Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatná a kutyát az orvos...

Elaltatná a kutyát az orvos ha arra kérném?

Figyelt kérdés

Szüleim kutyája rettentő rossz állapotban van, de nem tesznek vele semmit. Egy másik kutya megtámadta és mikor már én tudomást szereztem róla a kutya már nem nagyon akart mozogni, a sebét pedig (elnézést a felkavaró részletekért) de legyek és lárvák lepték be.

Holnap viszem orvoshoz de nagyon el vagyok keseredve és attól félek már nem tudják megmenteni. Ilyen esetben hogy ne szenvedjen már többet ez a kutya kérhetem az orvost hogy altassa el? Rettentően sajnálom egész nap ez miatt sírok..



jún. 9. 21:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem tudod vállalni a gyógykezelését, akkor szinte biztos. Jobb esetben kiközvetíti valami alapítványnak, de erre kicsi az esély.
jún. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
14%
Gyanús, hogy ez a kérdés hergelő provokáció (a cáfolattal ne fáradj, fölösleges). Nem lehetnek a szüleid állatok, téged, a gyereküket is felneveltek, akkor egy állattal se fognak így bánni! Ez letöltendő börtönnel járó bűncselekmény. Ha igaz: a kutyát meg lehet menteni, csak te nem akarod.
jún. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Engem is meglep hogy a szüleim így állnak ehhez a dologhoz. Mindent meg fogok tenni hogy megmentsem a kutya életét, csak végső esetben lenne az altatás a megoldás. Magamhoz venni nem tudom a kutyàt
jún. 9. 22:09
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

#2 Hidd el van olyan ember, aki ekkora különbséget tesz az ember meg az állat között. Vegyük példának a szüleimet. Az emberekkel barátságosak, bárkinek segítenek, erre neveltek engem is, mert az ember mindennél értékesebb. Az állat meg az ember alatt van, drága az állatorvos, majd szereznek másikat, képesek inkább végignézni ahogy az állat kínhalált hal, minthogy elvigyék állatorvoshoz, egy forintot is költsenek a gyógyítására (szerencsére már jó ideje nincs állatuk).

És egyébként engem úgy neveltek fel, hogy a legkisebb panasszal már vittek az orvoshoz, sosem bántottak, mindenben támogattak, de az állatokat annyira alsóbbrendűnek gondolják az embernél, hogy egyszerűen nem érdekli őket, nem érnek annyit hogy költsenek rájuk, foglalkozzanak velük, mert "az állat fogyóeszköz", "olcsóbban szereznek másikat, mint amennyibe a gyógyítás kerül". Persze aki nem ismeri őket annak meg fel sem tűnik, mert az utcán mosolyogva mennek oda megsimogatni a kutyákat, de eddig tart az állatszeretetük...

jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Pedig van ilyen, 2. Az egyik rokonom (már nem él) tipikusan a falusi ember volt, nála gyerekkora óta mindig volt valamilyen állat a háznál, ami ha megszökött, megszökött, ha elpusztult, elpusztult, ételmaradékot kapott, stb, ezért benne kialakult az, hogy az állat nem ember. Szerette az állatokat, de abban ő sem hitt, hogy rohanjanak az állatorvoshoz, ha az állat nagyon rosszul volt. Nagyon sok ember van így, aki így nőtt fel, sokan még engem is kiröhögnek, hogy mennyire pátyolgatom a saját kutyáimat.
jún. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%

2: van ilyen, egy gimis barátnőm macskájával is hasonló volt. Hetek óta véreset pisilt, lefogyott. Mire orvoshoz került, addigra felállni is képtelen volt. Nyilván addigra már késő volt...


Kérdező: elég rosszul hangzik, de kezelhető. Sok szörnyű állapotban lévő kutyát mentettek már meg hasonló sérülésekkel. Egyébként igen eltatja, ha azt kéred, de szerintem várd meg míg elviszed az állatorvoshoz. Nem írnám le egyből a kutyát

jún. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
65%
És ma mégis miért nem vitted el orvoshoz? Nyilván egyértelmű a válasz: te aztán nem költesz ügyeleti díjra, igaz? Egy család...
jún. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, kedves 7. Könnyű más faszával verni a csalánt. Kifertőtlenítettem a sebét és be is kötöttem, úgy gondoltam így biztos kibírja még a mai napot amíg hétfő reggel orvoshoz nem tudom vinni. De minek is magyarázkodok? Engem meg ne hasonlítson senki a családomhoz, semmilyen pénzt nem sajnálok a többiek még a gyógyszertári alap dolgokra sem hajlandóak költeni
jún. 10. 02:14
 9/34 anonim ***** válasza:
69%

Nyugi kérdező, a kettes és a hetes csak egy olyan valaki akinek csak ez maradt, ebben élvezkedik, hogy vadidegen emberekbe belekössön egy anonim oldalon.

Utálja a saját életét, gyűlöli a családját, barátai nincsene, tele van frusztrációval, ha inyitná a száját negatív övetkezményei lennének, ezért az életben eljátsza a is zárkózott áldozatot itt meg undorítóan viselkedik.

Hagyjuk meg neki ezt a örömöt, kipocskondiázza magát, jobban lesz utána és így evésbé fog neki fájni higy utál mindent és mindenkit, beleértve saját magát is.

jún. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
35%

#9:

Jól van, köszönjük, Okoska Törp, mehetsz tovább olvasgatni a lexikont. 😂🤣

jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!