Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tudok tenni, ha egy óvoda...

Mit tudok tenni, ha egy óvoda rosszul tartja a teknőst?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néhány napja beugrottam a közelben lévő óvodába, ahol egy teknőst is tartanak, nagyon kicsi üveg terráriumban, benne egy nagy kővel. A teknős alig tud megfordulni benne, nagyon pici neki. Ebben az esetben kinek lehetne szólni, milyen állatmentőnek? Én sajnos nem értek a teknősökhöz, de szemmel láthatóan nagyon kicsi es sivár az élettere és ha beelgondolok, hogy még ebben 20 évet le kellene élnie…

Helyileg Budapest, III.kerület



aug. 31. 15:19
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Az lesz akkor, megprobaok keresni valamit, bar nem ertek hozza, hogy mire lenne szegenynek szuksege :(
aug. 31. 17:48
 12/33 anonim ***** válasza:
92%
Vízi teknős? A Bio acqua terrárium Facebook csoportban nagyon jó tanácsokat tudnak adni a felszerelésről. Viszont egy vagyon. Be kéne tiltani a víziteknősök árusítását. Eladják amikor pár cm-esek, aztán 1-2 év alatt kinövik az akváriumot. Mivel egész életükben nőnek. Nekem a kertbe sétált be egy víziteknős, nem sikerült kideríteni, honnan lógott meg, kb.140.000 Ft-nál járok és már kinőtte az akváriumát, amit ajándékba kaptam, szóval a 140 ezer Ft azon felül volt. Új akva, új nagyobb külső szűrő, UVB lámpa, egy vagyon. A szülők összedobhatnák, csak valaki karolja fel az ügyet. Ha tudok segíteni, hogy mit vegyetek, szólj, elég sokat jártam utána. Ha nem víziteknős, akkor nem értem, miért nincs neki egy kis udvarrész? Most a mi vízitekink is gyerekmedencében van a kertben.
aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Vizben tartottak igen, de mondom, fogalmam sincs, hogy milyen fajtaju meg ugy egyaltalan semmi fogalmam sincs a teknosokrol, csak annyit tudok, hogy nem megfelelo a helye. :(

En csak ott laktam az ovoda mellett, nincs gyerekem, egy ismeros miatt mentem oda, de ennyi, nem jarok be oda naponta, meg mar egyebkent sem a harmadik keruletben lakom :(

aug. 31. 19:09
 14/33 anonim ***** válasza:
94%

Kell neki: kb.akkora akvárium, ami minimum 140 cm hosszú és olyan 70-80 cm széles. 50-60 cm vízmagasság, tehát kb.70-80 cm magas akvárium. Ez kb.500 literes. Ehhez kell venni egy külső szűrőt, hogy ne kelljen hetente 500 liter vizet cserélni benne, mert szűrő mellett hetente elég a víz 20-30%-át lecserélni. Fontos, hogy keskeny halas akvárium nem jó, a teknősöknél más az arány, hogy tudjon úszkálni. Ezért kell olyan széles, amiben simán megfordul. A vízmagasságot fokozatosan szabad emelni, ha nincs mély vízhez szokva. Nem tud a víz alatt lélegezni. Kell bele kiszáradt gyümölcsfaág, az nem mérgező, hogy tudjon kapaszkodni lebegés közben. Parafa napozó. Fölé kell egy melegítőlámpa, 75-100 Wattos. A vízbe kell egy akkora fűtő, ami 500 liter vizet fel tud melegíteni 26 fokosra.Nagy tekinek nyáron nem kell fűtő és 20-25 fok is elég. Kell homok aljzatnak, amit nagyon át kell mosni, hogy ne fesse meg a vizet. Kell egy akkora külső szűrő, amit a gyártó 1000-1500 literre ajánl, az jó lesz 500 l-hez. Pl.Eheim. A szűrő már 100 ezer Ft körül lesz. Kell egy hatalmas szekrény, ami elbír 500 kg akváriumot, mert a szűrőt a vízszint alá kell tenni jóval. A szűrőnek is kéne szekrény, mert zajos. A víz fölé a parafa napozó fölé megy a melegítőlámpa és külön a hosszúkás UVB lámpa. (Arcadia) Ehhez kell jó sok konnektor és gyerekbiztosan kell elhelyezni, mert a technika ott van a vízben meg a víz fölött és ez nem túl ideális óvodásoktól hemzsegő teremben vagy folyosón. UVB lámpa kiváltható nyáron napoztatással, de kell napfény, mert ablakon nem megy át az UVB és calciumhiányhoz, halálhoz vezet.


Szóval van teknősmentés és teknősnenhely.

aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
93%
Ja és hínár is kéne, ami tisztán tartja a vizet meg a teki is eszegetheti a fagyasztott halak mellett. Ekkora teknős hetente max.1-2 alkalommal egyen, hogy ne hízza ki a páncélt és hogy ne nőjjön túl gyorsan.
aug. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
93%
Facebookon van Teknősmentő csoport több is.
aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
92%
Bármi kerül a vízbe, figyelni kell, nehogy alá szoruljon a teki, mert fel kell mennie levegőzni.
aug. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
71%
Mindig eszembe jut valami: a gyümölcsfaág ne legyen permetezett, mert akkora vízben hamar koncentrálódik minden méreganyag.
aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Irtam oda is, de senki nem reagalt :( ezeket nem tudom anyagikag mind en intezni, de azert megprobalok segitseget kerni mashol/mashogy is.
aug. 31. 23:16
 20/33 A kérdező kommentje:
Esetleg utolso tudnal szervezetet ajanlani, akivel fel tudnam venni a kapcsolatot?
aug. 31. 23:18
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!