Az embereknek már tényleg csak az irodai munka felel meg?
2 helyet hirdet a cég, az egyik a adminisztrációs (irodai munka) a másik egy raktározási munka.
A raktáros munka többet fizet jó arcok a srácok/hölgyek a raktárunkban és senkit nem érdekel, mindenki az irodában akar "titkárnő" lenni.
"Azért mert ha bármikor megkérdezik hogy mit dolgozol, akkor sikk az mondani hogy irodista vagy"
lol, életemben nem hallottam még senkit, aki azt válaszolta volna egy ilyen kérdésre, hogy ő "irodista". :D Nincs ilyen állás, nincs ilyen végzettség.
Amúgy én se akarnék raktárban dolgozni. Anyukám raktárban dolgozik irodistaként (van a raktáron belül egy pici iroda a logisztikai dolgoknak), nem olyan rég voltam bent nála, rettenetes a zaj és a kosz ami odabent van... dolgoztam még pár éve ugyanebben az üzemben nyári munka gyanánt a termelésben, oda inkább mennék vissza, pedig az is fizikai meló, de legalább csendesebb és tisztább. Nálam inkább a munkakörülményektől függ.
Ja, plusz nem tudom, máshol hogy van, de az ilyen titkárnő-jellegű munkák 8-16 órásak, a raktárosok meg műszakoznak, valószínűleg az se túl csábító.
#29 Kérdező:
Akkor megpróbálom neked összeszedni, viszont előtte egy kis kiegészítés.
Nem tudom Magyarországon hogy megy.
Én érettségi után rögtön kijöttem ide Dél-Koreába. Az egyik legnagyobb nemzetközi vállalatnál (na azért nem Samsung vagy LG, de nagy...plázákkal foglalkozunk) dolgozom.
Azért írom le a feljebb lépéseimet, hogy belekötés helyett megértsétek, nem csak rálátok, de végig is jártam majdnem minden munkaterületet, van viszonyítási alapom bőven! (Mielőtt még valaki hitetlenkedne, hogy nem igaz vagy kérkedésnek hinné)
Először mint belső postás lóti-futi kezdtem. Aztán lettem külső, konkrétan postára járó postázó. Utána már fénymásolgattam is. Aztán bejutottam annyira, hogy kapjak egy kisasztalkát és adatokat vigyek be számlákról. Aztán számlákat kellett kiállítanom. Utána ezeknek a könyvelésére kerültem fel. Aztán én vezettem a könyvelési osztályt. Onnan kerültem fel az eszközbeszerzésre, amit elég erőteljesen reformáltam, ekkor kezdett el nagyon felfigyelni rám a CEO. Az újításoknak köszönhetően átkerültem az általános gazdasági csapatba. Ott gazdasági elemzőként, majd tervezőként szerepeltem, végül megkaptam egy vidéki plázánk komplett gazdasági ügyintézését. Mivel gyorsan növeltem a bevételt, eredményes voltam, felkerültem a központi pláza irányítócsapatába. Az én hatáskörömbe tartózó üzletek kezdték a legnagyobb fejlődést és bevételnövekedést, így a CEO közvetlenül adta ki utasításba, hogy az enyémek legyenek a legkényesebb üzletek. Velük már nehezebb volt, és nem volt olyan óriási a százalékos növekedés, de náluk is azért sikereket értem el, bár visszaesésnek éreztem a kisebb üzletek eredményeihez képest. Azonban ezt is sikernek könyvelte el a tanács.
Innen már közvetlenül a CEO titkára lettem.
A CEO (Vezérigazgató, abszolút főnök) titkár/titkárnő itt 2-ben merőben másabb a Magyarországon lévőkhöz képest, ebben biztos vagyok:
1. A CEO titkára/titkárnője a második ember a cégben. A vezérigazgató-helyettes felett IS áll.
2. Ha jól tudom Magyarországon külön van szedve, itt nincs. A titkár inkább személyi asszisztens.
Fél-OFF vége.
.
Nos. A feladatok nagyjából:
- 0-24-es munkaidő. Ha a CEO telefonál, megyek!
- A CEO-val egy irodában van az asztal. (Ez önmagában feszélyező)
- Mivel nálunk a CEO (29 éves chaebol hölgy) rossz kelő és válogatós, ezért reggel elmegyek hozzá, ébresztem, reggelit csinálok.
- Kiválasztom az öltözékét a mai program alapján.
- Tényleg! Szervezni, megírni, figyelni, berta(t)ni a CEO beosztását!
- Kapcsolatot tartani minden partnerrel, belső osztállyal, üzletvezetőkkel, mindenkivel!
- Ha éppen nem hívja a sofőrét, akkor én vezetek.
- Mivel nem bánik jól a kiegészítőkkel, segédkezem reggel a karkötővel, órával, nyaklánccal. Vagy éppen ha estéjit kell felvegyen, akkor a cipzárral, vagy füzéssel a háton (ez független a személytől, ezt a viselő nem éri el).
- Túl sok emberre nem emlékszik, így mindenkiről mondani pár szót, mielőtt szóba elegyedik velük.
- Irányítani a CEO ügyintézői csapatát.
- MINDEN közvetlenül CEO-t érintő papírt kezelni. Egyeztetni a tartalmukat, megír(at)ni őket, nyomtatni, szkennelni, elküldeni. A CEO előtt csak addig legyen amíg átfutja és aláírja (vagy nem).
- Ha este túl sokat ivott, hazavinni.
- Irányítani a CFO-t és a CEO-helyettest.
- Levezetni a heti elnökségi ülést. (A CEO gyakran nincs is jelen)
- Tárgyalni új és meglévő partnerekkel.
- Járni és ellenőrizni az üzleteket.
- Felügyelni minden osztályt a cégben és irányítani őket.
- A CEO MINDEN kérését teljesíteni, függetlenül az irrealitástól!
Pl.: Ha pontban délben azt mondja, 10 percen belül szervezzem meg, hogy saját időnk szerint este 8-ra Párizsban legyünk, de nincs is aznap francia gép, akkor szépen felkeresek egy magángépet és lefizetem, hogy vigyen ki minket még ma. Miután sikerült elintéznem (olyan nincs hogy nem sikerült, akkor nekem végem), jelentem a CEO-nak.
Ha azt mondja, hogy ma az -étterem neve- étteremben akar vacsorázni, akkor hiába 3 hónapos a várólista, akkor is elintézem, hogy ma este ott egyen.
Mondjuk általában a pénz oldja meg ezeket a dolgokat.
- Tudni, hogy mikor mi kell a CEO-nak, illetve hogy mikor mi FOG kelleni neki.
Ha neki kell egy összefogó jelentés, arra 5 perced van elé rakni. Viszont 2-3 óra megcsinálni. Így már kész kell legyen mire kérné egyáltalán.
Nos...leírtam a CEO titkári munkaköröm nagyjából 60%-át. Remélem elegendő volt, hogy felmérd a 100%-ot.
Ch. D. G.
#34:
"Reggeliztetek" és "furikázok", de azért csak elvezetem a komplett vállalatot! ;)
Illetve attól függ kinek mi a sikeres.
23 évesen én sikernek élem meg, hogy eldönthetek (a CEO bízik bennem, csak átfutja amit elé rakok, de tudja hogy hűséges vagyok és megbízható) innen Dél-Koreából a világon 131 plázáról bármit.
Mindezért a Dél-koreai átlag fizetés hatszorosát kapom.
Az éves átlagfizetés itt nagyjából 16millió HUF-nak felel meg.
Az én éves fizetésem: 87millió HUF-nak felel meg. A havi fizetésem valamivel több, mint 7millió forintnak felel meg.
Tény és való, itt drágább az élet. 7-800ezer forintból már meg lehet élni, de 1-1,5 millió az ideális, amivel az ember már azt mondhatja, hogy ha elromlik a hűtő és a mosógép egyszerre, akkor nem gond venni egy újat még aznap.
Tehát akárhogy is nézem, 5 év alatt a 700ezres fizetésemet 7millióra tornáztam, ami 5szöröse az átlagnak, ráadásul óriási hatalmam van, mindezt úgy, hogy imádom a főnökömet és Ő is engem, imádnak a dolgozók és én is őket, jó a hangulat, jó a környezet, és boldogok vagyunk. Ráadásul most kaptam egy segédet aki leveszi a jelentéktelenebb (jelentések, hr irányítás, CFO irányítása, 1milliárdHUF havi bevétel alatti (43db) plázák irányítása) dolgokat a vállamról.
Már elnézést, de 23 éves magyar férfiként én ezt nagyon is sikernek élem meg, ahhoz képest hogy csak 1 plázácskát vezessek a sok közül.
Ch. D. G.
És ehhez csak dugni kell a főnökasszonyt. Hát ez szuper.
Akármit mondasz vagy keresel, ez megalázó.
#55%
Végigolvastam, közben végig valami inasféleség lebegett a szemem előtt.
Persze nincs ezzel gond, a nemesi családok inasai, komornyikjai is megtiszteltetésnek veszik a munkájukat, nem akarlak téged se leszólni... én biztosan nem lennék hajlandó ilyen melóra, de szerencsére nem is kell csinálnom. :D
Nekem az ilyenekkel főleg az a bajom, hogy ha rántottát csinálsz neki, pedig ő pirítósra gondolt, akkor kvázi mehetsz is az utcára egyből, nem túl kecsegtető.
#36:
SOHA nem feküdtem le vele!
#37:
Végülis igen, tekinthető annak is.
Igen, veszélyeztethetne egy ilyen hiba.
De az a jó hogy az elmúlt 1 évben már annyira összeszoktunk, hogy nincs olyan, hogy ne tudjam mikor mi kell neki.
Ch. D. G.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!