Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről elhozott kutya...

Menhelyről elhozott kutya miért ilyen?

Figyelt kérdés

Szervusztok!

12 éves kutyánk februárban hagyott itt minket és most pár nappal ezelőtt hozták nekünk házhoz falura azt a kutyát, amelyet ott a menhelyen kinéztünk. 1 éves kan kutya. Amikor először találkoztunk vele, akkor nagyon aktív és barátságos volt, ezért is választottuk őt. 2 héttel később tudták csak hozni, vasárnap óta van velünk. Nem itt falun élek, ezért csak most láttam újra a kutyit vasárnap óta. Ugatni nem hallottam még, de tud. Első nap minden okés volt, de ma amikor idejöttem, akkor tapasztaltam meg, hogy mennyire furcsa az állat. Nagyszüleim élnek itt és ők gondoskodnak róla, azt mondták hogy éjszaka/hajnalban ugat rettenetesen a kutya. Fél mindenkitől, eddig feljött a tornácra, bement a házba, most meg állandóan az udvaron van. Azt csinálta, hogy ha kakilni akart, akkor bement az udvarról a házba és ott a konyhába fosott. Konkrétan. Nem is egyszer. Fura, hogy a fű és a környezet helyett a házat választotta erre a célra. Nem értem mi baja lehet. Miért és mitől fél! Hiányozna neki a többi kutya? Nem érzi jól magát? Mi lehet vajon a probléma? Leülök a fűbe és nem nézek rá, akkor odajön szaglászik és talán meg is tudom simogatni. Meg követ is, de felé tartok akkor inkább menekül és a farkát mindig behúzva tartja. Én mindig mondtam, hogy kölyökkutya kell ide, ki tudja miken ment keresztül ez a kutya. Valami jó tanács ?



2022. máj. 18. 11:07
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
14%

De, legyen egy idei, tavaszi születésű kölyökkutya!


Kölyök. Aki abba szokik bele ami a nagymamáéknál van és feltétlen szeretettel és bizalommal lesz irántuk, ami kölcsönös lesz.

2022. máj. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Nem nagy kutya, kisebb mint az előző. Nagymamám mindig otthon van, de kerekesszékkel vagy járóbottal közlekedik, ami megijeszti a kutyát. 12 éves kutyánk érdekes módon teljes mértékben meg volt nevelve, szomszédtól vették akkoriban és nagyon jó kutya volt. Nagyon szerettük! Ez a kutya pedig nem veszélyes, látom rajta és amúgy sem nagytestű. Vékonyabb és hosszúkásabb a feje. Nem tudom milyen fajta lehet. De szerintem egy kölyökkutyát azért lett volna érdemesebb választani, hogy ebbe a környezetbe nőjön fel, velünk. 12 éves kutyánk pici korában került hozzánk és lám, legeslegjobb döntésnek bizonyult. Róla pedig egyebet nem tudunk, ki tudja mit csinált 1 éven át. Aranyos és emberre ártalmatlan.
2022. máj. 18. 11:41
 13/41 A kérdező kommentje:
Úristen, a sok paraszt! Ha a 12 éves kutyánk meg volt nevelve és szeretett minket, mi is őt, akkor szerinted miért ne legyen egy új házőrző kutyánk? Mi az, hogy el volt hanyagolva? Miről beszélnek ezek??
2022. máj. 18. 11:43
 14/41 anonim ***** válasza:
91%

Ja tehat seta, kutyaiskola

es ugy egyebkent a foglalkozas teljes mertekben kilove. Ertem. (Az hogy kajat kap es megsimogatod neha nem foglalkozas)


A menhely igy kiadta a kutyat? Ez nekem nagyon furcsa es szomoru :(

2022. máj. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Szobatisztasagra kell szoktatni. Azaz,megdicserni,ha a kertben pisil kakil.


De itt lathatoan sokk erte a kutyat a megerkezese ota. Egyertelmu,h megvedtek nagyanyadek.amiert bennt kakilt. Nem szabad stresszelni a kutyat ilyenkor. Turelemmel kell lenni. Mi turelemmel voltunk a sinteres kutyankkal es egy het alatt szobatiszta lett:2 evesen erkezett.


Ha nem viszik setalni es nem mozgatjak tanitjak minden nap,az elhanyagolasnak szamit!!!

2022. máj. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
97%
Úristen ti idióták vagytok. A mamád kerekesz székes és kutyát visztek oda. Szegény kutya. Nem, hogy kölyök kutya de semmilyen nem való már nekik. Az hogy te ellátogatol néha az lószârt sem ér a kutya nevelésében inkább vigyétek vissza szegényt.
2022. máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Szóval akkor szó szerint semmit nem tudtok neki nyújtani kaján meg naponta 2x simogatáson kívül. Inkább vigyétek vissza, csoda hogy kiadták. Én nem ismerek olyan menhelyet ahol ez megtörténhetne. És igen, elhanyagolás, akkor is ha a kutya fizikailag nem lesz beteg. (Mozgás nélkül pedig fizikailag is az lesz, csak mondom, és az általatok okozott mentális problémái is ki fognak hatni az egészségére)
2022. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
95%

Egész biztos vagyok benne, hogy a kutyát megverték, azért fél.

Nektek nem való kutya, a nagyanyádnak sem, aki kerekesszékes, plusz lófac fogalmad sincs arról, hogyan kéne nevelni, lefárasztani, tanítani, foglalkozni vele.

Vigyétek vissza, vegyetek helyette kertitörpét, az a ti szintetek.

2022. máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
94%

Volt már kutyájuk...

Ja, azt is ugyanilyen ótvar módon tartották. Nagyon nem azt jelenti, hogy tudnak is bármit a normális kutyatartásról.

Hülye falusi idióták leragadva a 18.században.

2022. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
93%

Szaporítás, házőrző kutya = ugasson ha jön a betörő, oszt amúgy meg jó lesz neki a 'zócsó táp meg minek a séta, há' ott a nagy kert.

Jaja, ismerjük.

De ha annyira kva okos vagy, ezekre válaszolj: hogyan neveled a kutyát, mivel eteted, ki viszi sétálni rendszeresen, hogyan fárasztod le, játszol vele, viszed kutyasuliba, ha van két dolgozó ember aki sosincs otthon, meg a rokkant nagyi?

2022. máj. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!