Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig számít kölyöknek egy...

Meddig számít kölyöknek egy tengerimalac, amíg teljes bizonyossággal magamhoz tudom szoktatni, kézhez szelídíteni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy legkorábban 4 hetesen lehet elválasztani, de van ennek egy felső határa is?

Mármint tudom, hogy sokszor felnőtt malacoknak is keresnek új gazdit, szóval biztos a felnőtt is meg tudja szokni az új helyzetet, de meddig van ez a könnyű gazdiváltós időszak, meddig kölyök egy tengerimalac?


máj. 28. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hímnek 3-4, nősténynek 6-8 hónap. De nincs garancia arra, hogy valaha kézhez szelidíted, ez nem ettől függ, hörcsög meg tengerimalac simán dönthet genetikája meg habitusa miatt úgy, hogy egész életében nem tűri el, hogy ember a kezébe vegye. Ezeknél az állatoknál ez egy lutri.
máj. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ennek egyértelmű felső határa. Volt olyan malacom, akivel 4 évesen is kialakult a bizalom és kötődés, de olyan is, aki 3 hónapos kora előtt került hozzám, mégsem kedvelt meg igazán soha, pedig ugyanúgy foglalkoztam velük. Sokkal többet számít, hogy milyen példát lát a többiektől. Ha a társai szelídek, nagyobb eséllyel fog bízni benned.
máj. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

És még az se mindegy, hogy a születése utáni hetekben milyen kapcsolata volt emberekkel. Ha mindig felvették, dédelgették, akkor hozzászokott, hogy nem kell félni az embertől. De ha csak elvolt valahol bezárva, akkor 1 hónapos korára már kialakul egy természetes félelem a személyes térbe kerülő nagyobb élőlényektől, amit aztán nem nagyon tud levetkőzni később se. Tipikus zsákmányállatként ez várható is.

Nekem macskával volt úgy, hogy nagyapámnál a padlásra fialt a macska, valamiért csak 1-et. Nagyapám nem mászkált fel a padlásra, utána mikor a kismacska már járni tudott, akkor ember láttára mindig bebújt egy régi patkánylyukba. Kb. 1 hónapos korában meguntam, felbontottam a vályogot, kiszedtem, és levittem a földszintre, aztán később elhoztam magamhoz. De soha életében nem volt barátságos, dorombolós, mindig menekülni próbált, ha felvettem. Az 1 évvel fiatalabb testvére a földszinten született, emberhez volt szokva, az nagyon barátságos, bújós lett.

máj. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!