Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ilyen esetben ki...

Szerintetek ilyen esetben ki a hibás?

Figyelt kérdés

X póráz nélkül sétáltatja a kutyáját egy füves placcon, ami hivatalosan nem erre kijelölt hely de minden kutyás odajár és a legtöbben elengedik a kutyájukat. Íratlan szabály, hogyha el van ott engedve egy kutya futkorászni akkor nem mész oda más kutyával, mert nem tudod hogy hogy reagál, megzavarod őket, bármilyen kellemetlen helyzet adódhat. Ennek ellenére Y arra jön az ő kutyájával, pórázon. X kutyája még nem 100%-osan behívható, és odamegy Y kutyájához. Kitör egy nagy veszekedés, Y üvölt hogy X fogja már meg a kutyát, X próbálja de nem tudja és üvölt hogy Y minek ment oda ha látta, hogy nincs pórázon a kutya.

Szerintetek ilyen esetben ki a hibás? Szerintem mindkettőjük, mert nem teljesen behívható kutyát nem engedünk el, de ha látod hogy elengedett kutyával ott van valaki akkor nem mész oda hozzá, mert veszélyezteted a saját kutyádat. Itt egyik kutya sem volt agresszív, X kutyája nem bántott senkit és Y kutyája se csinált semmit, én kívülálló voltam és kíváncsi vagyok más kutyások véleményére.



2021. ápr. 4. 20:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%

Íratlan szabály, hogyha el van ott engedve egy kutya futkorászni akkor nem mész oda más kutyával- íratlan szabály, tehát aki először jár arra felé, ő honnan tudja?


Ha nem behívható ne engedje el, lehet azt gyakorolni zárt futtatóban is, ott legalább van lehetőség szólni, ha beakar menni valaki, hogy pont gyakorolnak, vissza tudna-e menni kicsit később.


De miért tört ki a veszekedés? Írtad, hogy a kutyák nem bántották egymást. Mi volt a gond?

2021. ápr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is mindkettő.

X ne engedje el a kutyáját, Y meg ne engedje oda/el. Pórázon ez teljes mértékben elkerülhető lett volna szerintem.

2021. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
72%
X a hibás. Senkit nem érdekel, hogy mi az íratlan szabály. Viszont jogszabály létezik, tartsa azt szem előtt, főleg, hogy nem tudja behívni a kutyát.
2021. ápr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%

X hibás, mert az ő kutyája ment oda. Viszont mindenki hibázott már szerintem, nem születnek 100%-osan behívhatónak. Hozzánk is jött már oda kölyök kutya, ha nem támadja az enyémeket, nem érdekel, nem is haragszom. Agresszív kutyát viszont alap, hogy nem engedünk el pórázról, azért már balhéznék. Mondom ezt úgy, hogy én is elengedem őket parkban pórázról, nem mennek oda senkihez, de ha egy másik (nem agresszív) kutya mégis odajön hozzánk sem történik semmi. Barátságosak vagy semlegesek. Szóval nem kezdenék el üvöltözni, hogy fogja már meg, de alapból kerülöm a többi kutyát és visszahívom őket, ha valaki pórázos kutyával közelít.



Egyébként én flexisekre ugrom, mikor 3 pórázon sétáló kutyám közé beengedi 5 méterről Fifikét... amikor mondom, hogy nem kéne, mert nem ismeri az enyémeket, akkor még ő van megsértődve :D

2021. ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

#1, itt nincs futtató, nincsen külön kutyás hely ahol jogilag el lehet engedni, ezért jelölték ki maguknak a kutyások. Nem gondolom hogy először jártak ott, ide olyanok szoktak járni akik a közelben laknak, más nem nagyon hozza ide a kutyáját de ezt nyilván nem tudhatom biztosan. Szerintem ez mindenhol íratlan szabály, legalábbis nekem alap hogyha póráz nélküli kutyát látok akkor nem megyek direkt arra. Nem tudom hogy a veszekedés mi miatt tört ki, gondolom Y-t felidegesítette hogy X kutyája odament, de most hogy mondod én se nagyon értem mert nem történt baj.

#4, szerintem kölyök volt még a kutya, legalább is annak látszott. Nem tudom hogy máshol aggresszív-e, de itt nem bántott senkit, nem gondolom hogyha aggresszív lenne akkor el lett volna engedve.

2021. ápr. 4. 21:12
 6/35 anonim ***** válasza:
89%
Én ha elengedett kutyát látok, arra következtetek, hogy a kutya jól nevelt, iskolázott és behívható. Mivel normál esetben csak ilyen kutyát kéne a vakvilágba engedni. Szóval szerintem is X a hibás és én is lehet, hogy el akartam volna menni mellettük, ahogy Y tette. Nem behívható kutyát nem engedünk el!!
2021. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl. egy ilyen ügyből feljelentés lesz, akkor egyértelműen X lesz a hibás, kutyát póráz nélkül nem szabad sétáltatni.

Teljesen mindegy, hogy hol mi a népszokás, meg kölyök e a kutya, meg behívható e, ha egyszer nem lehet elengedni, te meg elengeded, akkor te vagy a felelős, bármi is történik emiatt.

Az is hülye nyilván, aki vadidegen kutyához odamegy az övével, bár a kérdésedből nekem nem egyértelmű, hogy most hova ment oda Y? Csak úgy gondolt egyet, és odasétált a szabadon futkozó kutyához a saját kutyájával? Ezt valahogy nehéz elhinni, miért csinálna ilyet bárki is, ha nem ismeri a másikat?

2021. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
79%

Hát szerintem ez az íratlan szabály pont fordítva igaz. Pórázon lévő kutyához nem engedem oda a sajátomat (lehet hogy beteg és mozgáskorlátozni kell; agesszív; pánikolós, akármi) de ha egy kutya el van engedve, akkor feltételezhetően legalább semleges a többi kutyával és emberrel valamint behívható ha baj van. Félre ne érts, általában külön tanítani kell a kutyát arra hogy ne romboljon rá a többire, ami végképp nem egy egyszerű eset.

De ha X tudja hogy ez még nem megy nekik, nincs joga hisztizni. Másfelől, ha pórázon megyek a kutyámmal, nem sétálok bele egy futkosó másikba. Ebben Y a hibás (habár kérdés, hogy milyen távról rohant oda a másik).

Szóval összességben ennyi infóból mindketten hibásnak tűnnek a történetben.

2021. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Kozteruleten nincs senkinek foglalt helye, azert mert egy kutya valahol rohangaszik, attol meg siman arra mehet egy masik kutyas is. Szoval nincs ilyen iratlan szabaly.


Olyan viszont van, hogy ha egy kutya porazon van, akkor nem engedjuk oda a kutyankat, hiszen a porazon tartas jelzi, hogy nincs barat felvetel.


Amugy ilyen esetben nincs hibas, kar egymassal uvoltozni. Kutyasetaltato helyeken mindennapos, hogy egyik-masik kutya osszeacsarkodik. Ilyen az elet.

2021. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
#7, nehéz elmagyarázni, ez egy nagy tisztás ami 4 oldalról föld "falakkal" és fákkal van elkerítve, de vannak helyek ahol nincsen földrakás és be lehet menni. Koncerteket, falunapot, ilyesmi rendezvényeket szoktak itt tartani de nagyon ritkán, átlag napokon kutyafuttatóként szolgál. X bent volt a kutyájával, Y pedig a földrakás belső részén indult el az övével (tehát a placcon belül) mikor X kutyája odament kb 20 méteres távolságból. Itt kezdődött a vita, Y felvette a kutyáját és kézben vitte tovább a placcon belül (én itt már réges rég visszafordultam volna a helyében). Nagyon zavaros az egész, nem értem hogy miért ment oda ha látta hogy más ott van a kutyájával, majd mikor odament hozzá a kutya és ez neki nem tetszett, ahelyett hogy elment volna sétált tovább a placcon belül, és csak azután ment el hogy X-nek sikerült megfognia a kutyáját. A földgerinc másik oldalán van egy szintén elég nagy fás placc, a legtöbben oda viszik a kutyájukat ha a pályán vannak (tehát tulajdonképpen egy föld elválasztó van a kutyák között). Nekem ezért nem tiszta hogy Y minek ment oda. Ide akkor jönnek kutyások, ha más kutyákkal és gazdikkal találkoznának, én is sok embert ismertem már meg így és a kutyámnak sok haverja lett. Szinte mindig van ott valaki és nyilván nem tilos bemenni attól hogy más ott van, de szerintem felesleges balhé volt ez az egész mert Y el tudott volna sétálni a földgerinc másik oldalán. Én úgy gondolom hogy aki kutyás helyre megy az ne förmedjen rá másra, ha a kutyája ott van, nem kötelező arra járni. De értem hogy miért gondoljátok sokan X-et (jobban) hibásnak.
2021. ápr. 4. 22:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!