Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről elhozott kutya...

Menhelyről elhozott kutya miért ilyen?

Figyelt kérdés

Szervusztok!

12 éves kutyánk februárban hagyott itt minket és most pár nappal ezelőtt hozták nekünk házhoz falura azt a kutyát, amelyet ott a menhelyen kinéztünk. 1 éves kan kutya. Amikor először találkoztunk vele, akkor nagyon aktív és barátságos volt, ezért is választottuk őt. 2 héttel később tudták csak hozni, vasárnap óta van velünk. Nem itt falun élek, ezért csak most láttam újra a kutyit vasárnap óta. Ugatni nem hallottam még, de tud. Első nap minden okés volt, de ma amikor idejöttem, akkor tapasztaltam meg, hogy mennyire furcsa az állat. Nagyszüleim élnek itt és ők gondoskodnak róla, azt mondták hogy éjszaka/hajnalban ugat rettenetesen a kutya. Fél mindenkitől, eddig feljött a tornácra, bement a házba, most meg állandóan az udvaron van. Azt csinálta, hogy ha kakilni akart, akkor bement az udvarról a házba és ott a konyhába fosott. Konkrétan. Nem is egyszer. Fura, hogy a fű és a környezet helyett a házat választotta erre a célra. Nem értem mi baja lehet. Miért és mitől fél! Hiányozna neki a többi kutya? Nem érzi jól magát? Mi lehet vajon a probléma? Leülök a fűbe és nem nézek rá, akkor odajön szaglászik és talán meg is tudom simogatni. Meg követ is, de felé tartok akkor inkább menekül és a farkát mindig behúzva tartja. Én mindig mondtam, hogy kölyökkutya kell ide, ki tudja miken ment keresztül ez a kutya. Valami jó tanács ?



2022. máj. 18. 11:07
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
93%

Az elozo kutya se volt nevelve, csak oriasi szerencsetek volt vele, hogy o olyan volt, amilyen,

De foglalkozas hianyaban altalaban a kutyak nem ulnek nyugodtan a seggukon es nem lesznek egyuttmukodoek, mert nyilvan nem tudjak, hogy kell.


Amugy meg en onkenteskedem menhelyen es az igaz, hogy a kutyusok kennelben vannak, de nalunk napi egyszer (akiket ossze lehet engedni a tobbi kutyaval) ki vannak engedve egy nagy teruletre rohangalni, kb 3-4 oran at. Ezen kivul meg jarunk setalni veluk, altalaban egy kutya heti haromszor jut el setalni. Vannak persze nehezebb esetek, akik elegge bantalmazottak voltak es rehabilitalni kell oket, de veluk meg trener foglalkozik, hogy orokbeadhatoak legyenek ok is.


Szoval szerencsere azert nincs annyira rossz eletuk a menhelyen sem :)

2022. máj. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
14%

Kutyaegyetemre is jarassa majd a kérdező a (kötelező) kutyaiskola után ha végzett?

Mik a felvételi követelmények?

2022. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
85%
Kedves kérdező, mindenki hülye, csak te vagy helikopter, igaz? :D
2022. máj. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
92%

A kutya bezárva élte az életét a menhelyen, oda kakált is ahol emberszagot érzett.


Az idegen környezetben az ösztöneiből fakadóan nem tudja leplezni magát és a szagát a vadállatoktól amelyek leggyakrabban hajnalban és napnyugtakor mozognak ezért az ugatás.


Az udvar területét még nem érzi biztonságosnak, ezért megy be a házba kakálni ahol emberszagot érez és azt biztonságosnak érzi.



Türelem egyenlőre, a kakáját vidd ki a kertbe ott érezze a szagot. Enni is kint kapjon.


Pár hét és változni fog, addig is intézni kellene az oltását és a chippjét, mert a menhelyeken sokszor azt mondanak amit akarnak aztán jön a parvo és volt kutya, nincs kutya.


Utcai kerítéstől távol kellene tartani egy belső határoló kerítéssel, nehogy lemérgezzék.

2022. máj. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
9%

"A menhely igy kiadta a kutyat? Ez nekem nagyon furcsa es szomoru :("



Ha jártál volna már valaha menhelyen tudnád, hogy bárkinek kiadnak, mert még újra befogni a kóborló kutyát is jobb mint elaltatni ha már régóta bent van. Rendelet van rá meddig lehet a menhelyen, tudomásom szerint ha 14 napig nem jelentkeznek érte akkor már altatható. Ezt állatvédők, és menhelyesek szokták így úgy kijátszani, hogy magukhoz veszik pár napra, vagy menhelyről menhelyre "utaztatják" a kutyát amit már az önkormányzat elaltatna.

2022. máj. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
87%
#26, ha jártál volna menhelyen, akkor tudnád, hogy mind magán kézben vannak, és egy altatás sem történik. Nem vonatkozik rájuk semmi ilyen fajta rendelet. Amiről te beszélsz az a gyepmesteri telep, de tudtommal ott sem altatnak ha van elég hely.
2022. máj. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
13%

Hiába van magánkézbe, ha az önkormányzat ellenőrzi!


Ha van egy ellenőrzés és kiderül a létszámfölötti állomány, akkor ott felszólítás történik és elrendelik az altatást hivatalból!


Rosszabb esetben szabálytalanságok miatt felszámolják a magánkézben levő menhelyet plusz pénzbírság!


Jópár ilyet láthatsz a sajtóban.

2022. máj. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
83%
#29, Csak nem vagy hajlandó, vagy nem is vagy képes megérteni a gyepi és a menhely közti különbséget? Menhelyen. Nincs. Altatás.
2022. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
13%
Mindenhol van altatás, és ELLENŐRZÉS is, és nem a magánmenhely sem tehet meg bármit! Addig mehet el ameddig az megfelel a szabályozásnak. Trükközni nyilván mindenhol lehet.
2022. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
96%

Egy kutya a menhelyen stresszben él. A rengeteg kutya, a zajok, a jövés menés, ez stresszt okoz. Ezért van az pl, hogy örökbefogadás után pár héttel rácsodálkoznak a gazdik hogy a menhelyen teljesen csendben lévő buksinak van hangja, esetleg igaz hogy a menhelyen 5 kutyával élt együtt egy kennelben, mostmár viszont morog a kutyákra.


Örökbefogadni mindig egy nagyon nagy felelősség. Mert ez nem úgy működik, hogy hazaviszed buksit, kirakod a kertbe és elmondod neki, hogy ez az új helyed, légyszi őrizd a házat, kösz.


Az új hely egy óriási stresszfaktor, ráadásul fogalmatok sincs róla mi történt vele eddigi életében.


Az ilyen kutyával kapcsolatépítéssel kezdünk. Nálatok ez kimaradt, és ki is fog maradni. Szóval nem értem pontosan mit vársz a kutyától, mert ebben a szituban nem ő a hülye.


Másrészt nagyon kíváncsi lennék annak a menhelynek a nevére, amelyik így kiad egy kutyát.

2022. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!