Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudom elhelyezni a kutyáma...

Hol tudom elhelyezni a kutyámat három hónapra?

Figyelt kérdés

Depresszió és öngyilkos gondolatok miatt az orvos előírt három hónap bent fekvős terápiát, viszont fogalmam sincs, hova tudnám tenni addig a kutyimat. :( semmi pénzért nem válnék meg tőle. Ismerősök nincsennek, akiket megtudnék kérni, rokonok sincsennek, gondolkodtam a panzión, de annyi pénzem nem lenne...

Ötletek? Kétségbe vagyok esve.

20/L


2021. máj. 21. 13:11
1 2 3 4
 21/35 Tepfal ***** válasza:
83%
20: Minek szólsz hozzá, ha fogalmad sincs a mentális betegségekről? Csak ülteted szegény kérdező fejébe a baromságot. Nincs olyan mentális betegség, ami úgy működik, hogy valaki megmondja, hogy nincs okod szomorú lenni, és ettől hirtelen megvilágosodsz és már nincs is semmi baj. Számos állapotnak biológiai okai vannak és gyógyszeresen jól kezelhetők, teljes értékű életet lehet élni. Nyilván nem mind ilyen, de neked pont fogalmad sincs, hogy a kérdezőnek mi baja. Ne hordj már össze Facebookból meg a saját korlátolt ismereteidből összehordott butaságokat kérlek. Valakinek az életébe is kerülhet az ilyen jó tanács.
2021. máj. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
19%

Mert én nem ezt írtam, hogy gyógyszeresen fogják kezelni? Ezek szerint nem esett le a mondanivalóm. Tisztában vagy vele, hogy ezek a gyógyszerek miképpen hatnak? A lényeg az, hogy olyan állapotban nem fog tudni megfelelően gondoskodni a kutyájáról. Ha a tenyésztő előre tudja, hogy mentális beteg a vevő, akkor eleve nem is adott volna neki kutyát.


"Számos állapotnak biológiai okai vannak és gyógyszeresen jól kezelhetők, teljes értékű életet lehet élni."


Nem akarok belemenni, mert direkt nem akarom, hogy a kérdező emiatt elutasítsa a kezelését, de a teljes életet élésről szerintem fogalmad sincsen ebben a kontextusban. Ameddig önmagától nem lesz képes változtatni az öngyilkos gondolatain és a depresszióján, addig gyógyszeresen tudják csak kezelni, az viszont minden, csak nem teljes élet. Ezért lenne jobb összeszednie magát. Írtam is, hogy ha szereti a kutyáit, akkor például ez egy jó ösztönző erő a depresszió ellen.

2021. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Semmiképpen nem fogok lemondani a kutyámról, felelős állattartó vagyok, oltásai rendben, ivartalanítva, chip is van, rendszeresen főzöm neki az ételt, friss víz is van előtte mindig, és nagyon sokat van foglalkozva vele. Ő a mindenem.

Nem elmegyógyintézetbe megyek, hanem csoportos sématerápiára, amit bármikor ott tudok hagyni ha nem tetszik.

Még egyszer köszönöm a válaszokat, megpróbálom amiket írtatok. :)

2021. máj. 21. 17:43
 24/35 anonim ***** válasza:
28%

Az a baj, hogy nem veszed észre, hogy a mentális betegségek ollója nagyon nagyra nyílik.

Igen is van, akinek kell egy kis segítség, és élhet önállóan, képes a kutyát ellátni.

És van, aki nem. Ha nem lenne rá alkalmas, az orvos jelezte volna ezt neki, esetleg kezdeményezné a gyámságot.


Ui. Én is dolgoztam egy - két helyen, tudom milyen pl. egy haldol injekció.

De olyan is van, aki SEMMI gyógyszert nem kap csak környezetváltozás+terápia.

Persze az ilyen emberek nem ugyan azon az osztályon vannak.

Ne a begeségét elemezzük, nincs hozzá információnk.

A kérdés teljesen más volt.

Arra már kapott választ.

2021. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Nem tenyésztőtől van a kutya, hanem a tóparton találtam egy zsákban. Hozzáteszem, nem gondolkodtam háziállaton, de ennek már két éve, és semmi pénzért nem mondanék le róla.
2021. máj. 21. 17:49
 26/35 anonim ***** válasza:
75%
Ideiglenes örökbefogadó?
2021. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Tepfal ***** válasza:
77%

“ Nem akarok belemenni, mert direkt nem akarom, hogy a kérdező emiatt elutasítsa a kezelését, de a teljes életet élésről szerintem fogalmad sincsen ebben a kontextusban. Ameddig önmagától nem lesz képes változtatni az öngyilkos gondolatain és a depresszióján, addig gyógyszeresen tudják csak kezelni, az viszont minden, csak nem teljes élet.”

Legalább ne hazudnál, ha már tényleg nem értesz hozza. Nekem van mentális betegségem, a terápia része a megfelelő gyógyszeres kezelés, ami valószínűséggel az egész életemet végigkíséri majd, mint másnak egy szívgyógyszer. Nem mondanád meg rólam, hogy ez így van, ha nem mondom meg, az új ismerősök is mindig meglepődnek, amikor megtudják - ilyen egy jól működő terápia, ami sok esetben elérhető. Én tehát tényleg személyes tapasztalatból beszelek, te viszont hazudozol arról, hogy bármi hozzáértésed van - ez kiderült abból, amiket írsz, egyáltalán nem vagy képben. Részben ezért nem mer megfelelő segítséget kérni az érintettek jelentős része, mert ilyen butaságokat terjesztenek emberek, akik biztos jobban tudjak, mert láttak egy őrjöngő elmebeteget vagy jól megnéztek egy YouTube videót. Nézzél már magadba, ember.

2021. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
82%

"Ameddig önmagától nem lesz képes változtatni az öngyilkos gondolatain és a depresszióján, addig gyógyszeresen tudják csak kezelni, az viszont minden, csak nem teljes élet. Ezért lenne jobb összeszednie magát."


Hogy a gyakori kérdésen mindig a retardáltak okoskodnak, az valami félelmetes, bszki.

Szedje össze magát! Hallod, a következő az lesz, hogy megmondod egy rákosnak, hogy há' csak legyél jobban? Remélem a hajléktalanokhoz is oda szoktál menni nagyon kedvesen és mondod neki, hogy csak gazdagodjanak meg és minden okés.

A másik, akkor gyakorlatilag kva sokan nem élnek teljes életet szerinted, mert szednek mondjuk asztma gyógyszert vagy véralvadásgátlót. De tök jó tudni, hogy te ezt is megoldanád. "Mamika, tudom, hogy rossz a szíve, de kapja már össze magát, hát nem igaz."

2021. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
87%

Mi közötök van az ő problémájához bármilyen jellegű is az?

Segítséget kért szakembertől,kapott.Most segítséget kér abban,hogy ameddig nem tud gondoskodni a kutyájáról legyen egy helye ahol ellátják.


Segítsetek neki,vagy hagyjátok békén.Senkinek nem életvezetési tanács vagy kioktatás kell,hanem megoldás a problémájára.Neki most a kutya elhelyezése a problémája..

2021. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
10%
A menhely nem panzió és kutyafelügyelő! Se pénz, se hely nincs ilyenre! Eleve gazdától nem fogadnak csak be úgy kutyát, mert erre nincs kapacitás. Várólista van. Ha pedig befogadják, lemondási nyilatkozatot kell aláírni, így a kutyát a gazda, aki "megunta", nem fogja visszakapni, hanem keresnek egy jobb, stabilabb helyet. Amivel a leírás alapján egyet is értenék...
2021. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!