Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatná a kutyát az orvos...

Elaltatná a kutyát az orvos ha arra kérném?

Figyelt kérdés

Szüleim kutyája rettentő rossz állapotban van, de nem tesznek vele semmit. Egy másik kutya megtámadta és mikor már én tudomást szereztem róla a kutya már nem nagyon akart mozogni, a sebét pedig (elnézést a felkavaró részletekért) de legyek és lárvák lepték be.

Holnap viszem orvoshoz de nagyon el vagyok keseredve és attól félek már nem tudják megmenteni. Ilyen esetben hogy ne szenvedjen már többet ez a kutya kérhetem az orvost hogy altassa el? Rettentően sajnálom egész nap ez miatt sírok..



jún. 9. 21:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
18%
Mert az normális, hogy a kérdező egy napig nézegeti, hogy a kutya szenved. Nekem is a pofám leszakad, hogy egyesek milyen borzasztóan nulla felelősség tudattal vannak itt! Gondolom magadból indultál ki, #20. Te se fektetnél egy fűszálat se keresztbe más kutyájáért, még a család kutyájáért se. Mert nehogy már neked fizetni kelljen a szűk családod beteg állatának kezelését! Elhaldokol az magában is, igaz?
jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
54%

#21 Hát sokkal normálisabb egy napig nézni azzal a szándékkal, hogy másnap elviszi, miközben nem az ő felelőssége, mint az, hogy fene tudja mennyi ideig nézni a kutya szenvedését úgy, hogy eszébe nincs elvinnie az orvoshoz, miközben a szülők dolga lenne, ők vállalták.

Az, hogy kifizetnémm-e a kutya kezelését az nem csak azon múlik, hogy vagyok-e olyan jófej, hanem azon is, hogy van-e erre pénzem.

Az a felelős hozzáállás, hogy ha a rádszoruló élőlény ellátását nem tudod finanszírozni, akkor nem vállalod be, hogy jajj, majd ha nagy gáz van, majd hagyod, hogy meghaljon, vagy megvárod, hogy más kifizeti helyetted. Nekem speciel azért nincs állatom, mert nem tudnék a kifizetni egy hirtelen állatorvosi költséget, úgy, hogy az ne érintsen nagyon. Ha más várná, hogy az ő állata orvosi költségét kifizessem, akkor se lenne több pénzem.

Vagy most ahány családtagomnak állata van, annyi pénzt kellene félretennem, hogy mi van, ha ő nem tudja/nem hajlandó kifizetni az orvost és akkor álljak rendelkezésre? Nyilván nem.

jún. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, mi lett a kutyussal?
jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
Én egyből megyek egy kóbor kutyával is orvoshoz. Mert nekem ez hozzá tartozik az emberséghez. Neked ilyen morális értékeid nincsenek. Nem gond, csak kár, hogy ennyi ilyen ember él ezen a világon.
jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
53%

Jó, 24, ki nem szarja le?


Kérdező, mi lett a kutyával???

jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
63%

#24 De azt fogd már fel, hogy ez nem csak morális kérdés, hanem anyagi is. Örülök, hogy neked van annyi pénzed, hogy bármikor gond ki tudod fizetni a random állatok random állatorvosi költségeit. Nem ez az általános.

Én pl nappali egyetem mellett annyit keresek, hogy magamat tudom eltartani, meg van annyi félretett pénzem, hogy egy szoba bérlésének a kaucióját talán ki tudnám fizetni, ha hirtelen költözni kell. Ezen felül nincs túl sok félretett pénzem.

Ha random orvosi ellátást kéne fizetnem egy állatnak, ami nem is az enyém, nyilván elvinném, de ha nincs ilyen tényleg rohadt nagy gáz, akkor valszeg én is megvárnám a hétfőt, ha vasárnap láttam még a bajt.

jún. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Ma délelőtt elmentem az orvoshoz kértem tőle nyugtatót amit a kajával együtt kellett megetetnem a kutyával, aztán mikor elkábult elvittem. Kifertőtlenítette a sebet és be is varrta, holnap délelőtt megyek vissza érte. Nemrég voltam megnézni hogy minden rendben van e az orvos szerint nem lesz vele gond.
jún. 10. 17:56
 28/34 anonim ***** válasza:
39%
De jó, kérdező! Örülök hogy minden rendben!!
jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Remélem nem jutok a pokolra mert nem vittem be tegnap este csórit
jún. 10. 18:32
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
29, nyugi, semmi baj!!!
jún. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!