Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről elhozott kutya...

Menhelyről elhozott kutya miért ilyen?

Figyelt kérdés

Szervusztok!

12 éves kutyánk februárban hagyott itt minket és most pár nappal ezelőtt hozták nekünk házhoz falura azt a kutyát, amelyet ott a menhelyen kinéztünk. 1 éves kan kutya. Amikor először találkoztunk vele, akkor nagyon aktív és barátságos volt, ezért is választottuk őt. 2 héttel később tudták csak hozni, vasárnap óta van velünk. Nem itt falun élek, ezért csak most láttam újra a kutyit vasárnap óta. Ugatni nem hallottam még, de tud. Első nap minden okés volt, de ma amikor idejöttem, akkor tapasztaltam meg, hogy mennyire furcsa az állat. Nagyszüleim élnek itt és ők gondoskodnak róla, azt mondták hogy éjszaka/hajnalban ugat rettenetesen a kutya. Fél mindenkitől, eddig feljött a tornácra, bement a házba, most meg állandóan az udvaron van. Azt csinálta, hogy ha kakilni akart, akkor bement az udvarról a házba és ott a konyhába fosott. Konkrétan. Nem is egyszer. Fura, hogy a fű és a környezet helyett a házat választotta erre a célra. Nem értem mi baja lehet. Miért és mitől fél! Hiányozna neki a többi kutya? Nem érzi jól magát? Mi lehet vajon a probléma? Leülök a fűbe és nem nézek rá, akkor odajön szaglászik és talán meg is tudom simogatni. Meg követ is, de felé tartok akkor inkább menekül és a farkát mindig behúzva tartja. Én mindig mondtam, hogy kölyökkutya kell ide, ki tudja miken ment keresztül ez a kutya. Valami jó tanács ?



2022. máj. 18. 11:07
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%

Tehát, ha jól értem, egy találkozás után a nagyszüleidre hagytál egy kutyát, akit te nem is nagyon látsz, nem élsz egy helyen vele? Első nap, amikor odavitted, még rendben volt a kutya, és utána nem láttad pár napig, majd legközelebb már rettegett?

Nekem itt az merül fel, hogy a nagyszüleid nem ijeszthették meg valahogyan? Mit csináltak akkor, amikor éjjel ugatott? Meg amikor a konyhába csinált? Megbüntették? És ha igen, hogyan? Szerintem itt lesz a kutya elásva (képletesen).

A menhelyen az előéletéről megtudtál-e valamit?

2022. máj. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
19%

Az a jótanács hogy mielőbb vigyétek vissza, mielőtt az esti híradóban látjuk viszont, hogy megtámadta a nagyszüleidet!


Pl. Nagymamám ha lehajol palántázni, ne adj'Isten elbotlik, elesik.


Tudom hogy sokan ki fognak akadni ezen de az emberélet többet ér!

2022. máj. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
95%

Mi az, hogy mitol fel? Valoszinuleg mindentol :D Miert is kell csodalkozni? Uj kornyezet, uj emberek, teljesen mas elet es szokasok. Mennyit foglalkoztok vele naponta? Ugye jutalmazzatok, amikor mondjuk odajon hozzatok? Ne te menj oda hozza, hanem kajaval a kezedben ulj le es hivd oda magadhoz. Lehet, hogy nem rogton, hanem csak 1 ora mulva, de oda fog jonni. Nem tudom mekkora a kutya, de sok kutya fel attol, ha valaki ugy akarja megsimogatni,hogy felulrol “rahajol”, ehelyett guggoljatok le vagy uljetek le es ugy. Es persze kaja-kaja-kaja, mert pozitiv dologhoz kell kotni mindent. De azert a tuletetesre is figyelni kell.


Egyebkent ha bemehet a hazba, akkor termeszetesen szobatisztasagra kell szoktatni, mert nem feltetlenul jon ra magatol, hogy kint jobb. Mert sok kutyanak egyebkent rohadtul nem jobb kint, hiszen vizes a fu, szur, sar van, stb stb. Ha kint elvegzi a dolgat, akkor jutalmazni kell.

Ha mar egy picit hozzatok szokott, akkor jarjatok kutyasuliba, valoszinuleg kelleni fog.

Es kezdjetek el setalni vele, de ezt is persze csak fokozatosan, de nyilvan le kell mozgatni naponta ahhoz, hogy ejjel nyugton legyen.

2022. máj. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
11%
NagymamáD ha lehajol palántázni, ne adj'Isten elbotlik, elesik.
2022. máj. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
8%
Egyértelműen a kutya sérült, kiszámíthatatlan, nem normális.
2022. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
97%
Azért, mert össze van zavarodva, kiszakították mindabból amit eddig ismert. Teljesen idegen hely, teljesen idegen emberek, és gondolom fajtársa sincsen. Nincs vele semmi baj, csak egy kis empátia kéne belétek. Akkor lesz kiegyensúlyozott, magabiztos kutya, ha van egy teljesen nyugodt, de határozott, egyértelmű szabályokat lefektető gazdája, aki rendszeresen biztosít neki különböző ingereket, mozgást (udvarban nem tud eleget), és természetesen fajtársak közelségét. Ezt nem lehet máshogy, főleg nem egy ilyen típusú kutyánál.
2022. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
8%
Elképzeltem ahogy a nagymama csinos kis otthonkában rendszeresen elsétál a közeli nagyvárosba - úgy jó 25 kilométerre - pórázon a menhelyi kutyával és ott tanulgatnak néhány órát.......
2022. máj. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
13%
...... az ottani kutyaiskolában.
2022. máj. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
89%
Ha valaki nem akar időt szánni a kutyájára, akkor felesleges tartania. Amúgy lehet új lesz, de tudtad hogy nem csak nagyvárosokban van kutyaiskola? És azt, hogy az hogy öreg valaki, nem mentség a kutya elhanyagolására? :D
2022. máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
89%

De akkor meg minek kell kutya, ha az alapokat se tudjak nyujtani neki?

A kutyaiskola nem kotelezo, de erosen ajanlott; ha nem tudnak banni a kutyaval. Marpedig nem tudnak, at se lett gondolva ez az egesz.


Valoban inkabb vigyetek vissza, az lesz a legjobb. Es helyette ne legyen kutya. Se kolyok, se semmilyen.

2022. máj. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!