Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon miért nem hívnak be még...

Vajon miért nem hívnak be még pályakezdő informatikus állásokra interjúra sem, amikor van IT diplomám?

Figyelt kérdés

2019. máj. 31. 09:07
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát kénytelenek felvenni a zöldfülűeket is."


Nem, nem ezt jelenti. Hanem azt, hogy a seniorokért "véres harc" folyik és az egekbe pumpálják a bért, hogy megszerezzék őket.


Ha nekem egy senior Data architect kell MOST akkor nem tudok mit kezdeni egy "zöldfülűvel", akkor sem ha 2-3 év múlva komoly potenciál lenne benne. Ilyenkor csak az marad, hogy rá kell ajánlani +20%-ot a konkurencia emberére, hátha át lehet csábítani...

2019. jún. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
Amugy szakmat se érdemes tanulni, 8 általános es irány a segedmunka
2019. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:

"Tehát kénytelenek felvenni a zöldfülűeket is."


A sajat magad es kerdezo peldajabol latod, hogy nem.

2019. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:

Látom, de így már végképp nem értem, mit kell, hogy csináljon az ember egy minden szempontból jó munkáért.

Ha az egyik legfejlődőbb ágazatban ez megy, akkor.... ?

Tényleg marad a villanyszerelés (mindkét nem számára).

2019. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

Ne adjátok fel és ne hallgassatok az itteni válaszokra. Igenis van ahol alkalmaznak kezdőket is, én is így kezdtem. Illetve most váltottam és megint új dolgokba kell betanulni, hónapokig nem fogok hasznot hozni, sőt, más kollégák idejét is rabolom a tanítás miatt. Mégis adnak fizetést, nem is keveset. (Vagyis hát GYIK-es burkoló béréhez képest kevés, magyar átlag fizu duplája kb, nekem elég most.)

Ráadásul hiába vagy te agyon képzett programozó ha a munkahelyen zömében olyan tudás kell amit csak ott tudsz összeszedni. Sokszor úgy érzem a fejlesztői tudás a legkevesebb ami kell.


Keressetek, ne adjátok fel, ez a lényeg. Én is voltam rengeteg sikertelen interjún, na és?


El nem tudom képzelni milyen az az önéletrajz amivel még be se hívnak. Nekem se nagy szám, nem vagyok a külsőségekben jó, mégis most is hívott sok fejvadasz és pár éve mikor semmi fejlesztői tapasztalatom nem volt, akkor is. IT support téren mondjuk voltam gyakorlaton, de az nem fejlesztés. Az egy más kérdés, hogy utána az interjú többnyire nem sikerült mert nagyobb tudást vártak, de rengeteg helyre behivtak.

2019. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"Állítólag kb. 30 másodperc alatt kell meggyőznünk a HR-est"


legelső screeningnél 8-10

2019. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
100%
#46, köszi a pontosítást! (#24)
2019. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
25%

41:

1, 30% alatt nem váltunk, max a jobbhopperek


2, Pont hogy a junior bérek szálltak el és a senior bérek stagnálnak.

2019. jún. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
82%

utolsó:


Óh, úgy váltanak emberek munkahelyet, mint a sicc. IT-ban főleg. Ha nem alkalmazott az illető hanem vállalkozó akkor meg gondolkodás nélkül.


Nem tudom milyen seniorokkal dolgoztok, de ahol valós tudás van ott durván elmentek a senior árak az elmúlt 3 évben.

2019. jún. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim válasza:

Villanyszerelő :D :D Jó tényleg ügyes vagy, és a jelenlegi gazdasági helyzet kedvez a nem agyontanult embereknek igen :D De ilyet mondani hogy ez nem egy normális szakma. Az IT az utolsó szakma ami létezni fog kb. És egy rendkívül jó fejlesztő szintjére egy átlag villanyszerelő soha nem fog eljutni, akkor se ha akarná.


JÓ Fejlesztőkből óriási hiány van. Ez nyilvánvaló ha nem egy barlangban élsz. Én még Székesfehérváron is simán el tudtam helyezkedni, mert kimagaslóan nekem lett a legjobb az otthon elvégzendő beadandó feladatom (túl egyszerű volt amit kértek, így hát kitaláltam még a feladatukba plusz dolgokat). Az első kérdésük az volt hogy egyedül csináltam-e? :D 12 éves korom óta foglalkozok fejlesztéssel úgyhogy kiáráztam a kisujjamból. Igen jártam egyetemre is, de.... Azt hagyjuk. Egy szánalmas zéró az egész, papír miatt jó ha van amúgy semmi. Jó nyilván bizonyos alapokat megad. De a cégeknek rohadtul nem az alapokra van szüksége.... Hanem értékelhető tudásra és tapasztalatra ami évek munkája.


Nagyon egyszerű.. Csinálj valamit. Abból tanulsz igazán és ha van egy munkád ami tényleg jó nyilván foglalkozni fognak veled. De tényleg valami gubanc lehet az önéletrajzoddal mert nem létezik hogy nem keresnek, engem is kerestek több helyről (nyilván azt hogy 12 éves korom óta fejlesztek nem írhattam bele az önéletrajzba, tehát lényegében kezdőként és ugye nem is BP-n).

2019. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!