Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ilyen esetben ki...

Szerintetek ilyen esetben ki a hibás?

Figyelt kérdés

X póráz nélkül sétáltatja a kutyáját egy füves placcon, ami hivatalosan nem erre kijelölt hely de minden kutyás odajár és a legtöbben elengedik a kutyájukat. Íratlan szabály, hogyha el van ott engedve egy kutya futkorászni akkor nem mész oda más kutyával, mert nem tudod hogy hogy reagál, megzavarod őket, bármilyen kellemetlen helyzet adódhat. Ennek ellenére Y arra jön az ő kutyájával, pórázon. X kutyája még nem 100%-osan behívható, és odamegy Y kutyájához. Kitör egy nagy veszekedés, Y üvölt hogy X fogja már meg a kutyát, X próbálja de nem tudja és üvölt hogy Y minek ment oda ha látta, hogy nincs pórázon a kutya.

Szerintetek ilyen esetben ki a hibás? Szerintem mindkettőjük, mert nem teljesen behívható kutyát nem engedünk el, de ha látod hogy elengedett kutyával ott van valaki akkor nem mész oda hozzá, mert veszélyezteted a saját kutyádat. Itt egyik kutya sem volt agresszív, X kutyája nem bántott senkit és Y kutyája se csinált semmit, én kívülálló voltam és kíváncsi vagyok más kutyások véleményére.



2021. ápr. 4. 20:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Volt a 2 kutya között jelentős méret különbség egyébként?
2021. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Nagyon jelentős nem, Y kutyája kb 8 kiló volt X-é pedig olyan 15, de nagyon rossz vagyok súly tippelésben. Nem volt sokkal magasabb, látható különbség volt de nem egy csivava és egy bernáthegyi. A kisebb valami foxi, sicu vagy bichon keverék lehetett, a nagyobb meg egy staffi féleség kölyök.
2021. ápr. 4. 22:33
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

,,Szerintem ez mindenhol íratlan szabály, legalábbis nekem alap hogyha póráz nélküli kutyát látok akkor nem megyek direkt arra"


Ha látok póráz nélküli kutyát és a gazdáját is, tehát nem kóbor kutya, én pont arra gondolok, hogy azért van elengedve, mert jól nevelt, nem támad, behívható, így nem kerülöm meg a fél utcát ha éppen pont a séta útvonalunkba esik. Jó direkt nem kezdem követni a szabadon engedett kutyát, a kutyámmal, de nem is teszek hatalmas kitérőt, pont azért amit írtam, hogy biztos nem azért engedte el, mert mindenkit megtámad a kutyája :D

2021. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
84%
* itt a kérdésben nem is volt egyik kutya sem agresszív, úgy általánosságban értettem, hogyha szabadon van egy kutya én pont arra gondolok, hogy barátságos.
2021. ápr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Barátságos is volt, merem remélni hogy aggresszív kutyákat nem engednek el az emberek. X kutyája jókedvűen, farokcsóválva ment oda, látszott a testbeszédén hogy játszani akar Y kutyájával. Ha aggresszív lett volna akkor nyilván X a hibás, mert aggresszív kutyát nem engedünk el, de én így Y gondolom hibásnak mivel X kutyája semmi rosszat nem csinált, ő ment oda hozzájuk majd akadt ki mikor odament hozzá a másik kutya.
2021. ápr. 4. 22:46
 16/35 anonim ***** válasza:
76%

Azt továbbra sem értem mi a gond, találkozik két barátságos kutya.

Ha az a személy kezdte a vitatkozást aki oda ment, akkor abban ő a hibás, hogy ok nélkül elkezd veszekedni.

2021. ápr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
35%

"X póráz nélkül sétáltatja a kutyáját egy füves placcon, ami hivatalosan nem erre kijelölt hely de minden kutyás odajár és a legtöbben elengedik a kutyájukat."

Azok a hibásak, akik kutyafuttatásra nem kijelölt helyen elengedik pórázról a kutyákat.

2021. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
8%
A porazas kutya gazda az idiota. Minek megy poraz nelkuli kutyak altal latogatott helyre..
2021. ápr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
#17, kisváros, nincs külön kutyafuttató. Sok kutyának magas az energiaszintje és csak akkor tudnak elfáradni ha futnak. Szerinted akkor ők mit csináljanak? Nem mindenki tud napi 2 órát futni a kutyájával. Szerintem azzal semmi probléma nincsen hogy a lakóközösség kijelöl magának egy helyet erre. Ez nem azt jelenti, hogy csak ők használnatják és mások nem, hanem azt hogy mások mellett a kutyások is.
2021. ápr. 4. 23:12
 20/35 anonim ***** válasza:
21%

Kutyaverekedesnel mindket tulaj odaugrik es odanyul a kutyajahoz es szethuzzak oket egymastol. Azert bocen van ido szerszedni ket verekedo kutyat,mielott eljutnak a tenyleges verfolyasos harapasokig.


Amelyik kutyat a masik megolesere tanitottak be,az meg ugyis azonnal a megfelelo helyekre harap es vege a jateknak. De ilyen kutyakat nem szoktak elereszteni kutyas teruleten.


Lenyeg,h mindket gazda 10 meteren legyen belul es vegyek eszre,ha verekedes van.


A staffi bekes joszag,ha rendszeresen van poraz nelkul futtatva. Ha viszont elkezd vele bunkozni morogni egy kutya,akkor megvedi magat teljes joggal. Ez az amit nem fognak fel az emberek.

2021. ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!