Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy nyúl minek számít inkább...

Egy nyúl minek számít inkább - emlősnek vagy rágcsálónak?

Figyelt kérdés

Általános iskolából az rémlik, hogy melegvérű emlősnek mondtuk. A való életben viszont abszolút egy rágcsáló benyomását kelti:

Először is, ami a legegyszerűbb ismertető jegy és a megnevezésben is benne van : MINDENT SZANASZÉJJEL RÁG. 🙄

Szétrágja a kábeleket a 3V-os DV tápon át a 12 eres adatkábeleken keresztül a 230VAC-os kettős szigetelésű hálózati tápkábelig. MINDENT (amire legalább 1% esély van, hogy elérje).

De a miénk még az ajtónyílásnál a fal élénél is kirágja a vakolatot. (vannak is elég szembeötlő lerágott hiányok) Legutóbb meg már a faparkettát akarta valahogy megharapni (!nem kaparni, egyértelmű volt, hogy maga alatt a sima faparkettába próbál beleharapni), amíg rá nem ß$tam a fejecskéjére, hogy hagyja már abba a hülyeségét.


A másik meg, hogy a külseje is olyan rágcsáló benyomását kelti : az a dagi testfelépítése, a hörcsögszerű, akaratos pofája, a __HATALMAS__ nagy tokája, meg a kis pofazacskószerű valamije a szájánál.

Plusz az evése is olyan : néha fogja maga előtt azt a pille babszerű nemtudommit, amit kap, és rágja mint a motolla. Fiatalon meg még az volt, hogyha almát kapott, akkor teljesen elborult az agya, és KIGUVADT szemekkel úgy ette, hogy majd belefulladt.



tegnap 19:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a ló az emlős, vagy gerinces állat? Köszi ha vki segít.
tegnap 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

"a nyúlalakúak felső állkapcsában a két metszőfog mögött egy második pár is található, a fogzománc ezeket is teljesen körülöleli, a valódi rágcsálóknál csak egy pár metszőfog nő ki"


Amúgy pont a száját azt úgy rejtegeti, mint valami anatómiai titkot! 😆

Amikor csak megpróbálok alá benézni, főleg, amikor eszik : akkor azonnal lenyomja a földre a fejét, vagy minimum annyira lehajol Ő is, hogy már ne tudjak belátni a szájához.

2-3 alkalommal volt, hogy erről teljesen megfeledkezett, akkor annyira beláttam, hogy az látható volt, h. amúgy majdnem úgy rág, mint egy ember, jobbára csukott szájjal. Csak kicsit többször rág oldalra... meg persze a fő különbség, hogy olyan felgyorsított sebességgel rág, mintha egy többszörösen gyorsított felvétel lenne.

tegnap 20:29
 13/24 anonim ***** válasza:
32%
Arra senki nem válaszolt hogy hideg,vagy melegvérű emlős.Vagy ez évszakfüggő?
tegnap 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
#10 Én már évekkel ezelőtt megmondtam, hogy itt probléma van. Tavaly érettségiztem emelt szinten bioszból, hidd el én látom, hogy mennyire keveset tudnak az oldalon biológiából az emberek. Főleg az állatok és a tudományok kategóriában vagyok jelen, hidd el az állatok kategóriában attól, hogy nem kérdeznek konkrét triviális biológia kérdéseket még tudják bizonyítani, hogy hol tart az oktatás. De a kémia és a földrajz sem sokkal jobb, természetesen a fizika mellett.
tegnap 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
#12 Mert amúgy földről legelő állatok, a szájuk is így áll, meg enniük is így kényelmes.
tegnap 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

#15 : Nem, alapból ANNYIRA nem nyomja le. Ez egy nagyobb nyúl (amúgy ránézésre a méretéhez képest is határozottan túlsúlyosnak tűnik), ha egészen leguggolok és alulról megpróbálok belesni, akkor simán látnám.

Ha viszont ezt észreveszi, akkor azonnyomban elkezdi rejtegetni : elfordul, meg Ő is lenyomja a fejét.

tegnap 20:38
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
14-essel úgy egyetértek. Olyan homály van itt az emberek fejében az alapvető biológiából, hogy komolyan aggódok, hogy kezdünk évszázadokat (!) visszaesni, és még azt meg is bocsájtom, ha az állat és növényvilágban nem feltétlenül perfekt az ember (mert nyilván mindenkit a saját képességeit korlátoznak), de sokan a saját testük működését sem képesek alapfokon megérteni. Ez valahol borzasztó rémisztő.
tegnap 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
A glirex webshop neve pont a glires szóból keletkezett. Mégpedig azért mert nyulak és rágcsálók számára gyárt egészséges eledeleket és kiegészítőket. 😊
tegnap 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
41%

10-es!

Nem kéne minden félanalfabétát a kormány nyakába varrni.

A kérdező elemi iskolai szinten műveletlen.

Ez a szülei hibája. Nyilván nem volt ötös biológiából.

tegnap 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
#19 Ha 1-2 hülye lenne az mindenhol előfordul, nem lehet úgy oktatni, hogy mindenki kitűnő legyen. De itt a gyakorin nem csak egy embernek hiányos a természettudományos tudása, hanem az emberek nagy részének, ha meg kimész az utcára alapvető kérdéseket feltenni embereknek lehet hogy meglepődsz.
tegnap 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!