kb. 2 tenyésztöt. Ök nem ilyenek.
aug. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Ez inkább arra biztosíték neki, hogy te nem dobod ki vagy teszed menhelyre a kutyát.


Egy felelős tenyészet ilyenkor inkább visszaveszi.

aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

"ma 00:13"

te minden tenyésztős kérdésnél hergelsz? Nagyon buta vagy és unalmas. Igen, tudjuk hogy te vagy, két pipás.

aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
6 hónaposan vettem egy tacskót hobbi célra (kifelé forduló mancsa volt , az ország egyik legismertebb tenyészetéből (kan kutya) , egy szóval nem mondták hogy ivartalanitsam. Látogatást se mondtak.
aug. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!