Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatná a kutyát az orvos...

Elaltatná a kutyát az orvos ha arra kérném?

Figyelt kérdés

Szüleim kutyája rettentő rossz állapotban van, de nem tesznek vele semmit. Egy másik kutya megtámadta és mikor már én tudomást szereztem róla a kutya már nem nagyon akart mozogni, a sebét pedig (elnézést a felkavaró részletekért) de legyek és lárvák lepték be.

Holnap viszem orvoshoz de nagyon el vagyok keseredve és attól félek már nem tudják megmenteni. Ilyen esetben hogy ne szenvedjen már többet ez a kutya kérhetem az orvost hogy altassa el? Rettentően sajnálom egész nap ez miatt sírok..



jún. 9. 21:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
46%

"ezért benne kialakult az, hogy az állat nem ember"


Tényleg? Micsoda földöntúli, megátalkodott gonoszság azt gondolni, hogy az állat nem ember...

jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
18%
De miért nem vitted orvoshoz? Van ügyelet! Miért nem tetted meg? Inkább nézted, hogy szenved? Más magyarázat nincs, csak az, hogy vagy sajnálod a pénzt, vagy jól esett látni a szenvedését.
jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
40%

#2 Falun azért nem ritka az, hogy az alapvetően más emberekkel kedves emberek totál agyhalottak az állattartáshoz. A szüleim is ilyenek. Szereti az állatot, jó, hogy van, de nem akar rá költeni. Pl kötelező oltáson kívüli alkalmat leszámítva egy kutyánk látott csak orvost(annak is ilyen baja volt, mint amit a kérdező ír), sőt, a kistestű keverékeknél a kötelező veszettség elleni oltást is mindig bliccelték, mert drága, minek az, úgyse harap meg senkit. Egyszerűen az van, hogy egyszerűbb és olcsóbb új állatot beszerezni, mint orvoshoz vinni, ezért nem viszik orvoshoz. Csomó macskámmal volt az gyerekkoromban, hogy végig kellett néznem tétlenül, hogy betegségben meghalnak, mert "ez csak egy macska, ahhoz nem hívunk orvost". Konkrétan baj esetén csak a nagytestű kutyáinkhoz hívtak orvost. Én meg nulla pénzzel, faluról, gyerekként nem tudtam mit tenni.

Egyszerűen az van, hogy falun vannak emberek, akik nem kínozzák az állatot tudatosan, mondjuk veréssel, hanem "csak" nem megfelelően etetik -jó kis konyhai maradék, esetenként romlott-, kutya viszonylag hosszú láncon van tartva, nem figyelnek arra, hogy a macska ne menjen kerítésen kívülre, ivartalanítás szóba se jöhet, stb. Meg öregek közt van az a réteg, akinek ha megfial a macskája, és megtalálja a kölyköket még azelőtt, hogy azoknak kinyílt volt a a szemük, inkább agyonüti a kicsiket, mondván, hogy akkor még nem fáj nekik.

jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó, ez nem szeretet. És minden esetben állatkínzás valamennyi általad írt példa. Nem kell mentegetni az ilyen ostoba, gerinctelen embereket, akkor sem, ha te is ilyen családból való vagy, csak azért mert "falu". A 21. században élünk, könyörgöm!
jún. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
37%
A kutya szenved, de nektek komolyan a kérdező kis lelkét kell ápolgatni, aki ugyan könnyedén elvihette volna orvoshoz, ha akarja, de inkább csak nézte 1-2 napig a kínlódását?
jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
55%

#14 Én nem mentegetem ezt a hozzáállást. Azt írtam, hogy falun sok az állattartáshoz agyhalott, és ebbe belevettem a saját szüleimet is. Szerinted az mentegetés, ha azt mondom valakire, hogy agyhalott? :D

Ezek az emberek többnyire szeretik az állatokat, csak fingjuk nincs a felelős állattartásról és nem is hajlandóak megtanulni. Szocializálódtak valamiben, hogy az működik, minden más afölött szerintük csak felesleges fancy-zés. De ezek az emberek nem gerinctelenek, hanem csak szimplán idióták. A gerinctelen az az, aki úgy árt, hogy ezzel tisztában van. Ezek nincsenek tisztában, fel se akarják fogni a valóságot, felelőtlenek a saját ostobaságukból adódóan.

jún. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
39%
Ti nem tudtok olvasni? Leírta a kérdező hogy későn látta meg a kutyát, hogy milyen állapotba került.
jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
23%
Te nem tudsz olvasni, drága utolsó. De könnyebb mást butának beállítani, mint beismerni, hogy te vagy az ostoba. Azt írta a kérdező, hogy egész nap ezen sírt ahelyett, hogy azonnal vitte volna orvoshoz. Nyilván ügyeleti díjra nem akart költeni hétvégén.
jún. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%
18 és miért nem segítettél be neki anyagilag???
jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
39%

#18 Alapból nem a kérdezőnek kéne orvoshoz vinnie a kutyát, hanem a szüleinek, mert a szülei kutyájáról van szó. Nem a kérdező vállalta az anyagi részét, senkitől nem várható el, hogy anyagilag legyen felkészülve arra, hogy majd váratlanul kifizeti más állatának az ellátását. Szerintem nem a kérdezőt kellene baxtatni, mert egy nappal később viszi a kutyát, ami nem is az ő dolga lenne. Ha a szüleire hagyja, akkor nem még egy napot szenved az állat, hanem többet, amíg a lárvák meg nem eszik.

A pofám leszakad, hogy azt az embert cseszegetitek, aki legalább tesz valamit.


Kérdező:

Egyébként nem feltétlen indokolt az altatás. Elviszed orvoshoz, az orvos beadja a megfelelő injekciókat, elmondja, hogy mivel kezeld, meg még párszor vissza kell menned vele a dokihoz, de lehet, hogy még gyógyítható.

jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!