Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy ötletem amit nagyon...

Van egy ötletem amit nagyon hiányolok az internetről, megvalósítását gondolkozom vajon hogy lehetne az ötletből pénzt is csinálni? Van egy weboldal, ahol bizonyos termékek közül keresed a neked legmegfelelőbbet(több ezer termék közül).

Figyelt kérdés
Rengeteg szempont közül tudnád leszűrni neked valóban melyik az a márka, típus ami szóba jöhet. Ezeket a termékeket nyilván nem én árulnám, itt csak keresési szempontok vannak.Ötleteket várok (értelmes hozzászólóktól) hogy lehetne megvalósítani úgy hogy meg is érje.

2022. febr. 15. 10:56
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ennél a termékcsoportnál nem igazán a használt áru vásárlás lenne a cél. Írok egy másik példát hogy elrugaszkodjunk az autótól. Mondjuk legyen parfüm(most ez ugrott be hirtelen). Parfümöt vennél de millió fajta van,egyesével nem próbálgatod ki, de felmész ide pl parfümkereső.hu, rengeteg szűrési lehetőség van. Ilyen illat olyan illat, fűszer, virág bármi szerint szűrögethetsz, majd végeredményben kapsz mondjuk 5 fajta parfümöt ami neked szóba jöhet. Elmész a boltba, ezt az 5-öt szagolod és választasz. Tehát kérdés, ha az oldal csak keresési célt szolgál lehet-e vele valamilyen formában pénzt keresni?
2022. febr. 15. 12:02
 12/24 anonim ***** válasza:
58%
Mi ez a "termékcsoport"?
2022. febr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%

Pénzt egy ilyen oldallal leginkább akkor tudsz keresni, ha reklámozol rajta. De ha ennyire specifikus dologról van szó, akkor nem igen fog a weboldal üzemeltetési költsége sem kijönni a bevételekből.

Pl a parfüm tipikusan olyan dolog, amit személyesen választ az ember. Ott vannak a nagyon csinos eladó lányok, nekik elmondod milyet keresel és már mutatják is.

2022. febr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztál már valaha keresőmotoron? Ha nem megsúgom, nem vétletlenül nincs valós konkurense a googlenek.


Hogyan akarod monetizálni? Egy prémium keresőmotorért nem fog senki fizetni, ha van jobb ingyenesen.


De tegyük fel, hogy nekivágsz. Felbérelsz egy 5 fős fejlesztő csapatot. Tapasztalatt függően 60-120 000 Ft per fő per nap, de az egyszerűség kedvéért számolok 75 000 Ft átlaggal. Szóval már napi 375 000 Ft kiadásnál jársz. Tegyük fel valami csoda miatt 1 éven belül piacképes termék lesz. Szóval 375 000 Ft x 255 = 95 625 000 Ft. Szóval 1 év alatt közel 100M Ft minuszban vagy ès ebben nincs benne semmi eszköz (munkavállalóknak számítógép, szoftver licensz, stb). Az alkalmazásodnak nincs meg az infrastruktúra ahol fut és marketingre se költöttél semmit. Ha ezeket hozzáadjuk még jó 30-50M Ft simán bejön mellé, de tegyük fel minden megvan 150M Ft-ból 1 év alatt (nem lesz).

Hogyan fog ez neked pénzt termelni?

2022. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
76%

Kezd el haver, hajra!


Az a jo abban ha elkezded hogy rajossz hogy mekkora hulyeseg es ido kozbe tanulsz belole.

2022. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzáértő hozzászólásokat. A haver írójának( nő vagyok). A lenéző stílusnak üzenem, ez az oldal erről szól, kérdezzünk ha valami új számunkra. Amihez értek arról nem kérdeznék, csak ötletelek mit lehetne csinálni, mivel lehetne megalapozni több kisgyerek jövőjét. Sajnos weboldalakhoz nem értek, de az ötletem továbbra is fenntartom hogy jó lenne egy ilyen weboldal ha lenne. Kívülállóként egyszerűbbnek tűnt az ötlet, kevesebb pénzből gondoltam megvalósítani, de sajnos valóban nem értek a háttérmunkákhoz, ezért is érdeklődtem itt. Mindenkinek további szép napot.
2022. febr. 15. 12:50
 17/24 anonim ***** válasza:
91%
Elnezest kerek, haverina
2022. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem bántásból írtam amit írtam, de okkal nincs a Google-ön kívül értelmes keresőmotor. Kaptál egy nagyon alábecsült összeget. De gondolj bele, hogy a Microsoft nem volt képes a Binget megcsinálni normálisra gyakorlatilag végtelen pénzből, akkor azért ez kicsit nagyobb feladatnak tűnik. Azok a garázsprojektek amik kimondottan szoftver téren futnak többnyire azért sikeresek mert az ötlet mellett a megvalósításhoz is értenek. Egy alkalmazott nem lesz ambíciózus a te projektedhez úgy, hogy te gyakorlatilag a specifikációt se tudnád megírni. Minden befutott garázs projekt mellett ott van több ezer ami elbukott.

Próbálkozz olyan témában amihez értessz és érdekel is.

2022. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
57%

Ha az is titok, hogy miket hasonlítanál össze, akkor hogyan mernéd elárulni a leendő felhasználóknak???


Ami ennyire összeesküvés elméletes, mint a te ötleted is, az tuti bukta és kamu az egész...

2022. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
A kereső nem google szintű lenne,hatalmas félreértés. Van egy weboldal, amin van feltöltve kb 1000termék, mindegyiknek a képe, leírása. Rendkívül részletes szűrő lenne az oldalon ami segítené a megfelelő kiválasztását anélkül, hogy mind az ezret át kelljen nézni, leírását elolvasni. Ennél érthetőbben nem igazán tudom leírni, de nem a termék a lényeg mert tudom hogy sokan használnák,akár elhiszitek akár nem. Magához a termékekhez értek,számomra csak a lenne a kérdés hogy lehetne úgy létrehozni hogy esetleg meg is érje csinálni.
2022. febr. 15. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!